Pradžia
Lt En

Savivaldybėje – nauji sprendimai dėl koronaviruso plitimo suvaldymo

Savivaldybėje – nauji sprendimai dėl koronaviruso plitimo suvaldymo

Klaipėdos miesto savivaldybė nuolat seka informaciją dėl koronaviruso plitimo ir aktyviai ieško sprendimų, kad nesutriktų medicinos įstaigų darbas, būtų užtikrintos visos reikiamos sąlygos gydymui, diagnozavimui, saviizoliacijai ir kt.

Apsaugos priemonių atsargų papildymas

Klaipėdos miesto savivaldybė deda visas pastangas, kad medikams nepritrūktų apsaugos priemonių. Anot mero V. Grubliausko, nelaukiant, kol bus skirtas papildymas iš Valstybės rezervo, aktyviai ieškoma, iš kur priemonių būtų galima įsigyti savarankiškai. Šiuo metu vyksta derybos dėl 50 tūkst. vienetų respiratorių pirkimo, iš tiekėjų renkama informacija ir dėl kitų apsaugos priemonių tiekimo galimybių. Apsaugos priemonių įsigijimui jau suplanuota skirti 200 tūkst. eurų.

Mero teigimu, šiuo metu didžiausia problema yra ne lėšos, o pačių priemonių pasiūlos nebuvimas. Siekiant užtikrinti tiekimą, dirbama ir diplomatiniais kanalais – dėl galimybių įsigyti apsaugos priemonių aktyviai bendraujama su Lietuvos ambasada Kinijoje.

Klaipėdos miesto savivaldybė taip pat kreipėsi į Vyriausybės Ekstremalių situacijų operacijų centrą akcentuodama būtinybę skubiai pildyti medikams skirtų apsaugos priemonių atsargas. Pajėgas vienija ir visos regiono savivaldybės – asociacijos „Klaipėdos regiono“ vardu dėl apsaugos priemonių rezervo papildymo rengiamas kreipimasis į Lietuvos Vyriausybės kanclerį, Sveikatos apsaugos ministrą, Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą.

Socialinė atsakomybė

Meras V. Grubliauskas akcentuoja socialinės atsakomybės klausimą. Anot mero, kai kurie privataus verslo atstovai siūlo ir teikia įvairią pagalbą, įvairūs siūlymai aktyviai plaukia ir iš gyventojų, tačiau pasitaiko ir tokiu atvejų, kai norėtųsi didesnio verslo įsitraukimo, juo labiau, kad gražių pavyzdžių esama ir jų kasdien daugėja.

Pagalba Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui

Klaipėdos miesto savivaldybė teikia pagalbą Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Prie šio centro specialistų prisijungė savivaldybės biudžetinės įstaigos Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro komanda. Pagalbą teikia 4-i biuro specialistai, kurie daugiausiai dirba sprendžiat klausimus dėl nukreipimo saviizoliacijai. Klaipėdos miesto savivaldybė šiuo metu yra numačiusi per 500 vietų saviizoliacijai. Konsultacijos dėl savivaldybės skiriamų patalpų visą parą teikiamos tel. 8 640 93 342.

Tyrimai koronavirusui nustatyti

Šiandien koronaviruso mėginiai pradedami tirti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, ko aktyviai siekė ir Klaipėdos miesto savivaldybė, ir pati ligoninė. Tyrimų atlikimas vietoje palengvins medikų darbą ir gerokai sutrumpins pacientų buvimo laiką ligoninėje, laukiant tyrimų rezultatų.

Klaipėdos miesto savivaldybė yra pasiruošusi ir mobilaus patikros punkto veiklai. Punktas įkurtas prie „Švyturio“ arenos, iš Dubysos g. pusės, ir veiklą pradės iškart, kai tik bus gautas SAM leidimas. Šiame punkte atvykusiems pacientams bus paimami mėginiai, reikalingi tyrimams dėl koronaviruso nustatymo. Tačiau pirmiausia pacientai turės gauti siuntimą čia atvažiuoti. Iš ko reikės gauti tokį siuntimą, turi paaiškėti jau netrukus.

Mobilus sveikatos patikros punktas įkurtas tam pritaikytoje transporto priemonėje. Punktas dirbs  kiekvieną dieną nuo 8 iki 20 val. ir  aptarnaus ne tik Klaipėdos miesto, bet ir aplinkines Kretingos, Klaipėdos rajono, Palangos, Neringos, Skuodo, Šilutės savivaldybes. Į šį punktą žmogus galės atvykti automobiliu iš anksto paskirtu laiku. Neišlipus iš automobilio jam bus paimtas tepinėlis, tada žmogus galės važiuoti namo ir izoliuotis namuose, kol paaiškės rezultatai. Svarbu: į šiuos punktus negalės vykti žmonės, kurie jau yra pajutę ligos simptomus, bet nėra gavę reikalingo nukreipimo.

Savivaldybė taip pat tarsis su privačių laboratorijų vadovais dėl galimybės jose atlikti greituosius koronaviruso patikros testus. Tačiau šie tyrimai būtų mokami. Jei testas rodytų indikaciją, kad žmogus gali būti užsikrėtęs, patvirtinti diagnozei jam turėtų būti atliekamas tyrimas ligoninėje. Anot mero, jei greitųjų testų poreikis būtų didelis, galimybę teikti šią paslaugą svarstys ir savivaldybė.

Siūlomi sprendimai dėl keltais atplaukiančių keleivių

Klaipėdos miesto savivaldybė kreipėsi į Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrą akcentuodama, kad kiekviena savivaldybė privalo pasirūpinti savo gyventojais, kurie į Lietuvą grįžta per Klaipėdos uostą keleiviniais keltais. Savivaldybė prašo užtikrinti, kad jau keltuose būtų surenkama informacija, kurių savivaldybių gyventojai plaukia į Lietuvą ir kurie jų neturi savo transporto priemonių grįžimui namo. Kiekviena savivaldybė, gavusi informaciją apie savo gyventojus, turėtų iškart pasirūpinti tinkamu jų transportavimu.

Keltų reguliarūs maršrutai tebevyksta, šiandien sutinkamas ir specialus reisas iš Vokietijos, kuriuo pargabenta dalis pasienyje įstrigusių lietuvių. Anot Klaipėdos mero, Klaipėdos miesto savivaldybei tenka didžiulis krūvis dėl keltais grįžtančių keleivių gausos, todėl tikimasi, kad aktyviai prisijungs ir kitos savivaldybės sprendžiant bent dalį su keleivių priėmimu ir grįžimu namo susijusių klausimų.

Pagalbos tikimasi ir iš kariškių

Klaipėdos miesto savivaldybė taip pat kreipiasi į Valstybės ekstremalių situacijų operacijų centrą prašydama, kad, iškilus poreikiui, būtų užtikrintas kariškių išteklių panaudojimas – transporto, priemonių, žmogiškųjų išteklių.

 

Koronaviruso karštoji linija – 1808.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content