Pradžia
Lt En

Europos paveldo dienos Klaipėdoje

Europos paveldo dienos Klaipėdoje

Minint Bauhauso stiliaus šimtmetį, Klaipėdos miesto savivaldybės paveldosaugos skyrius, bendradarbiaudamas su Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija klaipėdiečius kviečia į renginius, skirtus iš arčiau pažinti Klaipėdos tarpukario architektūrą. Trečią rugsėjo savaitgalį (20 – 22 dienomis) miestiečių lauks Europos paveldo dienų renginiai, dedikuoti ryškiausiam praėjusio šimtmečio architektūros stiliui.

 

Rugsėjo 20 d. 16:30 val.

RENGINIŲ CIKLO EPD’19 KLAIPĖDOJE ATIDARYMAS.

Europos paveldo dienų vėliavos pakėlimas Klaipėdos dujų fabriko teritorijoje, Liepų g. 47, Klaipėda.

Po iškilmingo vėliavos iškėlimo, dabartiniai dujų fabriko valdytojai kvies apžiūrėti restauruotus pastatus.

 

Rugsėjo 20 d. 17:30 val.

Vytauto Didžiojo gimnazijos aktų salėje, S.Daukanto g. 31, vyks diskusija: modernizmo architektūra Klaipėdoje - vertybės ir iššūkiai. Kuo ypatingas Klaipėdos miesto modernizmas, kokie vertingiausi bruožai? Su kokiais iššūkiais susiduria išlikę šio stiliaus objektai Klaipėdos mieste ir kaip juos kokybiškai išsaugoti ateities kartoms? Architektūros ir paveldo aktualizavimas visuomenėje. Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus bandys rasti diskusijoje dalyvausiantys skirtingų sričių profesionalai, savo profesiniame lauke susiduriantys su modernizmo architektūra. Diskusijoje dalyvaus: Edmundas Andrijauskas, Vitalijus Juška, Prof.Dr.Vasilijus Safronovas, Prof.Dr.Marija Drėmaitė, Dr.Martynas Mankus.

Iškart po diskusijos, 19.00 val. vyks ekskursija, kurios metu istorikas Dr.Vasilijus Safronovas kvies atidžiau pažvelgti į Klaipėdos naujamiestyje esančių modernizmo pastatų vertingiausius bruožus ir išgirsti su jais susijusius įdomiausius faktus.

 

Rugsėjo 21 d. 11:00 val. bei rugsėjo 22 d. 11:00 val.

Ekskursijos po iškiliausius Klaipėdos modernizmo stiliaus pavyzdžius. Klaipėdiečių pamilta gidė Agnė Abromavičienė (EkskursijosKlaipėdoje) kvies iš arčiau pažinti mieste išlikusius įdomiausius modernizmo stiliaus pastatus. O subtilūs teatrališki inkliuzai ekskursijos metu įtaigiai papasakos netikėtas istorijas, nutikusias per šimtmetį.

Į ekskursijas būtina registracija el.paštu: 1252ekskursijos@gmail.com

Ekskursijos pradžios vieta tikslinama užsiregistravus

 

Rugsėjo 22 d. 16:30 val.

RENGINIŲ CIKLO EPD’19 KLAIPĖDOJE UŽDARYMAS.

VĖLIAVOS NULEIDIMAS. Europos paveldo dienų vėliavos nuleidimas Klaipėdos dujų fabriko teritorijoje. Iškilminga Europos paveldo dienų vėliavos nuleidimo ceremonija. Dujų fabriko teritorijos iškylų erdvėje miestiečiai laukiami su savo vaišėmis smagiai užbaigti Europos paveldo dienas.

16.30 – 17.00 val. Sveikinamasis žodis renginio dalyviams, pasisakymai apie paveldo svarbą, jo saugojimo aktualumą ir palinkėjimai;

17.00 – 17.05 val. Iškilmingas Europos paveldo dienų vėliavos nuleidimas ir Klaipėdos vėliavos pakėlimas;

Iškilminga Europos paveldo dienų vėliavos nuleidimo ceremonija ir Klaipėdos vėliavos pakėlimas žymintis apie miesto piliečių iniciatyvumą atkurti istorinį miesto architektūrinį veidą, skatinti tradicijas, kurios skatintu didžiuotis savo miestu.

17.05 – 17.45 val. ekskursas pristatant Dujų fabriko istoriją ir ateities vizijas;

Po iškilmingo Klaipėdos miesto vėliavos iškėlimo, dabartiniai dujų fabriko valdytojai kvies apžiūrėti restauruotus pastatus, papasakos jų istoriją ir ateities panaudojimo viziją.

17.45 – 19.00 val. miestiečiu ir svečių piknikas su retro auto klubu „Senieji kibirai“.

Dujų fabriko teritorijoje bus galima pasigrožėti klubo „Seni kibirai“ senovinėmis mašinomis, o iškylų erdvėje miestiečiai laukiami piknikui su savo vaišėmis smagiai užbaigti Europos paveldo dienas.

 

Visa informacija apie Europos paveldo dienų renginius skelbiama www.architektams.lt; www.kpd.lt; www.klaipeda.lt

Kontaktiniai duomenys lasako.klaipeda@gmail.com , tel. 861706767

Visi renginiai nemokami.

Komentarai

Komentaro matomumui reikalingas administratoriaus patvirtinimas

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams