Pradžia
Lt En

Remontuojama krantinė ir skveras šalia „Meridiano“

2024-06-19

Klaipėdoje, kairiajame Danės upės krante, pradėti krantinės tarp Biržos tilto ir naujai įrengto pėsčiųjų-dviračių tako remonto darbai, juos numatoma pabaigti šį rudenį. Tuo pačiu bus atnaujinta dalis greta esančios teritorijos tarp Danės upės, Biržos tilto ir Kurpių g., kurioje yra ir vadinamas „Meridiano“ skveras.

„Apie poreikį suremontuoti reprezentacinę krantinę prie „Meridiano“ pradėta kalbėti prieš keletą metų – tada, kai buvo atnaujinta kitapus upės esanti krantinė ir Danės skveras. Apsispręsta tvarkyti ir šią krantinę, prie kurios švartuojamas uostamiesčio vizitine kortele laikomas burlaivis „Meridianas“, tačiau užtruko parengiamieji darbai, nes remontuojama krantinė ir šalia esančios prieigos patenka į saugomų teritorijų apsaugos zoną. Palyginus su krantine kitoje pusėje, čia bus atliekami mažesnės apimties darbai, tačiau jie svarbūs ir estetiniu, ir saugumo požiūriu“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Krantinės remonto darbai bus atliekami tik virš vandens esančioje jos dalyje. Numatyta suremontuoti krantinės dalį, nuimant senus, nusidėvėjusius medinius suolus, suremontuojant esamą betoninę apsauginę sienelę, tarpą tarp krantinės betoninių ir medinių konstrukcijų uždengiant medinėmis lentomis ir įrengiant atitvarus. Išsiklaipiusios, suskilinėjusios pėsčiųjų tako ir dalies šalia esančios teritorijos dangos betoninės plokštės bus pakeistos granito plokštėmis. Taip pat bus atnaujinti apšvietimo bei inžineriniai tinklai, įrengtos šiukšlinės, dviračių stovai.

Siekiant užtikrinti ilgaamžiškumą bei išlaikyti vizualinį vientisumą, čia, kaip ir kitoje Danės pusėje, krantinės suolams bus naudojama Ekki mediena – ji yra tokia kieta, kad statiniuose gali pakeisti gelžbetonį ir metalą. Be to, šiai mediena atspari krituliams – ji nepermirksta.

Iš tvirtų medžiagų bus pagaminti ir šalia „Meridiano“ esančio skvero suolai.

Naujos dangos turi būti pritaikytos žmonių su negalia reikmėms.

Laikinai, kol krantinėje vyks remonto darbai, nukelti ir lauko eksponatai, kurie praeivių patogumui buvo įrengti šalia „Meridiano“.

Krantinė ties „Meridianu“ pastatyta 1989 m.

Dabar statybos darbai 146 m ilgio krantinės atkarpoje atliekami pagal MB „Locus 3D“ parengtą remonto aprašą.

Sutarties kaina – 406 tūkst. Eur. Rangovas – UAB „Plungės lagūna“.

 

 

        

 

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading