Pradžia
Lt En

Socialinis fotoprojektas „Stipresni už diabetą“

Klaipėda

Projekto atidarymas vyks Klaipėdos „Akropolio“ prekybos centre balandžio 7 d. – Pasaulinę sveikatos dieną – 12 val. Numatytas maždaug pusvalandžio trukmės profesionalių renginių vedėjų pristatymas apie fotoprojektą, sergančiųjų statistiką, skirtumus tarp 1 ir 2 tipo cukrinio diabeto, šių ligų simptomus ir problematiką. Skambės muzika, atliekama grupės „Blooming vibes“. Balandžio 20 ir 26 d. 18 val. koncertuos 1 tipo cukriniu diabetu sergančios 18-metės Jorigės suburtas 16 asmenų orkestras – S. Šimkaus konservatorijos mokinių džiazo grupė „Horns&Voice“.

Šiuo projektu siekiama palaikyti, padrąsinti 1 tipo cukriniu diabetu sergančiuosius, ypač vaikus. Susirgus šia liga, susitaikyti nelengva nei tėvams, nei vaikams, galima labai greit palūžti ir nebeatsitiesti. Kankina daugybė klausimų – kodėl aš, už ką man, kada aš pasveiksiu, kada nebeliks dūrių? Išgirdus diagnozę, atrodo, kad gyvenimas tuo ir baigiasi. Tačiau realybė gali būti kitokia – tokia, kokią ją susikursime patys.

Stenduose, sustatytuose ratu, išvysite pozityvių, sportuojančių, su liga jau susitaikiusių „cukrinukų“ nuotraukų, kuriose atsispindi stiprybė, valia, nepalaužiamas charakteris, gebėjimas priimti cukrinį diabetą ir susigyventi, o ne konkuruoti su šia liga. Nuotraukas papildys aprašymai, kurie, tikėtina, įkvėps ne tik sergančius, bet ir sveikus vaikus bei suaugusiuosius.

Projektu taip pat siekiama skleisti žinią apie šią klastingą ir sudėtingą ligą. Su ligomis nesusidūrusi visuomenė mažai informuota apie tai, kad esama 1 ir 2 tipo cukrinio diabeto. Nustatytomis dienomis ir valandomis norintieji galės pasimatuoti savo cukraus kiekį kraujyje. Prie stendų konkrečiomis valandomis mitybos klausimais konsultuos diabetologės, Visuomenės sveikatos biuro specialistės.

Eksponuojant fotoprojektą, ketinama rinkti lėšas visos Lietuvos cukriniu diabetu sergančių vaikų vasaros stovyklai Šventojoje. Juk taip svarbu pabūti su tokio pat likimo draugais, suprasti, kad esi ne vienas su savo liga, kad yra daugiau vaikų, susiduriančių su tais pačiais gyvenimo iššūkiais.

Šiam projektui priskirtas ir trumpasis telefono numeris. Norintys paremti „cukrinukų“ vasaros stovyklą prašome skambinti tel. 1419. Aukos dydis 2 Eur.

Socialinį fotoprojektą rengia Vaikų, sergančių cukriniu diabetu, klubas „Smalsučiai“. Projekto stendai bus eksponuojami visą balandžio mėnesį.

Plačiau: https://www.facebook.com/events/1618329554888221/

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams