Pradžia
Lt En

Trupės „Rapid Eye“ (Danija) naujojo cirko spektaklis „Mėnulio iliuzija“

Klaipėdos dramos teatras

Rugsėjo 13–20 d. Klaipėdoje vyks XII Tarptautinis menų festivalis „Plartforma“, šiemet įvairiose miesto erdvėse gvildensiantis išsilaisvinimo temą.

 

Išsilaisvinimas – tokia XII Tarptautinio menų festivalio „Plartforma“ tema. Anot festivalio organizatorių, tema padiktuota pasaulyje vykstančių geopolitinių procesų, o galbūt kiekvieno iš mūsų nuolatinės vidaus kovos ir ieškojimų. Būtent apie tai kalba kūrėjai naujojo cirko, performanso ar šiuolaikinio šokio projektuose. 

 

Rugsėjo 16, sekmadienis, 17 val. trupės „Rapid Eye“ (Danija) naujojo cirko spektaklis „Mėnulio iliuzija“ Klaipėdos dramos teatro Mažoji salė (Teatro g. 2). 50 min.

 

Spektaklyje „Mėnulio iliuzija” trupė „Rapid Eye” atskleidžia įstabią vizualumo, muzikinės magijos ir užburiančio žaismingumo visumą. Žonglieriai Samuel Gustavsson ir Petter Wadsten, vieni svarbiausių Skandinavijos šiuolaikinio cirko menininkų, intriguoja optinėmis iliuzijomis, kurias sustiprina išskirtiniai elektronikos muzikanto Bjørn Svin ritmai. Kai Gustavsson ir Wadsten žaismingai lengvai atlieka savo akrobatinius triukus, užgimsta subtili ir nuotaikinga poezija – regis, kad jie gimė tam, kad būtų kartu šioje scenoje.

 

Tarptautinio menų festivalio „PLArTFORMA“ misija – bendrame kūrybiniame vyksme suvienyti skirtingų regionų ir valstybių meninę patirtį bei kūrėjų kūrybinį potencialą. Festivalyje pristatomi šiuolaikinio šokio ir teatro, multimedija projektų, performanso, naujojo cirko ir vizualaus meno kūrėjai bei jų grupės. Tai – vienintelis interdisciplinaraus pobūdžio festivalis Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje, be kultūrinės vykdantis ir edukacinę funkciją – supažindina ir ugdo publiką suprasti ir vertinti šiuolaikinę meno raišką.

2009 m. Europos festivalių asociacija festivaliui įteikė „FestLabPass“, 2010-2014 m. jis buvo meno ir festivalių tinklo „DNA: Development of New Art“, vienijančio Centrinės Europos kūrėjus, nariu. Nuo 2011 m. festivaliui suteiktas Klaipėdos miesto reprezentacinio festivalio statusas, o 2013 m. jis pripažintas geriausiu 2012 m. miesto kultūriniu įvykiu. Nuo 2015 m. festivalis apdovanotas Europos festivalių asociacijos ženklu „Europe for Festivals / Festivals for Europe“.

 

Festivalį organizuoja Menininkų grupė „Žuvies akis“.

Festivalį remia Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos Kultūros taryba ir LR Kultūros ministerija.

Partneris – viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės“.

 

Daugiau informacijos apie festivalį: www.plartforma.lt

 

 

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams