Pradžia
Lt En

Vertikalaus šokio spektaklis "Giedanti Vydūno upė"

Klaipėda

Pirmieji ir vieninteliai Lietuvoje, įvaldę vertikalaus šokio techniką, pasipriešinę gravitacijai, šokėjai, gebantys vaikščioti siena, kilti ja ir leistis žemyn – Inga Briazkalovaitė ir Aurelijus Liškauskas kartu su šokių mokykla „Coda" pristato unikalų renginį – vertikalaus šokio spektaklį „Giedanti Vydūno upė".  Spalio 6 d. „Vakarų Baltijos laivų statyklos" elinge įvyks pasirodymas, gimęs iš noro ištirti erdvę, aplinką ir atrasti dar vieną neeilinę vietą kūrybai Klaipėdos mieste. 

Dėmėsio! Dėl savo unikalios lokacijos, spektaklį stebėti gali ribotas skaičius žiūrovų, tad suskubkite – pirmųjų 500 bilietų kaina 5 Eur. 

Europoje šiuo metu šoka vos 5 vertikalaus šokio trupės. Ir nors Lietuvoje kelios iš jų buvo pasirodę, klaipėdiečiai šokėjai Inga Briazkalovaitė ir Aurelijus Liškauskas yra pirmieji ir vieninteliai lietuviai profesionaliai įvaldę vertikalaus šokio techniką su virvėmis ir apraišais bei ją praktiškai pritaikę. Daugelis puikiai prisimena jų kartu su olandų trupe „Bencha Theatre" 2017 m. sukurtą ir ant Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro fasado parodytą vertikalaus šokio spektaklį „Kalbantis bokštas". Tą įstabų vasaros vakarą renginį stebėjo per 2000 žmonių, sugūžėjusių į teatro prieigas (daugiau kaip 25000 projekto vaizdo įrašus peržiūrėjo internete). 

Vertikalaus šokio projektas „Giedanti Vydūno upė“ skirtas 150-osioms Vydūno gimimo metinėms ir Lietuvos šimtmečiui. Simboliškai pasirinkę upės motyvą, pasirodymo kūrėjai Vydūno asmenybę, jo kūrybą ir filosofiją perkels į kitą laikui nepavaldžią dimensiją, tarsi vaikščiotų kūrybos laiko vertikalėje. 

Kūrybinė grupė:

Scenarijaus autorė – Sondra Simana 

Režisierė – Rūta Bunikytė

Choreografai: Rachel Melief, Inga Briazkalovaitė, Aurelijus Liškauskas

Choreografės asistentė – Micka Karlsson

Video projekcijų dailininkė – Vesta Obolevičiūtė

Muzikos autorius – Kristijonas Lučinskas

Šviesų dailininkas – Stasys Jamantas

Garso režisierius – Mindaugas Putna

Idėjos autorė – Kristina Norvilė

Atlikėjai: šokėjai Inga Briazkalovaitė, Aurelijus Liškauskas Grupė DRIEZHAS: Kristijonas Lučinskas (birbynė, elektronika), Inga Mikulėnė (vokalas), Paulius Stonkus (bosinė gitara), Viktoras Rubežas (mušamieji)

Projekto globėjas – Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams