Pradžia
Lt En

Knygos „Pieno ežeras. Tukanų mitas“ pristatymas I. Simonaitytės bibliotekoje

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Kovo 23 d., 17.30 val., Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks knygos „Pieno ežeras. Tukanų  mitas“ pristatymas. Maloniai kviečiame atvykti į ilgą kelią – tiek laiko, tiek erdvės atžvilgiu – iš Pietų Amerikos į Lietuvą keliavusios knygos.

Išskirtinis, rašytiniam žodžiui iki tol nepavaldus turinys, trijų vyrų, kilusių iš dviejų žemynų, valia ir užsispyrimu pasiekia jūsų akis – o per jas, viliamės, ir šiek tiek giliau. „Pieno ežeras. Tukanų mitas“ – tai Brazilijos indėnų genties – tukanų – išmintis, žodinis pasakojimas, kurį šioje šalyje gyvenusiam ir dirbusiam kunigui Kazimierui Bėkštai ir ateities kartoms patikėjo tukanų žynys Gabrielis Gentilas (Gabriel dos Santos Gentil). 2000 m. Šveicarijoje pasaulį išvydusios knygos leidimas iki šiol buvo vienintelis. Iki šiol, kai ją į lietuvių kalbą išvertė kun. Antanas Saulaitis SJ.

Saulaitis, kunigas jėzuitas, keliuose žemynuose lietuvių žinomas ir mylimas dvasininkas, daugelio knygų autorius, įvairių dvasinių centrų steigėjas ir bendradarbis prieš daugelį metų tarnavo ir lietuvių parapijoje Brazilijoje. Dėstė jėzuitų studentams, bičiuliavosi su brazilų misionieriais, iki šiol renka medžiagą apie įvairias kultūras, lietuvius misionierius ir misionieres savo įsteigtai „Misijų stotelei“.

Tukanas G. Gentilas kaimo bendruomenėje atliko seniūno, žynio, žolininko, šokių ir dainų užvedėjo pareigas. Mokėjo genties istorijas, legendas, mitus, apeigas, išmanė čiabuvių muziką ir meną. Šio palikimo pėdsakus rasite ir pristatomoje knygoje.

 Renginyje dalyvaus: kunigas Antanas Saulaitis, knygos redaktorė Elvyra Kučinskaitė. Renginį ves Jonas Mikaliūnas.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams