Pradžia
Lt En

Uostamiestyje diegiama sportuojančių vaikų kontrolės ir apskaitos sistema

Uostamiestyje diegiama sportuojančių vaikų kontrolės ir apskaitos sistema

Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančiame sporto centre „Gintaras“ baigiama įdiegti sportuojančių vaikų lankomumo apskaitos informacinė sistema. Tikimasi, kad naujasis sprendimas bus raktas į efektyvesnį sporto bazių panaudojimą, jis taip pat leis kontroliuoti ir lankytojų sumokėtas ar pradelstas įmokas.

„Klaipėdoje yra daugybė profesionalių sportininkų ir sporto mėgėjų, tačiau neretai girdžiu, kad ypač šaltuoju metų laiku trūksta sporto infrastruktūros – vietų, kur gyventojai galėtų sportuoti. Reikia sudaryti sąlygas aktyviai pajudėti visiems norintiems. Turime perorganizuoti esamų sporto bazių, įskaitant biudžetinių švietimo įstaigų, darbą taip, kad atsirastų galimybės jose sportuoti visiems pageidaujantiems. Pirmas žingsnis į tai – bendros miesto sporto bazių valdymo sistemos sukūrimas ir įdiegimas“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

„Gintaro“ sporto centras, kuris klaipėdiečiams geriau žinomas kaip „Gintaro“ baseinas, yra pirmasis, kuriame jau įdiegtas ir testuojamas naujas sprendimas sporto infrastruktūros bei sportuojančiųjų užimtumui stebėti. Netrukus lankytojų apskaitos informacinė bei praėjimo kontrolės sistema bus diegiama ir kitose savivaldybei pavaldžiose sporto įstaigose bei sporto organizacijose, gaunančiose sportuojančių vaikų krepšelį.

Šiuo žingsniu siekiama apskaityti faktinius sporto įstaigos lankytojus, taip pat stebėti faktinį sporto veiklų vykdytojų (trenerių ir mokytojų) užimtumą ir, esant poreikiui, operatyviai priimti reikalingus sprendimus. 

Tikimasi, kad sportuojančių vaikų programos stebėsena pagal faktinį lankytojų, dalyvaujančių veiklose, lankomumą leis paslaugų teikėjams lanksčiau panaudoti sporto bazės resursus. Be kita ko, įdiegus naująją sistemą, bus galima vykdyti individualių organizacijų sportinių veiklų lankytojų įmokų sumokėjimo stebėseną, kitaip sakant, bus galima matyti, ar besinaudojantis sporto baze už tai laiku susimoka.

„Norime turėti visą vaizdą apie tai, kiek mokinių ir sporto mėgėjų sportuoja savivaldybei pavaldžių sporto įstaigų bazėse, iš kur jie. Žinodami, kaip konkrečios sporto ir miesto švietimo įstaigų bazės yra užpildytos, koks yra trenerių ar mokytojų užimtumas, kokiu metu jos yra mažiausiai apkrautos, galėsime žengti kitą žingsnį, spręsdami galimybes jas kuo plačiau atverti norintiems sportuoti gyventojams“, – reformų tikslą įvardijo meras A. Vaitkus.

Klaipėdos miesto savivaldybės sutartyje su paslaugos teikėju UAB „Double“ numatyta, kad sistema turi užtikrinti centralizuotą vaikų, sportininkų lankomumo kontrolę visose savivaldybei pavaldžiose sporto įstaigose ir sporto organizacijose, kurios iš dalies finansuojamos iš miesto biudžeto lėšų. Kontrolė gali būti atliekama tiek įstaigos patalpose, tiek atvirose erdvėse, kur vyksta sporto veiklos (sporto salės, stadionai, lauko aikštelės ir kt.).

Sporto įstaigose įdiegta sistema galės sugeneruoti ataskaitas apie vaikų, lankančių sportines veiklas, bei sportininkų lankomumą per pastaruosius 12 mėnesių pagal šias užklausas: lankymas pagal atskiras sporto įstaigas; pagal grupes; trenerius. Taip pat naudojant sistemą bus galima matyti informaciją apie sumokėtas ar pradelstas įmokas už treniruotę.

Visų kitų uostamiesčio sporto bazių, švietimo įstaigų sporto salių ir aikštynų rezervacijos ir atsiskaitymo už paslaugas sistemą, kuri leis ne tik patogiai išnaudoti turimą sporto infrastruktūrą, bet ir įvertinti naujus poreikius, įdiegti rengiamasi ateinančių metų pavasarį, šiuo metu yra pradėtos viešųjų pirkimų procedūros.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content