Pradžia
Lt En

„Baltijos giesmė“

Klaipėdos koncertų salė

Kovo 29 d., 18.30 val.

Baltijos valstybių nepriklausomybės 100-mečiui

„Baltijos giesmė“

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus  (violončelė)

Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“

Meno vadovas Tomas Ambrozaitis

Dirigentas Andres Mustonen (Estija)

Solistai: Vestards Šimkus (fortepijonas, Latvija), Gleb Pyšniak (violončelė)

Programa: Vestards Šimkus Koncertas Nr. 1 fortepijonui ir styginių orkestrui,  Arvydas Malcys „Concerto grosso“ 2 violončelėms ir styginių orkestrui, Arvo Pärt Te Deum“ chorui ir orkestrui

 

Lietuva, Latvija ir Estija prieš 100 metų pasuko nepriklausomybės keliu. Šią svarbiausią 2018-ųjų metų progą minės festivalį pradedanti programa „Baltijos giesmė“. Joje skambės trijų Baltijos šalių kompozitorių kūriniai, kuriuos interpretuos trijų Baltijos šalių atlikėjai. Vienijanti gija bus Klaipėdos kamerinis orkestras, kurio meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus  ir violončelių grupės koncertmeisteris Glebas Pyšniakas grieš solo partijas Arvydo Malcio kūrinyje „Concerto grosso“. Beje, kūrinio autorius taip pat yra violončelininkas.

Puikus latvių pianistas ir kompozitorius Vestards Šimkus, turintis ir lietuviškų šaknų, su klaipėdiečių orkestru gros savo Fortepijoninį koncertą.

Atliekant žymiausio Estijos kompozitoriaus, šalies muzikos simboliu tapusio Arvo Pärto kūrinį Te Deum“ prie orkestro prisijungs ir Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“, vadovaujamas Tomo Ambrozaičio. Visą baltiškąją programą diriguos pripažintas estų dirigentas Andresas Mustonenas, savo plačia koncertine veikla nuolat tiesiantis tiltus ne tik tarp Baltijos valstybių, bet ir tarp skirtingų tautų visame pasaulyje.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams