Pradžia
Lt En

Filmai „Riedėjo gniūžtė į pietus“ ir „Popierinė brigada“

Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Atžalyno padalinys (Kauno g. 49)

Spalio 23d.  žiūrėsime du filmus „Riedėjo gniūžtė į pietus“ ir „Popierinė brigada.“

Viename interviu filmo „Riedėjo gniūžtė į pietus“ režisierė Ieva Balsiūnaitė kalbėjo: „bene prieš dešimt metų sužinojau, kad beveik visi PAR gyvenantys žydai (šiuo metu apie 80 %) yra kilę iš Lietuvos. Tuo metu nenumaniau, kad su Pietų Afrika esame taip glaudžiai susiję. Pagalvojau, kad būtų įdomu šia istorija pasidomėti giliau, juk dažnai išgirstame būtent skaičius, statistiką ir kur kas rečiau žmones, kurie už tų skaičių slepiasi.“ Taigi, kas „slepiasi“ už 11 asmeninių litvakų istorijų, pasakojamų filme ir kviečiame sužinoti.

Filmo pradžia 16 val. Trukmė 52 min. Filmą pristatys režisierė I. Balsiūnaitė.

Filmas bus rodomas anglų kalba su lietuviškais subtitrais.

Australų režisierės Diane Perelsztejn sukurtame dokumentiniame filme „Popierinė brigada“ pasakojama apie Vilniaus gete veikusią vadinamąją „Popierinę brigadą“ - mokslininką Zeligą Kalmanovičių, mokytoją Rachele Krinski, bibliotekininką Hermaną Kruką, poetus Šmerkę Kačerginskį ir Abraomą Suckeverį. Nacių verčiami šie to meto intelektualai turėjo atrinkti vertingiausius YIVO institute buvusius žydų kultūrinius dokumentus, knygas, taip pat paveikslus, religinius objektus, kuriuos naciai  planavo išgabenti į Vokietiją. Rizikuodami savo gyvybėmis minėti Vilniaus geto gyventojai stengėsi bent dalelę didžiulio ir svarbaus kultūrinio palikimo paslėpti ir išsaugoti ateities kartoms. Tik jų pastangų dėka dalis svarbių dokumentų nebuvo prarasti. Išsaugotos kultūrinės Vilniaus žydų vertybės šiandieną yra Žydų moksliniame institute YIVO Niujorke ir Jeruzalės hebrajų universitete. Taip pat dalis šio palikimo saugoma Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir Lietuvos centriniame valstybės archyve.

Filmo pradžia 17.30 val. Trukmė 1 val.

Filmas įgarsintas lietuvių kalba.

Filmai bus demonstruojami Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Kauno atžalyno" padalinyje, adresu Kauno g. 49.

Dalyvių skaičius ribotas. Prašome registruotis iki spalio 22d.adresu: ruta.gotika@gmail.com

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams