Pradžia
Lt En

TĘSIASI KANDIDATŲ Į SENIŪNAIČIUS REGISTRACIJA

TĘSIASI KANDIDATŲ Į SENIŪNAIČIUS REGISTRACIJA

Savivaldybėje tęsiasi kandidatų į seniūnaičius registracija. Vadovaujantis Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintu seniūnaičių rinkimų grafiku, kandidatų į seniūnaičius dokumentai nuo kovo 13 d. iki kovo 28 d. priimami savivaldybėje (Liepų g. 11, 116 kab.) 8–17 val. Dokumentus registruoja Informavimo ir e. paslaugų skyriaus Vieno langelio ir e. paslaugų poskyrio specialistės. Kandidatai į seniūnaičius turi pateikti šiuos dokumentus:

1. sutikimą dalyvauti seniūnaičių rinkimuose (Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 23 d. sprendimu Nr. T2-29 patvirtintas Klaipėdos miesto savivaldybės seniūnaičių rinkimo ir atšaukimo tvarkos aprašo (toliau – aprašas) 4 priedas);

2. asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;

3. trumpą gyvenimo aprašymą (CV);

4. kandidato nuotrauką 3x4 cm;

5. susirinkimo protokolo kopiją arba jo išrašą, jei kandidatą siūlo bendruomeninė organizacija;

6. sutikimą tvarkyti kandidato asmens duomenis (aprašo 5 priedas);

7. gyventojų siūlymą teikti kandidatu į seniūnaičius asmenį konkrečioje seniūnaitijoje (Klaipėdos miesto savivaldybės komisijos seniūnaičių rinkimams organizuoti posėdžio 2017 m. kovo 13 d. protokolo Nr. ADM1-46 (toliau – protokolas) 1 priedas);

8. kandidato į seniūnaičius atitikties deklaraciją (protokolo 2 priedas).

Kandidatus į seniūnaičius gali siūlyti tik tos seniūnaitijos, kurioje renkamas seniūnaitis, gyventojai ir bendruomeninės organizacijos.

Į savivaldybę gali kreiptis ir pats kandidatas, tačiau jis turi pateikti jį rekomenduojančių gyventojų užpildytą formą „Kandidatų į seniūnaičius siūlymas“ (protokolo 1 priedas). Į seniūnaičius sutinkantis kandidatuoti asmuo turi pateikti užpildytą kandidato į seniūnaičius atitikties deklaraciją (protokolo 2 priedas).

Kandidatu į seniūnaičius gali būti tik pilnametis seniūnaitijos gyventojas, ten deklaravęs gyvenamąją vietą. Seniūnaičiu negali būti renkamas savivaldybės tarybos narys, Savivaldybės administracijos direktorius, savivaldybės kontrolierius, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas, asmuo, kuris teismo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje.

Baigus kandidatų registraciją ir patikrinus jų duomenis, balandžio 7 dieną bus tvirtinamas kandidatų sąrašas. Jis bus paskelbtas viešai, o balandžio 10–28 dienomis jau vyks gyventojų apklausa. Nuo balandžio 10 d. gyventojai už kandidatą galės balsuoti ir elektroniniu būdu.

Gyventojų apklausą vykdys kandidatas į seniūnaičius. Savo sutikimą palaikyti kandidatą gyventojai galės įrašyti į jiems kandidato pateiktą apklausos lapą (aprašo 6 priedas). Išrinktais seniūnaičiais bus laikomi tie kandidatai, kurie surinks daugiausiai savo seniūnaitijos gyventojų parašų. Rinkimai bus laikomi įvykusiais, jei juose dalyvaus ne mažiau kaip 5 procentai teisę rinkti seniūnaitį turinčių seniūnaitijos gyventojų (protokolo 3 priedas).

„Labai kviečiame gyventojus aktyviai reikšti savo nuomonę. Jei gyventojai bus pasyvūs, seniūnaitija liks be savo atstovo, o savivaldybė rengs pakartotinius rinkimus“,– ragina komisijos seniūnaičių rinkimams organizuoti pirmininkė Elida Mantulova.

2017–2019 metų kadencijos seniūnaičių sąrašas bus patvirtintas ir paskelbtas gegužės 5 dieną. Jei seniūnaičiai bus išrinkti ne visose seniūnaitijose, bus skelbiami pakartotiniai rinkimai.

Klaipėdos miesto savivaldybės mero 2017 m. kovo 13 d. potvarkiu Nr. M-20 patvirtinta Smiltynės seniūnaitija ir pakoreguotos Kuršių seniūnaitijos ribos bei patvirtintas Klaipėdos miesto teritorijos suskirstymo į seniūnaitijas planas.

Dabar 54 Klaipėdos seniūnaitijose visuomeniniais pagrindais dirba 38 seniūnaičiai. Jų kadencija baigiasi gegužės 4 dieną.

 

Detalus seniūnaičių rinkimų Klaipėdos miesto savivaldybėje grafikas

1.

Informacijos dėl seniūnaičių rinkimų Klaipėdos miesto savivaldybėje paskelbimas

Iki 2017 m. kovo 9 d.

2.

Kandidatų į seniūnaičius registracija

2017 m. kovo 13–28 d.

3.

Registruotų kandidatų duomenų patikrinimas

2017 m. kovo 28 d.–balandžio 5 d.

4.

Kandidatų į seniūnaičius sąrašo patvirtinimas

2017 m. balandžio 7 d.

5.

Gyventojų apklausos dėl seniūnaičių rinkimo vykdymas

2017 m. balandžio 10–28 d.

6.

Gyventojų apklausos rezultatų tikrinimas

2017 m. balandžio 28 d.–gegužės 4 d.

7.

Išrinktų seniūnaičių sąrašo patvirtinimas ir paskelbimas

2017 m. gegužės 5 d.

 

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos 2017 m. vasario 23 d. sprendimu Nr. T2-29 patvirtinto Klaipėdos miesto savivaldybės seniūnaičių rinkimo ir atšaukimo tvarkos aprašo priedus ir Klaipėdos miesto savivaldybės komisijos seniūnaičių rinkimams organizuoti posėdžio 2017 m. kovo 13 d. protokolo Nr. ADM1-46 priedus rasite čia: 

 

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Apsaugos kodas
Loading