Pradžia
Lt En

Skaidrinant biudžeto lėšų skirstymą formuojamos patariamosios darbo grupės

2023-09-20

Visuomenines tarybas Klaipėdoje numatoma pakeisti patariamosiomis darbo grupėmis. Įsitraukti į veiklą bus kviečiami visuomenės atstovai bei su konkrečios darbo grupės veiklos sritimi susijusios tarybos komiteto atstovas. Šiuo metu rengiami grupių veiklą reglamentuosiantys nuostatai, kurie reikalingi naujoms grupėms suformuoti.

„Dabartinių visuomeninių tarybų nariams ir toliau išlieka galimybė dalyvauti svarstant miestui aktualius klausimus. Kiekvieno įdirbis visuomeninėse tarybose yra sveikintinas, o esamų tarybos narių nuomonė labai svarbi išklausant ir priimant sprendimus naujai formuojamose grupėse. Tiesioginis bendravimas su visų sričių ekspertais, nesvarbu, tai kultūra, menas ar sportas, buvo ir bus. Durys visada atviros visiems, kurie turi aktualių patarimų ar pastebėjimų priimant Klaipėdai svarbius sprendimus nepaisant to, ar jie bus patariamųjų grupių nariais, ar ne“, - sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus. 

Patariamosios grupės pakeis Vietos savivaldos įstatyme nenumatytas visuomenines tarybas ir komisijas. Šiuo metu savivaldybės tarybos komitetuose jau svarstomi sprendimo projektai dėl seniau priimtų tarybos sprendimų, reglamentuojančių visuomeninių tarybų veiklą, pripažinimo netekusiais galios. Pritarus tokiems pokyčiams, būtų galima suformuoti patariamąsias grupes. Taip norima užtikrinti skaidrumą skirstant biudžeto lėšas bei siekiama, kad procesas, kai svarstant miestui aktualius klausimus dalyvauja ir visuomenės atstovai, vyktų sklandžiau, greičiau ir operatyviau. 

„Po diskusijų einame sprendimo link, kad skaidrinant biudžeto lėšų panaudojimą visuomeninės tarybos turėtų veikti kaip patariamasis organas miesto administracijai ir merui. Girdėti bendruomenės norus ir poreikius – mūsų visų pareiga, todėl patariamosios grupėse dalyvaus daugiau įvairių sričių specialistų, kurių nuomonė priimant sprendimus labai svarbi“, - sako meras A. Vaitkus.

Keičiant visuomeninių tarybų veiklos modelį, aktyviai diskutuojama su dabartiniais jų nariais. Į kultūros ir meno klausimus svarstysiančią darbo grupę kviečiama po atstovą iš visų meno sričių. Jau vyko susitikimai ir su Tautinių mažumų taryba. Sutarta, kad kiekviena tautinė mažuma į būsimą darbo grupę deleguos po 1 atstovą. Taip pat numatoma formuoti patariamąsias grupes, svarstysiančias akademinei, jūrinei bendruomenei, senjorams, sportui, verslui aktualias temas, žymių žmonių, istorinių datų įamžinimo klausimus.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading