Skip to content
Pradžia
Lt En De Ru

Pamąstymų ir diskusijų vakaras „Sausio 13-osios portretas: įvykių atgarsiai“

Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto viešoji biblioteka

2022 m. sausio 13 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) surengsime pamąstymų ir diskusijų vakarą „Sausio 13-osios portretas: įvykių atgarsiai“.

Renginio svečiai: menininkas, visuomenės veikėjas Dionyzas Varkalis;  gydytoja psichiatrė, Klaipėdos universiteto Psichologijos katedros vedėja, rašytoja, socialinių mokslų daktarė Jūratė Sučylaitė; ilgametis Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro direktorius Aleksas Bagdonavičius; rašytojas, habilituotas socialinių mokslų daktaras Rokas Flick; istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Silva Pocytė. 

1990 m. kovo 11 d. Lietuvai paskelbus nepriklausomybę nuo sovietų imperijos, pasaulis neskubėjo jos pripažinti, o okupacinės sovietų valdžios administracinės struktūros ir kariuomenė neplanavo pasitraukti iš šalies. Sovietų Sąjunga vykdė ekonominę blokadą, o vietinė Lietuvos komunistų partija planavo valstybinį perversmą, kuriuo galutinai būtų sužlugdyta nepriklausomos Lietuvos valstybės vizija.

Sausio 10–12 d. Sovietų Sąjunga kėsinosi į svarbiausius Lietuvos valstybingumo, strateginius ir infrastruktūros objektus tikėdamasi visiškai perimti jų kontrolę, o ilgainiui atkurti Komunistų partijos politinę valdžią Lietuvoje.

Lietuvos Sąjūdis pradėjo organizuoti žmonių budėjimą. Žmonės iš visos Lietuvos vyko į Vilnių ginti savo nepriklausomybės. 1991 m. sausio 13 d., sovietinei armijai ir specialiesiems daliniams užimant Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, Televizijos bokštą, žuvo 14 nepriklausomybės gynėjų, dar beveik tūkstantis žmonių buvo sužeista ar kitaip nukentėjo. Nors dalinė žiniasklaidos kontrolė ir buvo prarasta, tačiau Laisvės gynėjų dėka pavyko išsaugoti svarbiausią nepriklausomos Lietuvos valstybingumo simbolį – Aukščiausiąją Tarybą.
         

Dalyvavimas tik su galimybių pasais. Renginio metu bus fotografuojama.

         

Renginio nuoroda – https://fb.me/e/3L54mZOTg

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams