Pradžia
Lt En

Sukurtas karinio paveldo ženklas

2020-11-11

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyrius, pasitelkęs į pagalbą karo istorijos entuziastus Titą Tamkvaitį ir Aivarą Kurskį, o taip pat dizaino įmonę „Kadrius“, sukūrė karinio paveldo ženklą. Šiuo ženklu mieste ketinama pažymėti 25 karinio paveldo objektus – nuo smulkiausių II pasaulinio karo laikotarpio gynybinių įrenginių, vadinamų Kocho bunkeriais, slėptuvių, priešlėktuvinių baterijų „Dange“, ,,Nordmolle“, ,,Götzhöfen“ iki stambiausių XIX amžiaus fortų – Kopgalio ir Plantacijos.

Kuriant karinio paveldo ženklą, buvo atsižvelgta į jau egzistuojančių jūrinio paveldo ir kultūros paveldo ženklų stilistiką, medžiagiškumą. Ženklas yra išlietas iš bronzos, jame pavaizduotas stilizuotos spygliuotos vielos fragmentas. Kartu su ženklu prie karinio paveldo objektų bus pritvirtintos ir lentelės, kuriuose lietuvių ir anglų kalbomis bus paminėta trumpa objekto istorija. Nuskaičius šalia aprašymo esantį QR kodą išmaniuoju telefonu, į įrenginį bus atsiųsta platesnė informacija iš svetainės www.kraštogidas.lt. Už bendradarbiavimą esame dėkingi Ievos Simonaitytės bibliotekos Kraštotyros ir skaitmeninimo skyriaus darbuotojams. Jų pagalba karinio paveldo ženklu pažymėti objektai yra perkelti į virtualųjį „Krašto paveldo gido“ žemėlapį. Svetainėje www.krastogidas.lt susiradus karinio paveldo objektus, bus galima susidaryti puikų maršrutą ekskursijai.

Taip pat numatyta papildoma galimybė ženklą naudoti ir kitoms reikmėms, susijusioms su karinio paveldo saugojimu – leidyboje, internetinėje erdvėje, suvenyrų gamyboje. Ženklo dizainas yra universalus ir laisvai prieinamas karo istorijos entuziastams, savivaldybėms, valstybinių parkų direkcijoms, siekiančioms ženklinti karinio paveldo objektus. 


Stebėjimo bunkeris prie senosios skerdyklos Liepų g. – vienas iš ženklinamų objektų.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}}

{{comment.time | u2date : 'yyyy - MM - dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading