Skip to content
Lt En
Pradžia
Lt En

Paskaita „Savi ar svetimi? Lenkų bajorų pavardės ir genealogija Žemaitijoje XVI–XVIII a.“

Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto viešoji biblioteka

Paskaita „Savi ar svetimi? Lenkų bajorų pavardės ir genealogija Žemaitijoje XVI–XVIII a.“

2021 m. gruodžio 4 d., šeštadienį, 14.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) tęsdami renginių ciklą genealogijos tema kviečiame į paskaitą „Savi ar svetimi? Lenkų bajorų pavardės ir genealogija Žemaitijoje XVI–XVIII a.“. Lektorius – dr. Jonas Drungilas.

Į Žemaitiją XVI a. atvykę bei čia įsikūrę lenkų bajorai iš vietinių išsiskyrė ir savo pavardėmis. Ilgainiui pavardės kito, o lenkų kilmės bajorų įvardijimas pasidarė dar ilgesnis – prie pavardės „priaugo“ kilmės vietovė, pirmtako vardas, eponimai. Tai buvo tam tikri genealoginiai „kodai“, dažnai atveriantys naujus giminės istorijos puslapius ar jos kilmę. Šie ir kiti klausimai bus aptariami minėtoje paskaitoje.

Jonas Drungilas – humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotojas, domisi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės bajorijos antroponimija, genealogija, socialine, migracijos istorija (XVI–XVIII a.), taip pat ir Lietuvos miestų bei miestelių istorija. 2019 m. išleido monografiją „Erelis lokio guolyje. Lenkų bajorai Žemaitijoje XVI–XVIII a.: migracija, kalba, atmintis“.

Renginio nuoroda –  https://fb.me/e/u1HR5dCes

Dalyvavimas tik su galimybių pasu.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams