Pradžia
Lt En

„Opiumas“ / Art Corporation (Baltarusija) / II tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“

Klaipėdos dramos teatras

Kviečiame birželio 17 d. 17 val. į spektaklį  „Opiumas“ / Art Corporation (Baltarusija) / II tarptautinis teatro festivalis „TheATRIUM“. 

Spektaklis rusų kalba su lietuviškais ir angliškais titrais

Premjera 2016 04 15

Pagal Vitalij Koroliov pjesę

Režisierius Aleksandr Marčenko Scenografas ir kostiumai Andrej Žigur Šviesų dailininkas Nikolaj Surkov Garsas Ksenia Korolčiuk Vaizdo projekcijų autoriai: Katia Kriuk, Saša Šaporova, Liza Kaševskaja

Vaidina: Juliana Michnevič, Maksim Braginec, Artiom Kuren, Anton Žukov, Ana Semeniako

Birželio 17 d. festivalyje bus parodytas Minsko vizualaus ir scenos menų centro „Art Corporation“ spektaklis „Opiumas“ pagal dramaturgo V. Koroliovo pjesę, režisierius – Aleksandras Marčenko. XXII tarptautiniame teatro festivalyje „Belaja Veža“ Breste apdovanotas kaip geriausias mažos formos kūrinys, o šalies kritikų įvertintas kaip geriausias 2016 m. spektaklis apie karo Ukrainoje pasekmes.

Spektaklio atsiradimo istorija – unikali, verta dėmesio ir todėl, kad atspindi dabartinę menininkų ir intelektualų padėtį Baltarusijoje. Minske teatro žiūrovai surinko daugiau negu 45 mln. rublių tam, kad pamatytų spektaklį apie karą Ukrainoje ir gyvenimą rytų Baltarusijos mieste Rogačiove. 136-ių neabejingų teatralų surinktos sumos pakako scenografijai ir kostiumams sukurti; jiems išreiškus solidarumą su spektaklio kūrėjais 2016 metų balandžio 15 d. įvyko pirmo Baltarusijoje už žiūrovų surinktas lėšas spektaklio premjera.

Baltoje erdvėje dėžės su žemėmis, kur užkasami ir atkasami daiktai: pasakojama ligotos motinos ir dviejų jos sūnų gyvenimą Rogačiove. Vyresnįjį atleidžia iš darbo, įsidarbinti pavyksta tik laidojimo paslaugų firmoje duobkasiu. Padirbėjęs ten, jis nusprendžia keliauti į kariaujančią Ukrainą kasti apkasų, kad nors taip uždirbtų šeimai pinigų. Jaunesnysis ruošiasi stoti į aukštąją mokyklą: į nemokamas studijas, nes neturėtų kuo mokėti už mokslą. Tačiau patenka į kitokį – stereotipų ir išankstinių nuomonių – karą.

Tai dokumentinio teatro spektaklis, kitaip vadinamas mockumentary – prasimanyti įvykiai, pateikti kaip tikrovė: mėginimas apmąstyti tai, kas dabar vyksta visuomenėje. Kūrėjai skatina pagalvoti, kuris karas baisesnis – tas, kuris vyksta mūsų galvose, ar pasaulyje.

Birželio 17 d. 17 val.  „Opiumas“ Klaipėdos dramos teatro Mažojoje salėje.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/events/376009516249652/

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams