Pradžia
Lt En

Klaipėdos jūrinės kultūros apdovanojimai "Albatrosas"

Smiltynė

Klaipėdos jūrinės kultūros apdovanojimai „Albatrosas“

 

Rugsėjo 19 d. (šeštadienį) 16.00 val. Smiltynėje, prie negrįžusiems jūrininkams ir laivams skirto paminklo „Albatrosas“ vyks Klaipėdos jūrinės kultūros apdovanojimų „Albatrosas“ ceremonija.

Apdovanojimo tikslas – pagerbti jūrinės kultūros srityje dirbančius žmones ir organizacijas. Juo įvertinami reikšmingiausi praėjusių kalendorinių metų darbai jūrinės kultūros srityje: socialiniai, kultūriniai projektai, grožinės, mokslinės literatūros leidiniai, marinistinės žurnalistikos darbai.

Ceremonijos metu taip pat bus teikiami „Jūros veterano“ ženklai, jūrai iškilmingai prisieks Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos antrakursiai.

Renginyje dalyvaus Karinių Jūrų pajėgų orkestras, Jūrų kapitonų asociacijos atstovai, Lietuvos Jūrininkų sąjungos vadovai ir nariai, asociacijos „Jūros veteranai“ vadovai ir atstovai, jūrininkai, jūrinių organizacijų atstovai, studentai, klaipėdiečiai ir svečiai.

 

Klaipėdos miesto jūrinės kultūros apdovanojimą „Albatrosas“  2020 metais skiriamas:

Romaldui Adomavičiui (po mirties) ir Romualdui Adomavičiui

už reikšmingų leidinių, stiprinančių Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, įvaizdį, parengimą: knygos „Prie Lietuvos laivyno ištakų. Žmonės ir laivai“ (2018 m.) ir „Prezidentas Smetona“. Apie Lietuvos karo laivą ir jo įgulą“ (2019 m.)

Viešajai įstaigai „Klaipėdos šventės“

už 2019 m. organizuotą jubiliejinį 10-ąjį „Laivų paradą“, išskirtinę jo dvasią ir jūrines tradicijas puoselėjantį renginį, kuris yra Lietuvos – jūrinės valstybės – akcentas.

Klaipėdos jūrų kadetų mokyklai, įkurtai 2019 m.,

 už jos veiklą formuojant Lietuvos vaikų ir jaunimo jūrinį mentalitetą, ugdant patriotišką Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, pilietį, puoselėjant jūrinės kultūros tradicijas ir jūreivystės istoriją.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams