Skip to content
Lt En
Pradžia
Lt En

2016 m. renginių akimirkos

Vokiečių kalbos dienos „O kaip vokiškai?“ 

Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų vokiečių kalbos mokytojai ir mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, spalio 20 d. Simono Dacho namuose dalyvavo konkurse „Trumpos miesto istorijos“. Šis renginys – vienas iš daugelio šalyje vykstančių vokiečių kalbos dienų „O kaip vokiškai?“ renginių. Taip siekiama populiarinti vokiečių kalbą ir kultūrą bei skatinti daugiakalbystę miesto švietimo įstaigose.

 


Tradicinis renginys „Vaikyste, nusijuok“

Birželio 1-oji paskelbė ne tik vasaros pradžią, bet sukvietė vaikus ir pedagogus iš 15-os Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų į renginį „Vaikyste, nusijuok“, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai ir bendruomenių metams paminėti.

Dalyviai, pasipuošę spalvinga atributika, nešini plakatais, įstaigų vėliavomis, įvairiais simboliais, susirinko Klaipėdos Sąjūdžio parke prie paminklo Sąjūdžiui atminti. Renginio organizatoriai, pasveikinę šventės dalyvius, pakvietė vaikus į plenerą „Aš nupiešiu saulę“. Ikimokyklinukai, spalvotomis kreidelėmis ant grindinio išreiškę savo kūrybines mintis, didžiule, spalvinga eisena, lydimi „Vyturio“ pagrindinės mokyklos mokinių mušamųjų orkestro ir jų vadovų, patraukė link I. Simonaitytės kalno.

Eisena buvo įspūdinga! Priekyje, mušdami didžiulius būgnus, žygiavo orkestrantai. Paskui juos smagiai nusiteikę ikimokyklinukai. Vaikai džiaugsmingai mojavo rankomis praeiviams, pravažiuojančioms mašinoms, skandavo, juokėsi ir klegėjo. Suaugę, stebėdami laimingus vaikučius,  šypsojosi, mojo ir plojo.

Atžygiavę netrumpą kelią mažieji klaipėdiečiai neprarado jėgų ir I. Simonaitytės kalno papėdėje ne tik stebėjo mušamųjų orkestro pasirodymą, bet žvaliai atliko judesius pritariant būgnų garsams. Padėkoję, atsisveikinę su jaunaisiais būgnininkais, vaikai dainavo, žaidė ratelius ir užbėgę ant kalno pūtė muilo burbulus. Įspūdžių buvo daug ir vaikučių veideliuose švietė laimingos šypsenos.

Džiaugiamės, kad Klaipėdos miesto meninio ugdymo mokytojų iniciatyva, bendradarbiaujant su Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centru, idėja sukviesti didžiulį  ikimokyklinukų būrį prigijo, tęsiasi keletą pastarųjų metų ir tampa gražia tradicija. Tikime, kad bendravimas ir bendradarbiavimas tarp ugdymo įstaigų telkia bendruomenę ir sušildo mūsų visų širdis. Mes tampame jautresni, dėmesingesni vieni kitiems, mus supančiai aplinkai. O mūsų mažiesiems tai puiki galimybė išreikšti save, atskleisti savo talentus ir tobulėti.

    


Sveikatos ir sporto šventė prie jūros  „Su vaikyste ant bangos”

Šventė vyko 2016 m. gegužės 24 dieną 10 val. 2 Melnragėje, Neįgaliųjų paplūdimyje.

Renginio siekiai: 

  • Skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą gryname ore, siekiant sveikatos stiprinimo;
  • Tenkinti judėjimo, saviraiškos, pažinimo poreikius, kaupiant įvairios fizinės veiklos patirtį;
  • Prasmingai paminėti 2016–uosius „Darnaus judumo metus“.
  • Renginį organizavo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ugdymo ir kultūros departamento švietimo skyrius, Pedagogų  švietimo ir  kultūros centras, ikimokyklinių ugdymo įstaigų neformaliojo švietimo mokytojai atsakingi už sveikatos stiprinimą ir fizinį ugdymą.

Renginio dalyviai:

  • 450 miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių, kurių amžius 5-6 metai;
  • 90 ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų;
  • Svečiai: Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ugdymo ir kultūros departamento švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Stefanija Vancevičienė, Pedagogų  švietimo ir  kultūros centro metodininkė Silvija Simpukienė.

16 komandų iš skirtingų įstaigų atsivežė po plakatą su sveikuolišku šūkiu ir helinį balioną.

Dalyviai turėjo įstaigos atributiką, sportinę aprangą, sportinę avalynę.

Įstaigų vadovai pasirūpino dovanomis vaikams t. y. sultimis.

Projektą parengė ikimokyklinių ugdymo įstaigų neformaliojo švietimo mokytojų atsakingų už sveikatos ugdymą ir fizinį ugdymą  koordinatorė Santa Neniškytė-Belkinienė.

    

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


XVI  Respublikinis ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų kūrybinės raiškos festivalis  ,,Vaidinimų kraitelė“

Klaipėdos mieste gegužės 18-20 dienomis vyko didžiausias apimtimi respublikinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinės raiškos festivalis ,,Vaidinimų kraitelė“.

Festivalis ,,Vaidinimų kraitelė“ mieste organizuojamas jau šešioliktą kartą. Šio tradicinio, bet drauge unikalaus renginio organizatoriai - Klaipėdos ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtojų metodinis būrelis, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyrius. Nuo 2011 metų renginys kas metai įtraukiamas į Lietuvos liaudies kultūros centro teatro renginių metinį planą. Šiemet festivalis vyko tris dienas: lopšelyje-darželyje ,,Aitvarėlis“ bei ,,Nykštuko” ir ,,Saulutės“ mokyklose-darželiuose. Pastatyti ir parodyti net 26 vaikų vaidinimai: iš jų 6 teatrinių lėlių ir 2 šešėliukų teatro vaidinimai. Visi parodyti spektakliukai buvo labai skirtingi ir išraiškingi, o juose vaidino apie 300 vaikų. Mažųjų aktorių amžius – nuo 4 iki 7 metų. Dalyvavo šiame festivalyje net 23 Klaipėdos m. ikimokyklinės įstaigos: lopšeliai-darželiai: ,,Aitvarėlis”, ,,Ąžuoliukas”, ,,Atžalynas”, ,,Berželis”, ,,Boružėlė”, ,,Volungėlė”, ,,Versmė”, ,,Klevelis”, ,,Dobiliukas”, ,,Papartėlis”, ,,Pagrandukas”, ,,Pušaitė”, ,,Pumpurėlis”, ,,Puriena”, ,,Rūta”, Regos ugdymo centras, ,,Šaltinėlis”, ,,Žiogelis”, ,,Žilvitis”, ,,Žuvėdra”, mokyklos-darželiai: ,,Nykštukas” ir ,,Saulutė” bei Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai. Šio renginio organizatoriai 2016 m. balandžio mėn. Anykščiuose, Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje ,,Tegyvuoja teatras“, už ikimokyklinių ugdymo įstaigų vaikų kūrybinės raiškos festivalio ,,Vaidinimų kraitelė“ organizavimą buvo apdovanoti Lietuvos Liaudies Kultūros Cento direktorius S. Liausos padėkos raštu.

,,Vaidinimų kraitelės“ festivalyje pristatyti vaikų bei pedagogų kūrybiniai darbeliai padeda kaupti gerąją patirtį. Maloniausia, kad labiausiai patenkinti ir laimingi buvo pagrindiniai šventės dalyviai - vaikai. Tad linkime visiems vaikams, visiems pedagogams didelės kūrybinės sėkmės.

    


Karališki „Metų garbės“ apdovanojimai  Klaipėdos Baltijos gimnazijoje

Klaipėdos Baltijos gimnazijoje mokslo metų pabaigoje vyko tradiciniai „Metų garbės“ apdovanojimai. Renginio metu buvo pasveikinti ir apdovanoti šauniausi gimnazistai.

Šventinis renginys buvo pradėtas gimnazijos režisierės Aivos Simonavičienės spektaklio pagal Justino Marcinkevičiaus poetinę dramą „Mindaugas“ ištraukomis. Prasmingi Lietuvos karaliaus Mindaugo ir jo žmonos Mortos dialogai, įspūdinga valdovo didybę pabrėžianti scenografija suteikė renginiui karališko iškilmingumo. Iš viduramžių didybės nužengę Mindaugas ir Morta tapo renginio vedėjais. Gimnazijos direktorė Vitalija Grybauskienė pasveikino susirinkusius žiūrovus ir palinkėjo niekada nenuleisti rankų bei siekti tik pačių aukščiausių tikslų.

Renginio metu buvo skelbiamos šios nominacijos: „Už gerą mokymąsi“, „Už gerą pamokų lankomumą“, „Už pasiekimus gimnazijos olimpiadose“, „Už pasiekimus miesto, šalies renginiuose, konkursuose, projektuose bei gimnazijos vardo garsinimą“, „Už sportinius pasiekimus ir gimnazijos vardo garsinimą“, „Už teatrinę veiklą ir renginių organizavimą“. Kiekviena nominacija turėjo visą būrį šaunių gimnazistų, kurie po vieną buvo kviečiami į sceną atsiimti padėkos raštų bei nusifotografuoti bendrai nuotraukai. Renginio metu kelias dainas atliko gimnazijos muzikos grupė o merginų šokių grupė padovanojo susirinkusiems savo pasirodymą.

Renginys pasiekė kulminaciją, kai buvo paskelbti geriausi iš geriausių – Metų mokinys (juo tapo Ic klasės mokinys Julius Dambrauskas), Metų atradimas (Rokas Smitrius, IIa) ir Metų balsas (Vilius Šeputis, IIIc). Skambant iškilmingai muzikai, į sceną įnešus senovinę Mindaugo laikų skrynią iš jos buvo ištraukti garbingiausi apdovanojimai. Stebint jaudinantį reginį suvirpėjo ne viena jauna širdis ir, tikėtina, tokia pelnyta padėka ne vieną jaunuolį paskatins dar aktyviau įsitraukti į gimnazijos bendruomenės veiklą bei siekti dar geresnių rezultatų.

    

 

 

 

 

 


Gabiųjų Klaipėdos miesto mokinių pagerbimo šventė

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus iniciatyva 2016 m. gegužės 18 d. Klaipėdos universiteto Mažojoje auloje iškilmingai pagerbti Lietuvos mokinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų renginių Klaipėdos miesto etapo laureatai. Šiais mokslo metais Klaipėdoje įvyko 37 olimpiados, kuriose dalyvavo 1674 mokiniai iš miesto mokyklų. 379 mokiniai tapo prizininkais ir laureatais. 195 mokiniai dalyvavo respublikinėse olimpiadose ir konkursuose.

Olimpiadų, konkursų ir kitų renginių Klaipėdos miesto etapo laureatams ir prizininkams įteikti diplomai ir suvenyrai. Jiems koncertavo Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro kolektyvai „Junga“, „Vijurkas“, dainos studija „Keberiokšt“. Klaipėdos  etapo  laureatus sveikino Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Kazakauskienė, laureato diplomus teikė vyriausiosios specialistės Vida Bubliauskienė ir Sigita Muravjova.

Renginio akimirkos:

    

    

    


Erasmus+ strateginės partnerystės projekto „WE ARE THE WORLD, WE ARE THE CHILDREN“ baigiamasis susitikimas Klaipėdos Gedminų progimnazijoje

Partnerystės projektas „We are the world, we are the children“, kuriame dalyvauja ugdymo įstaigos iš Lietuvos, Rumunijos, Kroatijos, Turkijos, Graikijos, yra finansuojamas iš Europos Sąjungos Erasmus+ programos lėšų. 

Kaip viesulas Klaipėdos Gedminų progimnazijoje praūžė 2016 m. gegužės antroji savaitė (9-13 d.) -  vyko Erasmus+ strateginės partnerystės projekto „We are the world, we are the children“ paskutinysis mokymosi mobilumas, kuriame dalyvavo partneriai iš Rumunijos, Kroatijos, Turkijos, Graikijos mokyklų.  Svečiai susipažino su Klaipėdos Gedminų progimnazija, jos istorija, dalyvavo pamokose, kūrybinėse dirbtuvėse, iš arčiau pažino Lietuvos istoriją ir kultūrą, išmoko lietuvių liaudies šokių bei žaidimų, įdomių sportinių žaidimų, savo žinias pasitikrino netradicinėje pamokoje „Protų mūšis“.

