Pradžia
Lt En

Martyno Vainoriaus knygos „Pasaulio pabaiga ir kiti tarpukario Klaipėdos nutikimai“ pristatymas

Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto viešoji biblioteka

Balandžio 17-ąją, 17 val., Klaipėdos miesto savivaldybės I. Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) klaipėdietis žurnalistas Martynas Vainorius pristatys savo pirmąją knygą „Pasaulio pabaiga ir kiti tarpukario Klaipėdos nutikimai“, kurioje pasakojama apie 1923-1939 metų kasdienybę Klaipėdoje ir jos krašte.
Leidinys, dalyvaujantis konkurse „Klaipėdos knyga 2023“, yra parašyta remiantis tarpukario spaudos pranešimais ir istorikų komentarais. Jos autorius apžvelgia kultūrinį gyvenimą ir to meto klaipėdiečių laisvalaikį, ryškiausius nusikaltimus ir nelaimes, švietimo, sporto, sveikatos sritis, taip pat pasakoja apie Klaipėdą aplankiusias įžymybes, tarp kurių buvo ir Holivudo žvaigždžių.
„Parašyta su meile klaipėdiečiams ir Klaipėdai“, - taip apie šį kūrinį atsiliepia istorikas, kultūrologas Linas Poška, kurio atsiliepimas yra atspausdintas ant galinio knygos viršelio.
Pasak jo, M. Vainoriaus surinkti anų laikų žurnalistų tekstai atgaivina seniai jau sudūlėjusius straipsnių herojus ir leis skaitytojams tegu kaip iš šešėliams iš ateities – be galimybės įsikišti ir pakeisti istoriją – pastovėti greta jų ant senosios Klaipėdos grindinio.
„Knygoje senovės laikraščių kalba tiesiog varva nesušukuoto žodyno turtais. Kai perskaitome, jog prakiurus laivo pasturgaliui iš vandens tik dūmolaida kyšo, išsiliejo degmenys, – viskas čia mums dar suprantama, bet jau netikėta. Dabar taip rašyti ar nebemokame, ar nebedrįstame. O autorius dosniai dalijasi ta gyva senovės kalba“, - rašo L. Poška.
Pats M. Vainorius sako, jog 2022-2023 metais rašydamas Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtą knygą susidarė įspūdį, jog tarpukario klaipėdiečiai ir čia atvykę didlietuviai, buvo tokie pat, kai ir mes dabar - irgi mylėjo pinigus, dėl jų ir dėl kitų paskatų darė niekšybes bei nusikaltimus, troško valdžios ir galios, buvo lengvabūdiški, žiaurūs, kilnūs, dori ir gailestingi. Žmonės kaip žmonės.
Knygą jos autorius savo lėšomis buvo išleidęs gana ribotu tiražu - tik 100 egzempliorių, kurio nebeliko itin greit. Atsižvelgęs į tokį jį nustebinusį netikėtumą, M. Vainorius išleido antrąjį, šiek tiek didesnį - 150 egzempliorių tiražą. Knygos nėra platinamos nei knygynuose, nei internetinėse parduotuvėse. Jas bus galima įsigyti bus šio renginio metu.

Daugiau informacijos čia 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content