Pradžia
Lt En

Kalendoriaus „Lietuvos valstybės pinigai“ pristatymas

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Balandžio 10 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje bus pristatytas Bronislovo Pociaus ir Rimanto Bendoriaus kalendorius „Lietuvos pinigai“. Renginio metu bus pristatomos ir knygos apie Lietuvos pinigus iš asmeninės Rimanto Bendoriaus kolekcijos.

2018-ieji metai mums ypatingi, nes švenčiame Lietuvos atkūrimo šimtmetį. Jis mums atskleidžia kokia brangi laisvė ir kaip svarbu ją išsaugoti. Tai leidinys apie Lietuvos valstybės pinigus. Pinigai atlieka ne vien reikšmingą ekonominį, bet ir simbolį vaidmenį: nacionalinę valiutą išleidžianti valstybė įtvirtina savo nepriklausomybę. 1918 m. balandžio 4 d. Vokietijos valdžia Kaune išleido ostmarkes Lietuvai. 1919 m. vasario mėn. 26 d. Lietuvos vyriausybės sprendimu vokiškos ostmarkės buvo pavadintos auksiniais, o pfenigai skatikais. Vienas auksinas buvo lygus 100 skatikų. Lietuvos ekonomika, neturėdama savo pinigų, per 1919-1922 m. patyrė 400 mln litų arba 40 mln. Amerikos dolerių nuostolį, nes dėl infliacijos aukstino vertė nuolat mažėjo.

Kiekvienos valstybės nepriklausomumo rodiklis yra jos pinigai. 1922 m. buvo išleisti lietuviški pinigai: popieriniai litai ir popieriniai centai. Litai buvo dengiami auksu, kurį Lietuva gavo iš Sovietų Rusijos pagal Lietuvos – Rusijos taikos sutartį. Tai buvo 3 mln. aukso rublių. Vienas litas buvo lygus 0,150462 g. aukso, o vienas doleris prilygintas dešimčiai litų.

Kalendoriuje pateikti pinigai yra tokio dydžio, kokie jie yra iš tikro realybėje, tad kiekvienas galės palyginti įvairaus laikotarpio pinigų matmenis. Taip pat atėjusieji į renginį galės pavartyti ne tik kalendorių, knygas, bet ir sužinoti įdomių istorinių faktų apie Lietuvos valstybės pinigus.

 

Renginys nemokamas.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams