Pradžia
Lt En

Renginių naujienos

2024 Birželio21 d.
17.00 - 18.30
2024 Birželio21 d.
17.00 - 18.30
Laikrodžių muziejus

Klaipėdoje įsikūręs LNDM Laikrodžių muziejus kviečia birželio 21 d., penktadienį, 17 val. kartu su šokių kolektyvais iš Žemaitijos pasitikti mistišką laiką – vasaros sulėgrįžą.

Birželio 20 dieną, 20 val. 52 min. dienos trukmė būna ilgiausia, o naktis trumpiausia. Saulė pasiekia didžiausią aukštį. Bemaž savaitę saulė išbūna tame pačiame aukštyje. Tai vadinamasis vasarvidis. Vasarvidis nuo seno švenčiamas kartu su Rasų, o atėjus krikščionybės laikams – su Joninių švente. Laikrodžių muziejus kviečia pasitikti vieną reikšmingiausių astronominę datų – vasaros saulėgrįžą - senųjų tradicijų renginyje „Saulės takas ratu“.
Vasaros saulėgrįžos šventėje dalyvaus senjorų kolektyvai iš Žemaitijos: Kretingos „Gaja“, Gargždų „Skinija“, Palangos „Jūrė“, „Klaipėdos Zunda“. Išgirsime poetės Loretos Liudkutės savos kūrybos eiles, muzikinį foną palaikys Stasio Šimkaus konservatorijos studentas Arnas Toliušis.
Koncertą organizuoja senjorų šokių kolektyvas „Klaipėdos Zunda“, vadovė Irena Toliušienė.
Laikrodžių muziejus švenčia drauge su Klaipėda. Muziejuje vyks ir daugiau renginių, skirtų muziejaus 40-mečiui paminėti ir laiko temai apmąstyti. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai taip pat gali aplankyti veikiančias parodas ir ilgalaikę instaliaciją „Sugrįžę iš praeities“ bei menininkės Giedrės Jaronytės instaliaciją „Kasdienos 23“.
Informaciją teikia LNDM Laikrodžių muziejaus kultūrinių veiklų koordinatorė Giedrūda Kazonienė el. paštu giedruda.kazoniene@lndm.lt, tel. +370 684 62231.
Nemokamas renginys vyks muziejaus kiemelyje, birželio 21 d. 17. 00 val., Liepų g. 12.

Daugiau informacijos čia

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading