Lt En
Pradžia
Lt En

Šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika”: „Vėjo arfa“

Klaipėdos koncertų salė

Rugsėjo 28 d., 18.30 val.

 „Vėjo arfa“

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas ir solistas Mindaugas Bačkus (violončelė)

Solistas Sergejus Okruško (klavesinas)

Dirigentas Normunds Šnē (Latvija)

Programa:

Janis Ivanovs Sinfonietta styginių orkestrui

David Lang  concerto (world to come) / „koncertas (pomirtinis pasaulis)“ violončelei ir kameriniam orkestrui

Justė Janulytė Windharfe / „Vėjo arfa“ klavesinui ir styginiams

John Adams –  Shaker Loops / „Virpesių kilpos“  styginių orkestrui

 

Ši Klaipėdos kamerinio orkestro programa pavadinta pagal joje skambėsiantį premjerinį Justės Janulytės kūrinį „Vėjo arfa“. Sukurtas Th. Manno festivalio užsakymu klaipėdiečių orkestro ir latvių dirigento Normundo Šnē intepretacijoje jis pirmąkart nuskambėjo liepos viduryje Nidoje. „Rašydama iš anksto žinojau, kad mano kūrinyje turėtų skambėti klavesinas ir styginiai. O vėjo arfa juk susijusi su Nida, pajūriu. Nežinojau, ar Kuršių nerijoje šis instrumentas yra, tačiau tokiame vėjuotame krašte jis, manau, puikiai skambėtų. Mano kūrinys yra vėjo arfos metafora“, – teigė Nacionaline premija už vizualiųjų metaforų muzikinį įprasminimą įvertinta muzikė.

Minėto kūrinio solo partiją klavesinu atliks Sergejus Okruško, o Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas, violončelininkas Mindaugas Bačkus grieš Davido Lango Koncerto („pomirtinis pasaulis“) / concerto (world to come) violončelei ir kameriniam orkestrui solo partiją. D. Langas yra vienas žinomiausių JAV dabarties kompozitorių, muzikas-filosofas, savo kūryboje apmąstantis būties trapumą ir jėgą.

Elegancija ir subtiliu muzikiniu skoniu pasižymintis N. Šnē ištikimas savo vadovaujamam kolektyvui „Sinfonietta Riga“ ir nedažnai koncertuoja kaip kviestinis dirigentas. Šiame koncerte su klaipėdiečių orkestru jis dar atliks savo tautiečio Janio Ivanovo kūrinį bei amerikiečių minimalisto Johno Adamso  pulsuojančią kompoziciją  Shaker Loops / „Virpesių kilpos“.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams