Pradžia
Lt En

Toliau ieško galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų

Toliau ieško galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų

Klaipėdos miesto savivaldybė toliau tęsia darbus, siekdama išspręsti parkavimo vietų trūkumą. Šią savaitę pradėti įvažiuojamojo kelio Debreceno g. 61 statybos darbai.

Čia numatyta įrengti 60 naujų automobilių stovėjimo vietų. Kartu bus įrengiami lietaus nuotekų tinklai bei apšvietimas. Rangovas – bendrovė „Inkomsta“ – darbus pabaigs dar šį rudenį.

„Tikiuosi, kad dalis klaipėdiečių jau pajuto malonias permainas dėl automobilių parkavimo, nes vien per praėjusius metus miesto daugiabučių namų kvartaluose ir šalia esančiose teritorijose iš viso įrengta ar atnaujinta 650 automobilių stovėjimo vietų. Buvo intensyviai dirbama, ieškant teritorijų įrengti papildomas automobilių stovėjimo vietas. Įsitikinome, kad ieškant galima rasti sprendimų. Perplanavus sovietmečiu suprojektuotus kiemus, įmanoma rasti vietų ir automobiliams statyti bei vaikų žaidimo ir sporto aikštelėms. Parkavimo vietos kvartaluose rengiamos kompleksiškai, nes, vienoje vietoje įrengus stovėjimo vietas, tuojau jos būna užimamos vairuotojų iš kitų kiemų“, - sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Gretimoje teritorijoje, Debreceno gatvės kieme tarp 56 ir 62 namų, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė iš eco gaminių. Mikrorajone, kuriame yra daug daugiabučių, daug transporto priemones turinčių gyventojų, rasti laisvą vietą automobiliui pastatyti gana sudėtinga. Todėl tikimasi, kad daugiau nei 300 kv. m ploto sklype įrengtos 24 parkavimo vietos iš dalies palengvins gyventojų kasdienybę. 

Šiuo metu yra parengti supaprastinti projektai dėl automobilių stovėjimo vietų įrengimo ir kituose namų kiemuose: Šiaulių g. 5, 7, Laukininkų g. 4, Paryžiaus Komunos g. 6, 8, Bandužių g. 5. Lygiagrečiai rengiami projektai dėl parkavimo vietų įrengimo kituose kiemuose – Reikjaviko g., Statybininkų pr., Naujakiemio g., Budelkiemio g. kiemuose, netrukus numatoma pradėti ir šių projektų įgyvendinimą. Kiekviename paminėtų kiemų, atsižvelgiant į realias galimybes, papildomai bus įrengta 10-30 parkavimo vietų.

Klaipėdos miesto savivaldybės trejų metų strateginiame veiklos plane parkavimo vietoms įrengti yra numatyta skirti beveik 9 milijonus eurų. Vien tik iš eco gaminių šiemet numatoma įrengti iki 500 parkavimo vietų. Nors šis procesas nėra toks paprastas ir parkavimo vietos iš ažūrinių eco gaminių negali būti įrengtos visose pageidaujamose vietose (vertinama, ar nėra saugotinų želdinių, ar sprendimas neprieštarautų detaliesiems planams, ar po žeme nėra komunikacijų ir kt.), miestiečiai kviečiami pasinaudoti galimybe kreiptis į savivaldybę dėl parkavimo vietų iš ažūrinių trinkelių šalia namų įrengimo. Daugiau informacijos – Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje www.klaipeda.lt .

Nuotraukose: kieme tarp daugiabučių Debreceno g. 56 ir 62 ką tik baigta įrengti automobilių stovėjimo aikštelė.

      

 

 

 

 

 

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content