Pradžia
Lt En

Ktulu šauksmas“ / Nowy teatr (Lenkija, Varšuva) / II tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“

Klaipėdos dramos teatras

Kviečiame birželio 22 d. 18.30 val. į spektaklį  „Ktulu šauksmas“ / Nowy teatr (Lenkija, Varšuva) / II tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“.

Spektaklis lenkų kalba su lietuviškais ir angliškais titrais

Premjera 2017 03 24 Pagal amerikiečių klasiko H. P. Lovecrafto apsakymus.  Režisierius Michał Borczuch Dramaturgija Tomasz Śpiewak  Scenografė, kostiumų dailininkė Dorota Nawrot Kompozitorius Bartosz Dziadosz ‘Pleq’ Šviesų dailininkas Jaqueline Sobiszewski Vaidina: Dominika Biernat, Bartosz Gelner, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Zygmunt Malanowicz, Monika Niemczyk, Marta Ojrzyńska, Piotr Polak, Jacek Poniedziałek, Krzysztof Zarzecki

Pernai pirmame festivalyje du kartus parodytas  talentingojo lenkų režisieriaus Michało Borczucho (g. 1979) ir Varšuvos Nowy teatr spektaklis „Apokalipsė“ sužadino didelį žiūrovų susidomėjimą. Spektaklis paremtas italų režisieriaus P. P. Pasolinio biografija ir garsios italų politikos žurnalistės Orianos Fallaci interviu patraukė išskirtiniu estetiškumu, aktorių meistriškumu; 2016 m. jis apdovanotas pagrindiniu prizu Krokuvoje vykusiame teatro festivalyje „Boska Komedia“ (Dieviškoji komedija). Šiemet žiūrovai galės pamatyti naujausią M. Borczucho su Nowy Teatr trupe pastatytą spektaklį pagal H. P. Lovecrafto kūrybą „Ktulu šauksmas“. Amerikiečių literatūros klasikas, vadinamas siaubo, keistosios literatūros atstovu H. P. Lovecraftas savo novelėse sukūrė režisierių sužavėjusį Ktulu mitą: tai dievybė iš amžių glūdumos, pasirodžiusi Žemėje ankščiau už žmogų. Dabar senieji dievai grįžta skleisti siaubo ir klaiko. Režisieriaus ir dramaturgo manymu, žmogaus būklę dabartiniame pasaulyje geriausiai gali atskleisti vaizduotės ir siaubo pasaulis.

Režisieriui Ktulu mite įdomiausia – beprotybė ir senieji dievai, tai pagrindinės spektaklio temos. Lovecrafto tekstai jam tampa pagrindu tyrinėti šiuolaikinio racionalaus žmogaus (mokslininko, istoriko ar menininko) beprotybę, nuopuolį ir žavėjimąsi mirtimi. Nors civilizacija nuolat daro pažangą, žmonija lieka įklimpusi praeityje, o praeitis grįžta su keršto troškimu ir su nostalgija: atsargiai! Žmonijai pavojų kelia ne pabaisos, o ji pati... Tačiau nepaisant viso pasaulio siaubo žmogus stengiasi užpildyti atotrūkį tarp savęs ir tikrovės.

Spektaklyje kuriamos įtraukiančios metaforos, sapno atmosfera, yra komiškų pasažų. Pasak kritikų, M. Borczuchas savo teatro kalba pastatė puikų, protingą ir įdomų spektaklį, kuris prabyla į žiūrovą labiau reginiais ir atmosfera negu žodžiais: nieko nereikia aiškinti, tiesiog pasinerti ir pajusti.

Birželio 22 d. 18.30 val. „Ktulu šauksmas“ Klaipėdos dramos teatro Didžiojoje salėje.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/2002038380112550/

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams