Pradžia
Lt En

Teatrinė-muzikinė impresija „Lietuviškų romansų vainikas“

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių padalinys (Šlaito g. 10A)

Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A) vyks Lietuvos valstybės šimtmečiui skirta teatrinė-muzikinė impresija „Lietuviškų romansų vainikas“. Atlikėjos: tarptautinių konkursų laureatė, dainininkė (sopranas) Giedrė Zeicaitė; pianistė, tarptautinių festivalių dalyvė Edita Zizaitė; aktorė, režisierė Virginija Kochanskytė.

Teatrinė impresija – emocijomis spindinti, jausmais žaižaruojanti atminties karūna žmonėms ir laikui, kuriame jie kūrė  idealų tėvynės Lietuvos, jos žmonių, gamtovaizdžių, istorinių žygių paveikslą, iš kurio dabar, su nerimu žvelgdami į ateitį, semiamės vilties, tikėjimo ir meilės.

Renginio metu skambės ne tik Lietuvos romansų karaliaus A. Kačanausko kūriniai, bet ir J. Naujalio, J. Tallat-Kelpšos, A. Raudonikio, N. Sinkevičiūtės romansai. Žiūrovus maloniai nustebins ir pradžiugins ne vien svajingi B. Dvariono fortepijoniniai kūriniai, bet ir nežinomi V. Kudirkos saloninės muzikos perliukai.

Renginio metu skleisis tarpukario Lietuvos laikinosios sostinės – Kauno – meno salonų atspindžiai  apie meninės bohemos nuotykius, šėliones, nusivylimus, svajones. Legendinių asmenybių – Maironio, K. Binkio, J. Aisčio, B. Brazdžionio, S. Nėries  žinomi ir nežinomi  portretų štrichai ryškės per amžininkų prisiminimus bei jų pačių gyvenimo geismo kupiną kūrybą.

 

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams