Pradžia
Lt En

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika”: „Kutavičiaus oratorijų magija“

Klaipėdos šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia (Savanorių g. 4)

Spalio 1 d., 18.30 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje (Savanorių g. 4, Klaipėda)

„Kutavičiaus oratorijų magija“

Tarptautinei muzikos dienai

Klaipėdos Vydūno gimnazijos 11 kl. moksleiviai ir mišraus choro grupė

Vadovė Ingrida Bertulienė

Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mišrus choras ir pučiamųjų ansamblis

Vadovai: Jolanta Vyšniauskienė,  Zenonas Šimkus

Solistės: Agnė Stančikaitė (sopranas), Živilė Čapienė (vargonai)

Režisierės Vida Narvaišytė, Evelina Šimelionė

Dirigentas Egidijus Kaveckas

Programa:

Bronius Kutavičius – „Iš jotvingių akmens“,

Bronius Kutavičius – „Paskutinės pagonių apeigos“

Nemokamai

Lietuvių muzikos korifėjaus Broniaus Kutavičiaus muzika jau pusė amžiaus yra nepalaužtos ir bekompromisės kūrybos simbolis. Jau kelias atlikėjų ir klausytojų kartas ji užburia savo garsų magija. „Tai, ką daro B. Kutavičius, nėra vien muzika – tai dalykai, kuriuos galima įjungti į gyvenimą. Mes, atlikėjai, nebūtume ištvėrę pusės metų, jeigu mūsų darbas būtų buvęs vien sausas partitūros realizavimas. Čia integruota kultūros visuma. Ši muzika keičia mūsų mąstymą, skatina tobulėti. Suvokti, kad darbo, įdėto į šios partitūros realizavimą, dėka prasmingai gyveni, nes tos pastangos kompensuoja vertybių ilgesį. Mums tai – kryptis, kaip reikia gyventi, gyvenimo ir bendravimo būdas. Ačiū, Kutavičiui!” taip kalbėjo kompozitorius Šarūnas Nakas, kurio vadovaujamam ansambliui B. Kutavičius sukūrė oratoriją „Iš jotvingių akmens“. Su dideliu pasisekimu ji buvo atlikta daugelyje pasaulio šalių.

Oratorija prasideda mušant ritmą tikrais akmenimis – tarsi kviečiant jotvingių dvasios jėgą. Kūrinyje atsiskleidžia tautos kultūros augimas nuo elementarių jos pavidalų iki totalaus šedevro – liaudies dainos, kurioje tartum rasos laše spindi jos skaistus ir gyvybingas grožis.Kutavičiaus oratorijos „Paskutinės pagonių apeigos“ paritūrą puošia rato formos penklinė ir kiti netipiški natų ženklai. Kūrinyje labai svarbus yra akustinis erdvės aspektas. Choro atliekama muzika apsupa klausytojus, o solistė, būdama tarp publikos, atlieka gyvatės užkeikimą. Kūrinyje atskleidžiama ikikrikščioniškoji tautos pasaulėjauta, o vargonų garsai ženklina krikščioniškos kultūros atėjimą.

„Kutavičiaus oratorijų magiją“ perteiks Klaipėdos Vydūno gimnazijos ir Stasio Šimkaus konservatorijos moksleiviai ir pedagogai bei profesonalūs atlikėjai. Visi jie yra susiję su Klaipėda.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams