Pradžia
Lt En

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika”: „Minimali gravitacija“

Klaipėdos koncertų salė

Rugsėjo 19 d., 18.30 val.

„Minimali gravitacija“

Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“

Marta Finkelštein (fortepijonas, vadovė), Vytautas Oškinis (fleita), Artūras Kažimėkas (klarnetai), Džiugas Daugirda (perkusija), Pranas Kentra (elektrinė gitara), Diemantė Merkevičiūtė (smuikas), Monika Kiknadzė (altas), Elena Daunytė (violončelė), Donatas Butkevičius (kontrabosas), Julius Aglinskas (garso režisierius), Gintarė Šiaulytė (vadyba)

Dirigentas, meno vadovas Karolis Variakojis

Programa:

Dominykas Digimas –  From Another Point of View /Kitoks požiūris (video autorius Kristijonas Dirsė)

Michael Gordon For Madeline / Madelinai

Ričardas Kabelis Cell / Celė

David Lang Cheating Lying Stealing /Sukčiauti meluoti vogti

David Lang Sweet Air / Linksminamosios dujos

Rytis Mažulis Canon mensurabilis / Menzūrinis kanonas

Julia Wolfe Big Beautiful Dark and Scary /Didelis gražus tamsus ir baugus

Festivalį pradės KKS scenoje debiutuojančio jauno šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ programa „Minimali gravitacija“ koncentruotas postminimalistinės muzikos potyris. Koncerte skamba dviejuose miestuose – Niujorke ir Vilniuje – kuriančių autorių Davido Lango, Michaelo Gordono, Julia’os Wolfe, Dominyko Digimo, Ričardo Kabelio ir Ryčio Mažulio darbai. Vienoje programoje pristatoma žymių amerikiečių ir lietuvių kūryba atspindi organišką, geografinėmis koordinatėmis neapribotą gravitaciją minimalistinės estetikos link, o kartu atskleidžia savitą požiūrį ir  kūrybinę raišką.

Patiems ansamblio nariams minimali gravitacija – tai specifinė, tik atliekant šią muziką patiriama būsena, kai skirtingi minimalizmui būdingi sprendimai reikalauja ypatingo santykio tarp kūrinio kodo ir atlikėjo sugebėjimo prie jo priartėti. Nuolat iššūkius kelianti, tačiau itin traukianti sceninė būsena turėjo įtakos ansamblio norui atlikti minimalistinę muziką, užimančią didžiąją jo repertuaro dalį.

Dar tik šešerius metus gyvuojantis „Synaesthesis“ jau sugebėjo visiškai įsitraukti į koncertinę veiklą, prisistatyti ne tik Lietuvos, bet ir Austrijos publikai. Jų profesionalumas, atvirumas įvairioms meno sintezės formoms, nuoširdumas atliekant įvairaus pobūdžio akademinius bei eksperimentinius kūrinius pritraukia ir žavi klausytojus. 

Ansambliui diriguos Karolis Variakojis, viename interivu pripažinęs, kad jam muzika  yra mylimoji, dėl kurios padaryčiau viską ir aplink kurią įgauna prasmę visi kiti veiksmai, netgi tie, kurie tiesiogiai su ja nesusiję“.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content