„Gerumo pamokos“, kurias vedė Maltos ordino pagalbos tarnybos, Klaipėdos samariečių bendrijos, Dvasinės pagalbos jaunimui centro atstovai, nepaliko abejingų: mokiniai bei mokytojai, išklausę šių organizacijų veiklų pristatymų, dalyvavo diskusijose, atliko įdomias užduotis, iš siūlų bei gražių palinkėjimų vieni kitiems nupynė  „gerumo voratinklius“. „Gerumo pamokas“ apibendrino Gedminų progimnazijos teatro klasės mokinių spektaklis „Varniukas, kuris buvo KITOKS“.

Mokytojai šią savaitę taip pat mokėsi: turėjo galimybę pasidalyti gerąja patirtimi, diskutuodami apie efektyviausius mokymo metodus, edukacines aplinkas, bendradarbiavimo su mokinių tėvais formas, ugdymo procese iškylančias problemas. Tarptautinėje konferencijoje „Projektinės veiklos įtaka mokyklos bendruomenei“ pasisėmė įdomių idėjų.  

Gegužės 10 d. buvo organizuota žaibinė mokinių mobilizacija „Flashmob‘e“, vienijanti Rumunijos, Kroatijos, Turkijos, Graikijos mokyklų, Klaipėdos Gedminų progimnazijos šokių kolektyvo „Gedmina“, „Vėtrungės“ gimnazijos šiuolaikinių šokių kolektyvo „Mi Vida“, Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro šokio būrelio „Švyturiukai“, Klaipėdos Vydūno gimnazijos neformalaus ugdymo studijos „Šokio sala“, viešosios įstaigos „Edukateka“ vaikų šokio studijos „Aušrinė“, viešosios įstaigos „Hatora“ jaunimą. Šios akcijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šiandien itin aktualias problemas: neramumus pasaulyje, smurtą prieš vaikus, kurie yra pasaulio ateitis. Po renginio į dangų pakilę balti balionai – simbolis visų taip trokštamos taikos pasaulyje.

Gegužės 13 d. Klaipėdos Gedminų progimnazijoje buvo atidaryta „Draugystės alėja“, kurią papuošė projekto partnerių mokinių dekoruoti suoliukai. Skambant fleitai šalių partnerių atstovai pagerbė savųjų šalies vaikus – sėkmės istorijų herojus. Šios jaudinančios akimirkos dar kartą įrodė, koks svarbus buvo Erasmus+ strateginės partnerystės projektas „We are the world, we are the children“ tiek mokiniams, tiek mokytojams. Vakare mokykloje susirinkusius svečius, mokinius, jų tėvelius, mokytojus džiugino nuostabios dainos, šokiai, teatrinės kompozicijos – tai padėkų ir atsisveikinimo vakaras, kuriame nuskambėjo daug gražių padėkos žodžių.

Projektas baigiasi, per dvejus metus nuveikta labai daug. Tikimės, kad gerumo, draugystės pamokos išmoktos.

Renginio akimirkos:

    

    


„Start Strong“ programa Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje

2016 m. gegužės 11 d. Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados lektoriai Andris Arhomkin ir Solvita Jirgensone Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos II–IV klasių mokiniams organizavo interaktyvios jaunimo karjeros plėtros  programos „Start Strong“ (http://startstrong.lv/en), finansuojamos JAV ambasados, veiklas (anglų kalba). „Start Strong“ programa sėkmingai įgyvendinama Latvijoje ir pradėta vykdyti Lietuvoje, Estijoje bei Baltarusijoje. Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazija – viena iš 8 Lietuvos mokyklų, pasirinktų šiai programai įgyvendinti.

Dalyvaudami programos „Start Strong“ veiklose „Vėtrungės“ gimnazijos mokiniai sužinojo, kaip numatyti savo gyvenimo tikslus, atpažinti savo stipriąsias savybes ir gebėjimus, kaip užmegzti naudingus kontaktus ir pristatyti save, kaip sėkmingai atrasti savo nišą studijų ir darbo rinkoje, kaip pradėti ieškoti darbo pasiūlymų, kaip pasirinkti savo svajonių darbą, kaip sukurti gerą CV, motyvacinį laišką ir pan.

