Pradžia
Lt En

Vytautui Čepui – Klaipėdos miesto garbės piliečio vardas

Vytautui Čepui – Klaipėdos miesto garbės piliečio vardas

Šiandien posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės taryba suteikė Vytautui Čepui Klaipėdos miesto garbės piliečio vardą už jo ypatingus nuopelnus miestui. Garbingas apdovanojimas V. Čepui bus įteiktas rugpjūčio 1-ąją minint Klaipėdos miesto gimtadienį.

Klaipėdos miesto Garbės piliečio vardas yra suteikiamas už ypatingus nuopelnus miestui, įvertinus asmeninį indėlį bei miesto vardo propagavimą pasaulyje.

„Turbūt nėra Klaipėdoje žmogaus, kuris nebūtų girdėjęs apie Vytautą Čepą, nes jis – išskirtinė asmenybė uostamiestyje. Nepaisant to, kad gyvenime yra tikrai daug nuveikęs ir pasiekęs (vienas iš Lietuvos Sąjūdžio Klaipėdoje ir Lietuvoje steigėjų, aktyvus jo narys, Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio Seimo narys, Klaipėdos miesto tarybos pirmininkas 1990 -1995 metais, rašytojas, psichologas, aktyvus visuomenininkas, įvairių projektų iniciatorius ir kt.), Vytautas yra nepretenzingas – „žemiškas“, šiltas, tolerantiškas žmogus, vienodai maloniai bendraujantis su kiekvienu sutiktu žmogumi. Kiekvienam, kam teko bendrauti su V. Čepu, daro įspūdį  ne tik jo erudicija, asmeninės savybės, ypač – puikus humoro jausmas, bet ir pagarba kitam žmogui. Vytautas Čepas yra klaipėdietis, ypač daug nuveikęs miesto ir valstybės labui, jis neabejotinai yra vertas miesto Garbės piliečio vardo – tai patvirtino ir už sprendimo projektą beveik vienbalsiai balsavusi Savivaldybės taryba“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Tarybos sprendimo projektą parengė savivaldybės Kultūros skyrius, gavęs teikimą dėl  Klaipėdos miesto garbės piliečio vardo suteikimo Vytautui Čepui. Teikimo autoriai – buvę Vytauto Čepo bendražygiai, kartu dirbę Klaipėdos miesto liaudies deputatų taryboje 1990-1995 m., – Nijolė Požarskienė, Jonas Sąlyga, Audrius Pauža.

Klaipėdos garbės piliečiai yra apdovanojami autoriniais juvelyro Vido Bizausko sukurtais medaliais iš aukso ir sidabro.

Klaipėdos garbės piliečio ženklo įteikimo ceremonija bus organizuojama kartu su Klaipėdos kultūros magistro žiedų įteikimo ceremonija.

Šiuo metu Klaipėdos garbės piliečio vardas yra suteiktas 21 asmeniui. Garbės piliečio vardas per metus suteikiamas ne daugiau kaip vienam asmeniui. 2022 m. apdovanojimas suteiktas Benediktui Sigitui Jurčiui OFM.

Komentarai


Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content