Pradžia
Lt En

„Turangalila“ – giesmė meilei

Klaipėdos koncertų salė

 Sausio 31 d., trečiadienis, 18.30 val.

„Turangalila“ giesmė meilei

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

Solistai: Alexander Paley (fortepijonas, JAV), Bruno Perrault (Marteno bangos, Prancūzija)

Programa: Olivier Messiaen Simfonija „Turangalila“

 Savo 29-ojo gimtadienio išvakarėse Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas ir diriguojamas maestro Gintaro Rinkevičiaus, melonamus pradžiugins ypatinga muzika – prancūzų kompozitoriaus Olivier Messiaeno simfonija „Turangalila“. Šiame įspūdingame 10 dalių ir daugiau nei valandą trunkančiame kūrinyje O. Messiaenas kuria religiją iš meilės. Fatališka meilė, kuriai neįmanoma atsispirti, čia neatsiejama nuo mirties – tai tarsi kūno ir proto ribų peržengimas, susiliejimas su begaline kosmine erdve. Pavadinime supinti du sanskrito kalbos žodžiai: Turanga – tai bėgantis laikas, judesys ir ritmas; Lila – tai meilė, žaismas: dieviškosios kūrybos, gyvenimo ir mirties žaismas. Turangalila – tai himnas meilei ir džiaugsmui, judesiui ir ritmui, laikui, gyvenimui ir mirčiai.

Šio įspūdingo opuso solinę fortepijono partiją gros fortepijono virtuozas Alexanderis Paley. Tarp Paryžiaus ir Niujorko gyvenantis menininkas ne kartą yra prisipažinęs, kad Lietuva jo gyvenime tapo viena brangiausių šalių. Žymus pianistas yra ilgametis G. Rinkevičiaus ir LVSO kūrybinis partneris.

Prancūzų pianistas Bruno Perrault atliks solinę partiją unikaliu muzikos instrumentu – Marteno bangomis. Egzotiškas ir labai retai koncertuose skambantis elektroninis instrumentas bus specialiai atgabentas šiam projektui iš Prancūzijos.

 

Bilietai: 18, 24 Eur. Taikomos nuolaidos

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams