Pradžia
Lt En

„Šilko keliu: pažintis su paslaptinguoju Uzbekistanu“ kartu su kelionių žinove Ingrida Pociute

Klaipėdos miesto savivaldybės viešoji biblioteka

2023 m. gegužės 18 d., ketvirtadienį, 17.00 val. Klaipėdos m. sav. Imanuelio Kanto viešoji biblioteka (Turgaus g. 8), tęsdama renginių ciklą kelionių tema, kartu su kelionių žinove Ingrida Pociute  kviečia pažinti paslaptingąjį Uzbekistaną.

Uzbekistanas žavi savo praeities ir dabarties kontrastais. Vaikščiojant senas  tradicijas puoselėjančiuose turguose atrandami nauji skoniai – uzbekai yra tikri  prieskonių pasaulio virtuozai. Uzbekistane dar ir dabar galima pamatyti ir įsigyti rankų darbo šilko popieriaus, kurio gamybos procesas siekia  IX amžiaus tradicijas. Iš kartos į kartą yra perduodama keramikos dirbinių gamybos metodika. Ir šiandien uzbekų vaikai, anūkai  pasakoja, rodo kartų nuotraukas ir patys rankiniu būdu gamina bei ornamentais dekoruoja lėkštes, dubenėlius ir kitus namų apyvokos reikmenis. Jie pagaminti su tokia šiluma, kad ir pasivežus į tėvynę atrodo, kad maistas juose skanesnis.

Dar labiau uzbekų gyvenimo būdą, kultūrą  galima pajausti dalyvaujant tradicinio valgio gaminimo pamokoje su vietine šeima. Uzbekai sukūrė šimtus savų receptų atsižvelgiant į laikotarpius ir esamą derlių. Jie taip pat turi arbatos gėrimo ceremoniją.  

Ingrida Pociutė – kelionių agentūros „Ingrida tours“ įkūrėja ir savininkė. Organizuoja pažintines keliones po Europą ir Aziją, mėgsta aktyvų poilsį ir keliautojams  siūlo aktyvius pažintinius turus.

„Man patinka visiškai naujos kultūros, maistas, vietinių žmonių gyvenimo būdas, aplankau muziejus, dvarus ar kitus tą šalį reprezentuojančius objektus, – apie save pasakoja I. Pociutė. – Šalis, į kurias keliauju, renkuosi pati pagal vidinį poreikį. Jeigu šiandien tos šalies aplankyti  negaliu, einu tikslingu keliu ir sudėtinga būtų įsiūlyti kitą kelionę...  Mėgstu šalį pažinti „giliau“, todėl dažnai sugrįžtu ir lankau kitas vietas.  Iš kiekvienos kelionės parsivežu naujų suvokimų, prisiminimui patikusį suvenyrą, indą, ar kitą išliekamąją vertę turintį daiktą. Ir, žinoma, skanėstų sau ir artimiesiems. Kelionės – tai ir veikla, ir laisvalaikis, ir gyvenimo būdas. Jose būna visko – ir gražių, ir liūdnų akimirkų. Domiuosi neurografika, ir per tai analizuoju savo gyvenimo įvykius.  Esu visada pasiruošusi išvykai.  Pasaulis yra gražus, ir šiuo metu noriu vis daugiau atrasti Azijos. Ir visu tuo dalintis su Jumis!“

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content