Pradžia
Lt En

Vokietijos susivienijimo šventės minėjimas Klaipėdoje

Klaipėdos koncertų salė

Asociacija „Vokietuva“ Klaipėdos miesto gyventojus ir svečius kviečia 29-ąsias Vokietijos susivienijimo sukaktuves paminėti š. m. spalio 3 d. (ketvirtadienį), 18.00 val. Klaipėdos koncertų salėje (Šaulių g. 36), buvusiame Mėmelio šaulių organizacijos pastate. Šventėje tikimasi sulaukti apie 400 svečių: lietuvių ir vokiečių, Klaipėdos bei Šilutės rajono, Kuršių Nerijos vokiečių kilmės gyventojų, kitų Lietuvoje gyvenančių tautinių mažumų atstovų, Zudermano gimnazijos, vokiečių bendrijos bei draugijos narių ir žinoma svečių iš visos Lietuvos, neabejingų vokiškajai kultūrai ir tradicijoms.

Vokietijos vienybės dienos paminėjimo šventė atvira visiems. Įėjimas į renginį – su pakvietimais, kuriuos galima atsiimti Klaipėdos koncertų salės kasoje (kasos darbo laikas: 11.00 – 19.15 val., pietų pertrauka: 14.30 – 15.15 val. Vietų skaičius – ribotas. Organizatoriai pasilieka teisę pirmumo tvarka pakviesti senuosius Klaipėdos miesto ir rajono, Šilutės ir Neringos gyventojus).

Renginyje svečiuosis ir sveikinimo žodį tars Klaipėdos m. meras Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos m. garbės pilietis Uwe Jurgsties ir Tautinių Mažumų departamento prie LR vyriausybės direktorė Vida Montvydaitė. Vokietijos susivienijimas būtų neįsivaizduojamas be tuometinės Sovietų Sąjungos užtarimo, tad šventėje pasisakys ir Aleksandr Gračiov – Rusijos Federacijos Klaipėdoje generalinis konsulas. Ypatingu šventės akcentu taps Vokietijos Federacinės Respublikos garbės konsulo Klaipėdoje, dr. Arūno Baublio, šventinė kalba. Bus minimas ne tik Vokietijos susivienijimas, bet ir Berlyno sienos, o taip pat ir Baltijos kelio, 30-osios metinės. Politinis Vokietijos susivienijimo procesas, be abejonės, turėjo įtakos Lietuvos suverenitetui, tad ir 1990 m. spalio 3-ioji yra ta diena, kuri nulėmė ir Lietuvos ateitį. Oficialiąją spalio 3 d. šventės muzikinę dalį papuoš Klaipėdos H. Zudermano gimnazijos, Palangos St. Vainiūno meno mokyklos ir Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokiniai. 

Prieš penkerius metus, 2014 metais, trys Klaipėdos krašte gyvenantys vokiečiai Manfred Wagener, Dirk Bohlmann ir Uwe Meyer įkūrė asociaciją pavadinimu „VOKIETUVA“, kurios pavadinime slypi du lietuviški žodžiai „VOK‘IETIJA“ ir „L‘IETUVA“. Asociacija, užsiimdama globėjiška veikla, organizuoja jau šeštąjį kartą tradicija tapusį Vokietijos susivienijimo dienos paminėjimo renginį, kuris sulaukia vis daugiau valdžios institucijų atstovų, užsienio verslininkų, diplomatų bei vietinių gyventojų dėmesio. Džiugu, kad uostamiesčio savivaldybė palaiko šią  iniciatyvą ir kasmet remia šį renginį.

Turbūt nė vienas kitas Lietuvos regionas nepasižymi tokiais intensyviais dvišalės – Vokietijos ir Lietuvos – istorijos vingiais kaip Klaipėdos kraštas „Memellandas“. Rytų ir Vakarų Vokietijos susivienijimas turėjo įtakos kitų šalių, taip pat ir Lietuvos, nepriklausomybei, tad be galo svarbu, kad Vokietijos vienybės dienos šventė pradėta švęsti ir Klaipėdoje, siejančioje lietuvius ir vokiečius daugiau nei 500 metų. Šiandien galime pasidžiaugti ne tik Vokietijos ir Lietuvos išplėtotu glaudžiu bendradarbiavimu valstybiniu lygmeniu, tvirtais diplomatiniais ryšiais, bet ir tuo, kad mūsų mieste Klaipėdoje metai iš metų puoselėjama vokiškoji kultūra ir vokiškosios tradicijos. Nuo 1992 m. sėkmingai veiklą vykdo Klaipėdos valstybinė vokiečių pradinė mokykla – šiandien išaugusi į Hermano Zudermano gimnaziją su daugiau nei 600 mokinių. Savo įkūrimo 30-metį atšventė senuosius Klaipėdos krašto vokiečius vienijanti ir vokiškąsias tradicijas stiprinanti Klaipėdos vokiečių bendrija (Simono Dacho namai), o Evangelikų liuteronų parapijos labdaros draugija „Sandora“ skaičiuoja jau daugiau nei 26-erius globėjiškos ir švietėjiškos veiklos metus.

 

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams