Lt En
Pradžia
Lt En

ES BJRS Metinis forumas („Annual Forum 2021“)

Tiesioginė transliacija internetu

Š.m. liepos 1 dieną Lietuva pradėjo metus truksiantį pirmininkavimą Europos Sąjungos Baltijos jūros regiono strategijai (ES BJRS).

Lietuvos pirmininkavimo pagrindiniai prioritetai – veiksmingas atnaujinto ESBJRS veiksmų plano įgyvendinimas, pasinaudojant 2021-2027 metų finansinio laikotarpio ES Interreg Baltijos jūros regiono programos finansine parama, aktyvesnis savivaldos, miestų, vietos bendruomenių, pilietinės visuomenės organizacijų ir jaunimo įsitraukimas į ESBJRS įgyvendinimą, taip pat ir į visuomenės informavimą apie Strategijos teikiamas galimybes, valstybėms atsigaunant po pandemijos, siekiant žaliosios ir skaitmeninės transformacijos. Tai puiki galimybė į Lietuvą pritraukti naujų finansinių išteklių bei paskatinti į ESBJRS įgyvendinimą įsitraukti kuo daugiau naujų organizacijų iš Lietuvos savivaldos, verslo, mokslo bei nevyriausybinio sektoriaus. Nepriklausomo vertinimo duomenimis, 2010–2020 m. laikotarpiu Lietuva iš ES struktūrinės paramos ir kitų fondų projektams, prisidėjusiems prie ESBJRS įgyvendinimo, yra gavusi 5,7 mlrd. eurų paramos.

Rugsėjo 27 – spalio 1 dienomis Lietuvos organizuojamo ES BJRS Metinio forumo („Annual Forum 2021“) – nuotoliniu būdu – pagrindinė tema: žaliasis atsigavimas „REVITALISE. RECOVER. RECHARGE“. Daugiau nei 40-yje diskusijų, seminarų ir kitų renginių dalinsimės idėjomis, kaip per stipresnį tarpvalstybinį bendradarbiavimą užtikrinti, kad atsigavimo procesas būtų įtraukus, o žalioji ir skaitmeninė transformacija – tvari. 

Forumą organizuoja LR Užsienio reikalų ministerija, kartu su Kauno miesto savivaldybe/VšĮ Kaunas In („Kaunas - Europos kultūros sostinė 2022“), Klaipėdos miesto savivaldybe („Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021“) ir Baltijos miestų sąjunga (Union of the Baltic Cities), kuriai priklauso ir septyni Lietuvos miestai. Rugpjūčio 25 d. Forumo organizatorių Supratimo memorandumą pasirašė LR Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Kauno m. meras Visvaldas Matijošaitis, Klaipėdos m. meras Vytautas Grubliauskas ir Baltijos miestų sąjungos generalinis sekretorius Pawel Żaboklicki.  

Kaip pažymėjo LR Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius: “Tikimės, kad šimtams dalyvių metinis forumas taps galimybe geriau susipažinti su Kaunu, 2022 metų Europos kultūros sostine, ir Klaipėda, 2021 metų Europos jaunimo sostine, o patiems miestams – paskata ateityje prisijungti prie kitų ESBJRS projektų įgyvendinimo. Ši partnerystė ESBJRS metiniam forumui suteikė naujų spalvų – dar niekad tiek daug dėmesio jame nebuvo skirta miestams, kurie žaliosios transformacijos procese vaidins labai svarbų vaidmenį. Taip pat džiaugiamės jaunimo atstovams galėdami pasiūlyti platformą išsakyti savo poziciją Baltijos jūros regionui aktualiais klausimais“.

Rugsėjo 27 d. Metinio Forumo atidaryme, su tikslu aptarti Baltijos jūros regiono ekonominio atsigavimo klausimus, dalyvaus Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO/OECD) generalinis sekretorius Mathias Cormann, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos Ministrai Pirmininkai bei Europos Komisijos atstovai.

Savaitę truksiančio Metinio Forumo programa sudaryta iš daugelio aktualių diskusijų, kaip regiono valstybėms bendradarbiaujant spręsti bendrus regionui kylančius iššūkius dėl aplinkos ir Baltijos jūros taršos mažinimo, klimato kaitos, dėl darnaus vystymo tikslų įgyvendinimo, pramonės, transporto, energetikos efektyvumo ir žaliojo kelio pasirinkimo, kaip ESBJRS galėtų reikšmingiau prisidėti prie Baltijos jūros regiono atsigavimo po COVID-19 pandemijos.

Ypatingas dėmesys šių metų Forume skiriamas Baltijos jūros regiono miestams, reikšmingai prisidėsiantiems prie žaliojo atsigavimo. Rugsėjo 29-30 d. organizuojamos sesijos apie miestų ir savivaldos vaidmenį, siekiant teigiamų socialinių pokyčių ir sėkmingos žaliosios ir skaitmeninės transformacijos. Renginių metu savo patirtimi dalinsis Baltijos jūros regiono miestai – tai kartu bus puiki proga susirasti naujų partnerių ir pasisemti naujų idėjų tarpvalstybiniam bendradarbiavimui ateityje. 

Lietuva taip pat siekia, kad į ESBJRS įgyvendinimą, į žaliąjį atsigavimą kuo aktyviau įsitrauktų ir jaunimas, todėl Forumo metu daug dėmesio bus skirta jaunimo klausimams, įskaitant ir diskusiją apie socialinį pandemijos poveikį jaunimui (ši diskusija – Europos Ateities Konferencijos dalis), o spalio 1 diena bus visa skirta jaunimo renginiams.

Metinio ESBJRS forumo metu, rugsėjo 28 d., bus pristatyta bei startuos ES Interreg Baltijos jūros regiono 2021-2027 m. finansinės paramos programa - naujos finansinės galimybės vykdyti tarpvalstybinius/ tarpregioninius projektus. Renginio metu sužinosite apie artimiausius kvietimus paraiškoms ir Programos siūlomą finansinę paramą projektams, prisidedantiems prie žalesnio, inovatyvaus bei visomis prasmėmis atsparesnio Baltijos jūros regiono.  

Tikimės, kad plačioje Forumo programoje, tarp beveik keturiasdešimties organizuojamų seminarų ir diskusijų, kiekvienas galės rasti sau aktualią temą ir diskusiją.    

Daugiau informacijos apie Lietuvos organizuojamą ESBJRS Metinį Forumą galite rasti www.eusbsr2021.eu

Kviečiame Metinio forumo programoje pasirinkti Jus labiausiai dominančius renginius, registruotis svetainėje www.eusbsr2021.eu ir aktyviai forume dalyvauti!

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams