Pradžia
Lt En

Prašymas dėl vietų automobiliams – vienu paspaudimu

2024-02-29

Pateikti prašymą dėl papildomos aikštelės automobiliams įrengimo klaipėdiečiams bus patogiau. Savivaldybės interneto svetainėje sukurta nauja elektroninė paslauga – prisijungus ir užpildžius reikiamą formą nuo šiol galima greitai ir paprastai pateikti prašymą savivaldybei. Kreiptis galima dėl parkavimo vietų įrengimo panaudojant ažūrines trinkeles. Tai paprastesnis ir greitesnis būdas, be to, išsaugoma daugiau gamtinės aplinkos. 

Prašymus galima teikti, jei gyventojai mato, kad prie jų daugiabučių yra neišnaudojamų erdvių, pavyzdžiui, vietoje senų džiovyklų ar išvažinėtų buvusių žaliųjų plotų. Prašymą savivaldybei gali pateikti daugiabučio administratorius, bendrijos pirmininkas, jungtinės veiklos sutartimi įgaliotas asmuo arba seniūnaitis. Savivaldybės specialistai įvertins situaciją – jei pasiūlyta vieta neprieštarauja detaliojo plano sprendiniams, čia nėra inžinerinių tinklų, saugotinų želdinių, bus kreipiamasi, kad būtų surinktas reikalingas skaičius gyventojų parašų (jei parašai surinkti iš anksto, rinkti pakartotinai nebereikės). Papildomų parkavimo vietų įrengimas galės būti įtraukiamas į sąrašą tokiu atveju, jei tam pritarimą išreikš daugiau nei pusė gyventojų (50 proc.+1).

„Siekiame kiek įmanoma spartinti parkavimo vietų įrengimo procesą. Įgyvendinami nauji projektai, tačiau kiemų rekonstravimas – sudėtingas ir gana ilgai trunkantis procesas, apimantis ne tik darbus, bet ir planavimo, projektavimo procedūras. Todėl tuo pat metu vertiname galimybes kiemuose parkavimo vietas sukurti paprastesniais būdais – darbų mastas mažesnis, todėl procesas greitesnis. Būtent dėl tokių aikštelių šiuo metu ir kviečiame kreiptis gyventojus“, –  sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Šiuo metu įgyvendinami didelės apimties rekonstrukcijos projektai  Kauno gatvės mikrorajone, čia bus įrengtos 957 parkavimo vietos, darbai jau vyksta. Taip pat bus tęsiami didelės apimties automobilių parkavimo plėtros projektai J. Janonio, Malūnininkų, Smilties Pylimo, Sportininkų, Debreceno g. Baigus šiuos darbus, klaipėdiečių patogumui bus atnaujinta ar naujai įrengta daugiau nei 320 parkavimo vietų.

Taip pat jau atrinkti kiemai, kuriuose artimiausiu metu numatomas parkavimo vietų įrengimas ažūrinėmis trinkelėmis. Vyksta viešųjų pirkimų procedūros dėl supaprastintų projektų parengimo, rangos darbų vykdymo. Per šiuos metus numatoma įrengti ne mažiau kaip 300 vietų.

Netrukus gyventojams papildomos parkavimo vietos bus pasiūlytos ir ties Smiltelės bei Vingio g. sankirta, netoli Sodros pastato. Čia bus atverta iki šiol uždara buvusi 200 vietų aikštelė (Smiltelės g. 12B), numatoma, kad automobilius gyventojai joje galės laikyti jau nuo kovo pabaigos.

Prašymus teikti galima prisijungus per šią nuorodą: Elektroninių paslaugų portalas (klaipeda.lt) 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading