Pradžia
Lt En

Miglės Kosinskaitės ir Peeter Krosmann tapybos darbų paroda „Dienų dienos“ (Lietuva/Estija)

Klaipėda

Miglė Kosinskaitė „Nakties sargyba“, KADS Baroti galerija nuotrauka

 

2021 liepos 2 d. (penktadienį) 18 val. KADS Baroti galerijoje (Didžioji vandens g. 2,Klaipėda)  atidaroma  Miglės Kosinskaitės ir Peeter Krosmann tapybos darbų paroda „Dienų dienos“ (Lietuva/Estija) 

                                                               

Peeter Krosmann, „Su nežinoma vėliava“                                           Peeter Krosmann, „Alyvmedis. Auksas“                                          Miglė Kosinskaitė, „Kaheksa“

Miglės Kosinskaitės ir Peeter Krosmann darbai, KADS Baroti galerija nuotraukos

 

Miglės Kosinskaitės ir Peeter Krosmann kūrybiniai keliai susijungė palyginus neseniai , todėl ir bendrų parodų skaičius telpa ant vienos rankos pirštų... Kolkas...

Pati pirmoji, deja, neįvykusi paroda turėjo vadintis ,,Force Majeure" , kai nenugalimos jėgos privertė du menininkus apversti aukštyn kojomis savo rutiną ir pradėti bendrą gyvenimo ir kūrybos etapą. Perversmai, kraustymaisi ir kitos aplinkybės sutrukdė fiziškai įgyvendinti parodą, bet galvose ji sukosi labai ryškiai. Vėliau sekė paroda ,,Karma kihelkond" , lietuviškai ,,Karmos apskritis" , kurioje autoriai gana plačiai pristatė savo  ankstesnių ir pastarųjų metų kūrybą. Žiūrovas galėjo matyti abiejų autorių raidą, palyginti dabartinius ir kelių metų senumo darbus.

Rinkinys , kuris pristatomas  parodoje ,,Dienų dienos..." , sudarytas iš pačių naujausių abiejų autorių darbų. Tai laikotarpis, kai abu menininkai dienų dienas leidžia vienoje studijoje, dirbdami kartu, aptarinėdami kasdienius ir globalius dalykus, patarinėdami vienas kitam profesiniais klausimais, tuo pačiu neišvengiamai darydami įtaką vienas kito motyvų pasirinkimui ir stilistikai. Tai savotiškas buvimas izoliacijoje dviese, atsiribojus nuo išorinio pasaulio, vaikštant tais pačiais maršrutais, matant tuos pačius siužetus, fiksuojant tuos pačius motyvus. Pandemija ir karantinas dar labiau sustiprino atskirties būseną , kai mėnesių mėnesiais nebuvo gyvo bendravimo net su pačiais artimiausiais žmonėmis. Vienodų dienų rutina, atrodo, buvo palanki kūrybai. Jau pirmojo karantino metu menininkams teko praleisti priverstinę trijų mėnesių rezidenciją/ izoliaciją Graikijos saloje Samos, iš kurios Peeteris parsivežė įspūdingą alyvmedžių ciklą, o Miglė rado visą eilę naujų siužetų vėlesniems paveikslams. Tiek ir praeitos žiemos patirtys, kai žmonės tarsi išnyko iš kasdienės realybės, užleisdami vietą keistiems padarams, gyvūnams , tuštiems kambariams ir spengiantiems peizažams. Visos tos patirtys ir būsenos neišvengiamai sugulė į drobes, atspindėdamos dviejų žmonių pasaulį, kartais jaukų, kartais turputį važiuojančiu stogu, bet persmelktą bendrystės ir švelnios simpatijos supančiai visatai, su visomis jos keistenybėmis ir grožiais.

 

Paroda Baroti galerijoje (Didžioji vandens g. 2,Klaipėda) veiks iki liepos 24 d.

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams