Pradžia
Lt En

RENGINIAI  KLAIPĖDOJE BALTIJOS KELIO 30-MEČIUI PAMINĖTI

Klaipėda

1989 m. rugpjūčio 23d., minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines, apie 2-2,5 mln. žmonių ištiesė vieni kitiems rankas, sukurdami gyvą grandinę, kuri sujungė sostines Vilnių, Rygą ir Taliną. Baltijos kelias parodė, kad nepriklausomybės siekia ne tik tautiniai judėjimai, bet ir visi šių šalių žmonės. Spėjama, kad šioje iniciatyvoje stovėjo apie 1 mln. žmonių iš Lietuvos, tarp jų – ir klaipėdiečiai.

Mažosios Lietuvos Muziejus, norėdamas paminėti šio reikšmingo įvykio 30-metį, rengia parodą „Klaipėdiečiai Baltijos kelyje“. Nuotraukos bus eksponuojamos prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“  nuo rugpjūčio 23 d. 12 val. iki rugsėjo 30 d.

Minint Baltijos kelio 30-metį, rugpjūčio 23 d. 15 val. klaipėdiečiai bei rajono gyventojai kviečiami rinktis automagistralės A2 Panevėžio – Saločių atkarpoje, ties 41 kilometru, kur klaipėdiečiai stovėjo lygiai prieš 30 metų. Po susitikimo bus lankomos visos atkarpoje esančias mūsų regiono atmintinos vietos, o 19 val. visi dalyvaus šventiniame susitikime prie Lietuvos-Latvijos sienos. Į minėtą atkarpą miesto savivaldybė kvietė iš anksto užsiregistravusius Klaipėdos miesto gyventojus vykti užsakytu autobusu.

Rugpjūčio 23 d. 15 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia į istorinės atminties popietę „Baltijos kelias prisiminimuose ir kūryboje“: vaizdo filmų peržiūra ir dalyvių prisiminimai. Renginys vyks bibliotekos padaliniuose: Suaugusių aptarnavimo ir informacijos skyriuje, Meno skyriuje, Jaunimo skyriuje, Kalnupės ir Pempininkų bibliotekose.

Rugpjūčio 23 d. 18 val. visi klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami burtis Meridiano skvere ir drauge išskleisti burlaivio bures Baltijos kelio 30-mečiui paminėti. Kiekvienam siūlome atsinešti mušamąjį instrumentą ir prisijungti prie „Studijos GROCK“ ir „Vinetu kaimo“ mušamųjų improvizacijos „Jam session“. Drauge su Violeta Tarasoviene, Stepu Januška, Edita Bodrovaite – Rukiene ir Ritmo grupe skleisime laisvės žinią ir dainuosime gražiausias Atgimimo dainas.

Paskutinį vasaros šeštadienį, rugpjūčio 31 d. 20.30 val., Melnragės paplūdimyje bus uždegami Baltijos jūros pakrantės šalių laužai, kurie simbolizuos draugystę, vienybę ir Baltijos jūros šalių bendrą istoriją, kultūrinį paveldą. „Senovinė ugnies naktis“ primena ir apie Baltijos jūros reikšmę, jos išsaugojimą ateities kartoms. Gerą nuotaiką palaikyti padės Klaipėdos Žvejų rūmų mišrus choras "Cantare", kolektyvų "Vėtra" ir "Žilvinas" šokėjai, Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis "Alka" ir tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis "Senoliai".

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams