Pradžia
Lt En

Pasiruošimas žiemai: situacija neturi kartotis

3
Pasiruošimas žiemai: situacija neturi kartotis

Šiandien su Klaipėdos gatves bei šaligatvius žiemą valysiančiais rangovais susitikęs meras Arvydas Vaitkus buvo patikintas, kad žiemai yra pasiruošta. Jau paruošta gatvių valymo technika, druskos bei smėlio atsargos.

„Su rangovais aptarėme pasirengimą žiemos sezonui. Iš savivaldybės pusės visi reikalingi veiksmai atlikti – turime galiojančias sutartis su trimis rangovais, to, kas nebuvo padaryta praėjusiais metais. Todėl keliuose susiklostė nepavydėtina situacija, kai neužteko pajėgų miestui valyti. Tikiuosi, kad šiemet praėjusių metų scenarijus nepasikartos, o mano svarbiausiais uždavinys rangovams, kad būtų atidžiai sekamos orų prognozės ir laiku reaguojama", – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Kelininkai pagal pasirašytas sutartis turės užtikrinti eismo saugumą bet kokiomis oro sąlygomis – esant snygiui, šlapdribai, plikledžiui. Gatvės turės būti pradedamos valyti jau snygio metu, o nustojus snigti, pagrindinės miesto gatvės, tiltai, įkalnės, nuokalnės turės būti pilnai nuvalytos ir pabarstytos ar palaistytos slidumą mažinančių mišiniu per 4 valandas, likusios gatvės – per 6 valandas.

„Išgirdau kelius ir šaligatvius valančių bendrovių atstovų nuogąstavimus, kad dažnai problemų kyla dėl šalikelėse paliktų automobilių ar net chaotiškai sustatytų kelio ženklų, kurie trukdo greitesniam mechaniniam valymui. Atsižvelgiant į pastabas bus peržiūrėta, ar kelio ženklai tikrai tinkamai sustatyti, jei ne, tuomet koreguosime. Taip pat noriu priminti, kad už kiemų ir kiemuose esančių šaligatvių valymą yra atsakingi daugiabučių administratoriai, kurie privalo pasirūpinti, kad gyventojai saugiai pasiektų viešąsias erdves ar neklimptų kiemuose“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Šiuo metu už miesto gatvių priežiūrą atsakingos bendrovės jau sandėliuoja per 2200 tonų druskos, 600 tonų smėlio, taip pat 500 tonų smėlio-druskos mišinio, prasidėjus sezonui dar planuojami papildomi pirkimai pagal poreikį. Darbui mieste paruošti 22 valytuvai-barstytuvai, 6 sniego krautuvai (sniego pakrovimui ir išvežimui), 6 traktoriai, kita smulkesnė technika.

Šiais metais Klaipėdos miesto gatves valys trys įmonės. Pietinėje miesto dalyje dirbs UAB „Vakarų švara“, centrinėje – UAB „Ecoservice“, šiaurinėje – UAB „Klaipėdos paslaugos“. Suplanuota ir miesto šaligatvių priežiūra. Už pietinės miesto dalies šaligatvius atsakinga bendrovė „Klaipėdos želdiniai“, šiaurinės – bendrovė „Ecoservice“.

 

 

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content