JAV ambasada, siekdama užtikrinti programos tęstinumą, visų dalyvaujančių šalių anglų kalbos mokytojams organizuos mokymus „Start Strong Train the Trainer“, po kurių jie savarankiškai gebės organizuoti veiklas mokiniams.

Renginio akimirkos


VII tarptautinis vaikų ir jaunimo estradinio dainavimo konkursas "Linksmieji perliukai - 2016“

Saulėtomis 2016 m. gegužės 6-7 dienomis Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko VII TARPTAUTINIS VAIKŲ IR JAUNIMO ESTRADINIO DAINAVIMO KONKURSAS "LINKSMIEJI PERLIUKAI - 2016“ . Gausų dalyvių būrį pažėrė ne tik Klaipėdos miestas. Dainorėliai atvažiavo iš įvairių Lietuvos kampelių (Kaunas, Šiauliai, Palanga, Kretinga, Utena, Tauragė, Venta). Taip pat sulaukėme svečių iš Rusijos ir Baltarusijos.

Pirmą dieną konkurse net šešiose amžiaus kategorijose varžėsi solistai. Antrą dieną savo dainomis džiugino kolektyvai. Buvo smagu matyti ir girdėti jau pažįstamus veidus ir balsus, ne ką mažiau džiugino ir konkurso debiutantai. Ačiū visiems už skambias  dainas ir gerą nuotaiką. Lauksime sugrįžtančių ir kitais metais.

Renginio akimirkos


Tarptautinis vaikų kūrybinės raiškos festivalis „Pasakų šalyje“

Klaipėdos mieste 2016 m. balandžio 7 d. ketvirtą kartą vyko  spalvingas vaikų kūrybinės raiškos festivalis „Pasakų šalyje“. Tarptautiniu tapusio renginio organizatorės ir idėjos autorės yra Klaipėdos lopšelio-darželio „Žiburėlis“ direktorė Tamara Čiulanova, pedagogės Tatjana Lapickaja, Natalja Derebianko, Valentina Usik ir kitos.

Šiemet kūrybingos pedagogės kartu su 11 lopšelių-darželių rusakalbiais ugdytiniais ir pedagogais sukūrė pasaką „Daktaras Aibolitas ir Barmalejus“. Festivalyje šoko ir dainavo virš 100 Klaipėdos lopšelio-darželio „Alksniukas“, „Linelis“, „Šermukšnėlė“, „Žemuogėlė“, „Du gaideliai“, „Putinėlis“, „Švyturėlis“, „Pingvinukas“, „Bangelė“, „Traukinukas“, „Pakalnutės“ mokyklos-darželio, Vilniaus lopšelių-darželių „Karuselė“, „Bangelė“ ir Svetlogorsko lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ (Rusija) dalyvių.

Festivalį rėmė Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos savanoriškosios rusų kultūros draugija „Otečestvo“ (vadovė Tamara Lochankina), Klaipėdos miesto ir apskrities profesinės sąjungos (pirmininkas Edvardas Šalkauskas), UAB „Dream city“ (vadovas Sergejus Kazunko), ugdytinių tėvai (globėjai, rūpintojai).

Neužmirštamos tarptautinio vaikų kūrybinės raiškos festivalio „Pasakų šalyje“ 2016 m. akimirkos:

      

    


Vyko mokinių informacinių technologijų konkursas „IT varžybos"

2016 m. kovo 17 d. įvyko Klaipėdos miesto mokinių informacinių technologijų konkursas „IT varžybos".  Konkurse dėl geriausios komandos vardo varžėsi Hermano Zudermano gimnazijos komanda „1100001001“, „Varpo“ gimnazijos komanda „Googlai“, Vydūno gimnazijos komanda „Genijai“, „Vėtrungės“ gimnazijos komanda  „Nutella“, „Žaliakalnio“ gimnazijos komanda  „Elektronai“, Moksleivių saviraiškos centro komanda  „Developers“, Paslaugų ir verslo mokyklos komanda  „KLPVM“.

I vietą užėmė komanda „Nutella“, „Vėtrungės" gimnazija;

II vietą – komanda „Developers“, Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras;

III vietą – komanda  „KLPVM“, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla. 

Kitos komandos buvo nominuotos „Stilingiausios“, „Kruopščiausios“, „Šauniausios“ ir „Atkakliausios“ komandos nominacijomis.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams