Pradžia
Lt En

ŠIUOLAIKINIŲ SCENOS MENŲ KRITIKOS SEMINARAS. Seminarą ves Rok Vevar (Slovėnija)

Kultūros fabrikas

Rugsėjo 13–20 d. Klaipėdoje vyks XII Tarptautinis menų festivalis „Plartforma“, šiemet įvairiose miesto erdvėse gvildensiantis išsilaisvinimo temą.

 

Išsilaisvinimas – tokia XII Tarptautinio menų festivalio „Plartforma“ tema. Anot festivalio organizatorių, tema padiktuota pasaulyje vykstančių geopolitinių procesų, o galbūt kiekvieno iš mūsų nuolatinės vidaus kovos ir ieškojimų. Būtent apie tai kalba kūrėjai naujojo cirko, performanso ar šiuolaikinio šokio projektuose.  

 

Rugsėjo 15, šeštadienis, 10 val. Šiuolaikinių scenos menų kritikos seminaras. Vadovas: Rok Vevar (Slovėnija). Dalyvavimas su registracija

 

Šiųmetinę festivalio programą papildo net keletas seminarų. Tarp jų – vieno svarbiausių Slovėnijos rašytojų, dramaturgų, teoretikų ir šiuolaikinio šokio bei teatro istorikų Roko Vevaro šiuolaikinių scenos menų kritikos seminaras. Rok Vevar yra įkūręs Slovėnijos Laikinojo šokio archyvą ir išleidęs keletą knygų. Nuo 2009 m. yra Nomad šokio akademijos, Balkanų Šiuolaikinio šokio tinklo narys, Tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „CoFestival“ ko-kuratorius. 2013–2015 m. jis ėjo asist. profesoriaus pareigas Liublianos teatro akademijoje ir Liublianos šokio akademijoje.

 

 

Tarptautinio menų festivalio „PLArTFORMA“ misija – bendrame kūrybiniame vyksme suvienyti skirtingų regionų ir valstybių meninę patirtį bei kūrėjų kūrybinį potencialą. Festivalyje pristatomi šiuolaikinio šokio ir teatro, multimedija projektų, performanso, naujojo cirko ir vizualaus meno kūrėjai bei jų grupės. Tai – vienintelis interdisciplinaraus pobūdžio festivalis Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje, be kultūrinės vykdantis ir edukacinę funkciją – supažindina ir ugdo publiką suprasti ir vertinti šiuolaikinę meno raišką.

2009 m. Europos festivalių asociacija festivaliui įteikė „FestLabPass“, 2010-2014 m. jis buvo meno ir festivalių tinklo „DNA: Development of New Art“, vienijančio Centrinės Europos kūrėjus, nariu. Nuo 2011 m. festivaliui suteiktas Klaipėdos miesto reprezentacinio festivalio statusas, o 2013 m. jis pripažintas geriausiu 2012 m. miesto kultūriniu įvykiu. Nuo 2015 m. festivalis apdovanotas Europos festivalių asociacijos ženklu „Europe for Festivals / Festivals for Europe“.

 

Festivalį organizuoja Menininkų grupė „Žuvies akis“.

Festivalį remia Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

Partneris – viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“.

 

Daugiau informacijos apie festivalį: www.plartforma.lt

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams