Pradžia
Lt En

Loretos Liutkutės knygos „Manekenas“ pristatymas

Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešosios bibliotekos Atžalyno padalinys (Kauno g. 49)

Balandžio 18 d., ketvirtadienį, 17.00 val. kviečiame į konkurse „Klaipėdos knyga 2023“ dalyvaujančio Loretos Liutkutės romano „Manekenas“ pristatymą ir susitikimą su autore, kuris vyks Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49). Muzikos kūrinius atliks Emilija Strelkauskytė.

Romane „Manekenas“ autorė apgalvotai, įtaigiai, patraukliu stiliumi, nevengdama humoro, atskleidžia šiuolaikinės visuomenės skaudulius – kartų konfliktų, atskirties, patyčių, asocialaus elgesio priežastis, jauno žmogaus adaptavimosi sunkumus visuomenėje, moralinių vertybių ribas ir neatsakingo elgesio pasekmes.

Istorija pasakojama pirmuoju asmeniu, sukuriant glaudesnį, netgi draugišką skaitytojo ryšį su pagrindine romano veikėja – gyvenimo platybėse pasimetusia jauna mergina Ugne, kuri tėvų namuose kenčia nuolatinį smurtą, patyčias, asocialų gyvenimą. Išvykusi studijuoti atitrūksta nuo despotiškų tėvų kontrolės, tačiau savarankiškai gyventi nesugeba – daro daugybę klaidų, patenka į kuriozines situacijas, užmezga netikusias pažintis ir yra priversta dar kartą bėgti. Tik šįkart – nuo savo pačios susikurto pragaro. „Pasimatavusi“ klaidas, mergina pradeda suvokti, kas tai yra gyvenimas ir kaip save apsaugoti.

Loreta Liutkutė – rašytoja, Žemaitijos rašytojų bendrijos narė, kultūrinių projektų iniciatorė ir vadovė; „Lietuvininkų tarmių žodyno“ (Vilnius, 2014) viena iš sudarytojų; poezijos knygos „Šimtas eilėraščių apie jūrą“ (Klaipėda, 2017) bendraautorė ir redakcinės kolegijos narė; eilėraščių knygos „Mėlyna būties upe“ (Klaipėda, 2019) autorė; poezijos rinktinės „Didžiojo žygio aidai“ (Klaipėda, 2023) bendraautorė.

Knygos leidybą iš dalies finansavo Klaipėdos miesto savivaldybė. Leidybinio projekto tikslas – sveikesnė, sąmoningesnė ir kitų žmonių atžvilgiu jautresnė visuomenė, sugebanti identifikuoti problemas ir kūrybiškai jas spręsti. Projekto veiklomis (knygos pristatymais, diskusijomis, edukacijomis) siekiama paskatinti atvirą dialogą socialinėmis temomis, padrąsinti ieškoti pagalbos, vadovautis sąmoningumu ir atsakomybe kuriant savo gyvenimą, padėti atrasti kūrybiškumo džiaugsmą ir prasmingesnio gyvenimo prioritetus.

Ši knyga pretenduoja tapti populiariausia „Klaipėdos knyga 2023“. Už knygas balsuoti galima svetainėje www.biblioteka.lt/balsavimas arba „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49, Klaipėda), kur eksponuojamos visos konkurse dalyvaujančios knygos.

Informavimo tikslais renginyje bus fotografuojama ir/ar filmuojama.

Daugiau informacijos čia

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content