Pradžia
Lt En

Spręs, ar Klaipėda taps septintąja šalyje savivaldybe, įsivedusia pagalvės mokestį

2024-02-08

Klaipėdos miesto politikai spręs klausimą dėl naujos vietinės rinkliavos ­­– vadinamojo pagalvės mokesčio – uostamiestyje įvedimo. Savivaldybės tarybai pritarus, ši rinkliava būtų renkama nuo 2024 m. birželio 1 d. Ją už naudojimąsi uostamiesčio viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra mokėtų savivaldybės teritorijoje esančiose apgyvendinimo įstaigose apsistoję miesto svečiai. Surinktas lėšas planuojama panaudoti Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros, turistiniam patrauklumui ir žinomumui didinti.

„Klaipėdoje jau seniai kalbama apie pagalvės mokestį, bet iki šiol nebuvo ryžtasi jį įvesti, nors keliaujantiems žmonėms šią rinkliavą yra įprasta susimokėti daugelyje pasaulio šalių. Prieš priimant sprendimą buvo tartasi su apgyvendinimo paslaugų teikėjais, kurie pakankamai palankiai priėmė tokius miesto ketinimus. Verslininkų lūkestis – dalyvauti šiame procese teikiant rekomendacijas dėl šio mokesčio panaudojimo galimybių ir gauti ataskaitas, kur surinktos lėšos bus panaudotos. Didžiausias verslininkų išsakytas pageidavimas – lėšas skirti infrastruktūros kūrimui, miesto įvaizdžiui gerinti, rinkodarai ir išskirtiniams miesto renginiams, kurie pritraukia turistus į uostamiestį. Minčių ir idėjų, ką galėtume nuveikti, kad į Klaipėdą priviliotume daugiau turistų, turime, o papildomos lėšos suteiktų daugiau galimybių jas realizuoti“, - sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Pagalvės mokesčiu vadinama vietinė rinkliava už naudojimąsi miesto savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra. Jei savivaldybės taryba pritars parengtam sprendimo projektui, siūlomas 2 Eur dydžio pagalvės mokestis būtų imamas už kiekvieną miesto svečio Klaipėdoje praleistą naktį. Vietinės rinkliavos už naudojimąsi Klaipėdos miesto savivaldybės viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra nuostatuose numatyti atvejai, kada mokesčio siūloma netaikyti: ilgalaikei nuomai (1 mėn. ir daugiau); asmenims iki 18 m. ir vyresnio amžiaus moksleiviams; asmenims turintiems negalią; asmenų grupėms, išsinuomojusioms dešimt kambarių ir kt.

Panašią rinkliavą anksčiau yra įsivedę Vilnius, Kaunas, Palanga, Druskininkai, Birštonas, Trakų r. Kai kurie iš šių miestų pagalvės mokestį iš turistų renka daugiau negu dešimt metų. Gausiai aukščiau paminėtose vietovėse besilankantiems turistams ir poilsiautojams klausimų, kokiems tikslams panaudojama iš miesto svečių surinkta vietinė rinkliava, nekyla – tai atspindi teikiamų kultūros ir turizmo paslaugų kokybė.

Skaičiuojama, kad iš pagalvės mokesčio, jei bus pritarta šios vietinės rinkliavos įvedimui nuo 2024 m. birželio 1 d., Klaipėda per pilnus metus galėtų surinkti apie  800 tūkst. Eur pajamų (atitinkamai per antrąjį šių metų pusmetį – apie 400 tūkst. Eur).

Patogiam mokesčio administravimui ir surinkimui Savivaldybė įsigytų elektroninę vietinės rinkliavos deklaravimo ir mokėjimo sistemą, ja naudotųsi apgyvendinimo paslaugos teikėjai.

Galutinį sprendimą dėl pagalvės mokesčio įvedimo uostamiestyje priims Klaipėdos miesto savivaldybės taryba.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading