Pradžia
Lt En

Jūratės Sučylaitės poetinio esė „Gelmių šviesa“ pristatymas ir poezijos terapija

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Meno skyrius

Kovo 17 d., penktadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Meno skyriuje (J. Janonio g. 9) vyks Interaktyvus poetės, psichoterapeutės Jūratės Sučylaitės knygos „Gelmių šviesa“ pristatymas ir poezijos terapija.

Knygos autorė Jūratė Sučylaitė ir knygos iliustratorius Romas Klimavičius per meno ir literatūros prizmę atskleis, ar poezija įkvepia kelionei į save ir kaip atrasti šviesą tamsoje?!

„Gelmių šviesa" – poetinis esė apie sunkias žmogaus dvasines būsenas. Autorė derina egzistencinio liudijimo ir kultūrinius, psichologinius klodus atveriančių metaforų kalbą, vedančią į gilesnį žmogaus esmės supratimą, vidinį susitaikymą ir ramybę nelengvoje šių dienų realybėje. Ieškoma gyvybę ir kūrybą teigiančios filosofijos rūsčioje tikrovėje, apimančioje augimą iš vidinės sumaišties ir istorinės traumos nulemto emocinio prislėgtumo, ieškoma į ką atsiremti susiduriant su pandemijos, susvetimėjimo ir sutrikdytos ekologinės pusiausvyros keliamomis problemomis.

Autorė cituoja žinomų poetų (Jono Strielkūno, Stasio Jonausko, Elenos Mezginaitės, Marcelijaus Martinaičio, Edmundo Janušaičio, Laimos Kreivytės, Gintaro Grajausko) kūrybą, reikšdama savus emocinius išgyvenimus ir liudydama savo patirtį. Toks santykis su kito kūrėjo tekstu yra įprastas biblioterapijoje, kai siekiama padėti žmogui plačiau pamatyti realybę ir suteikti jėgų rinktis gyvenimą. Žmogaus egzistencijos problemos, kurias paliudijimų ir metaforų kalba pateikia rašytoja Jūratė Sučylaitė, yra artimos grafikui Romui Klimavičiui, kuris savais simboliais perteikia grėsmingos aplinkos, žmogaus laisvėjimo, dvasinio atsparumo temas.

Pristatymo metu veiks Romo Klimavičiaus grafikos darbų paroda.

Šis esė pretenduoja tapti populiariausia ir gražiausia „Klaipėdos knyga 2022“. Maloniai kviečiame dalyvauti renginyje ir balsuoti svetainėje: www.biblioteka.lt arba Klaipėdos bibliotekose.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content