Pradžia
Lt En

Sutinkant vasarą Klaipėdai perduotos mėlynosios vėliavos

Sutinkant vasarą Klaipėdai perduotos mėlynosios vėliavos

Pasitinkant vasarą Klaipėdos miestui oficialiai perduotos dvi mėlynosios vėliavos. Viena jų jau suplevėsavo II Melnragės paplūdimyje, kita puoš I Smiltynės pliažą. II Melnragės paplūdimys mėlynąja vėliava apdovanojamas antrus, o I Smiltynės – trečius metus iš eilės.  

 „Noriu pasveikinti kiekvieną su puikia žinia – Klaipėda sezonui pasirengusi, o Mėlynoji vėliava Smiltynėje ir Antrojoje Melnragėje – to įrodymas ir simbolis. Klaipėdiečius ir svečius pasitinkame ne tik puikiai sutvarkytu paplūdimiu, reikiama infrastruktūra, bet ir visiškai naujai atgimusia Pamario gatve, o gelbėtojai sezoną sutinka su atnaujintu technikos parku. Gelbėtojams linkiu, kad darbo būtų kuo mažiau, o poilsiautojų – kuo daugiau“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Mėlynosios vėliavos programą vykdo tarptautinis Aplinkosauginio švietimo fondas, koordinatoriai Lietuvoje – visuomeninė organizacija „Lietuvos žaliųjų judėjimas“.

Mėlynoji vėliava – tarptautinis paplūdimio kokybės ženklas, reiškiantis, kad čia yra viskas, ko reikia poilsiautojui – įrengta tinkama infrastruktūra, budi gelbėtojai, taip pat rūpinamasi švara ir aplinkosauga. Siekiant gauti šį, tik vienam sezonui suteikiamą, apdovanojimą, būtina įgyvendinti tarptautinius vandens kokybės, aplinkosauginius, saugumo bei paslaugų reikalavimus. Ar jų laikomasi, tikrina užsienio ir vietiniai inspektoriai. Jei randama trūkumų, vėliava turi būti nuleidžiama.

Klaipėdos paplūdimiai, kaip ir kasmet, poilsiautojus pasitinka atsinaujinę ir bus dar draugiškesni neįgaliesiems bei šeimoms su vaikais – atnaujinti pandusai neįgaliesiems, įrengta daugiau poilsio aikštelių, vaikus džiugins žaidimų aikštelės. Daug dėmesio bus skiriama ir paplūdimių švarai – kaip ir pernai, pliažuose darbuosis smėlio valymo mašina. Na, o gelbėtojai šį sezoną naudosis ir nuotoliniu būdu valdomu, lengvai bangas įveikiančiu gelbėjimo plaustu-robotu „Emily“, kuris itin reikalingas siekiant skęstančiuosius pasiekti kuo greičiau.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams