Skip to content
Lt En
Pradžia
Lt En

2017 m. renginių akimirkos

Klaipėdos miesto gimnazijų atstovų dalyvavimas Europos Parlemento organizuotame seminare

2017 m. lapkričio 23–24 d. Europos Parlamente vyko seminaras, kuriame dalyvauti buvo pakviesti projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“(MEPA) dalyvaujančių mokyklų mokytojai iš visos Europos Sąjungos. Lietuvą atstovavo Klaipėdos „Vėtrungės" gimnazijos (direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita Šimeliūnienė), Klaipėdos „Varpo" gimnazijos (direktoriaus pavaduotoja ugdymui Orinta Adomavičiūtė), Kauno „Vyturio" ir Skuodo raj. Ylakių gimnazijų vyresnieji ambasadoriai, geriausiai vykdę projektą 2016–2017 mokslo metais. Seminare iš arčiau susipažinta su Europos Parlamento darbu, apžvelgtos MEPA projekto veiklos, pasidalinta patirtimi ir užmegzti ryšiai su kitų šalių mokyklomis bei pristatytos būsimos projekto veiklos.


„Gyvenimo tamsoje“ savaitė Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijoje

Ar kada nors esame susimąstę kaip atrodo pasaulis tamsoje? Kaip jaustumėmės, jei negalėtume matyti saulės, besikeičiančių metų laikų grožio ir spalvų, neregėtume draugo veido ar šypsenos? Klaipėdos „Vėtrungės“ gimnazijos bendruomenė turėjo unikalią galimybę susipažinti su neregių pasauliu, prisiliesti prie Brailio rašto bei pamėginti jį prisijaukinti, pabendrauti su ypatinga neišsenkančio optimizmo ambasadore Vaida Butautaite. Vaida gimusi mažame Luokės miestelyje, Telšių rajone. Ji nuo pat vaikystės buvo aktyvi, vietoje nenustygstanti mergaitė. Per savo gyvenimą ji pakeitė kelias mokyklas: mokėsi Luokėje, Šiauliuose, Kaune, vėliau studijavo Vilniuje, kol galiausiai vėjai ją atpūtė į pajūrį. Jau ketvirti metai kaip Vaida Klaipėdą vadina savo namais, kuriuos stengiasi padaryti šviesius, jaukius ir pilnus optimizmo bei meilės sau ir aplinkiniams.  Artėjant Pasaulinei Baltosios lazdelės dienai ,spalio 15d., Vaida ir gimnazijos mokytojos D. Ivaškevičiūtė, R. Balsevičienė suorganizavo „Gyvenimo tamsoje“ savaitę visai gimnazijos bendruomenei. Su neregių pasauliu, jų gyvenimo iššūkiais, žmonių su negalia integracija visuomenėje, tolerancija ir suvokimą širdimi buvo diskutuojama klasės valandėlėse. Vaidos apsilankymas sukėlė didžiulę jausmų bangą mūsų bendruomenėje. Šio tyro žmogaus pasakojimas tapo populiariausiu apkalbų objektu ir troškimu pabendrauti. Vaida Butautaitė dalyvavo 1-4 gimn. klasių valandėlėse, o 2a klasės mokiniai turėjo ypatingą galimybę –  Vaidą pasikviesti pabūti klasioke nors vienai pamokai.  2a klasės draugai parašė net  laišką Vaidai.

Vaidai smagu dalyvauti veikloje su jaunimu, nes:  „vaikai turi pajausti tikras gyvenimo vertybes. Tokie renginiai skatina susimąstyti“,- teigia ji. Paklausta, kas jai yra gyvenimo vertybės Vaida nedvejodama atsakė : „Vertybės yra tai, ką aš darau.“ Būdama nepagydoma optimiste ji tvirtina, kad tokie renginiai svarbūs ne tik aplinkiniams, bet ir jai pačiai, nes „jei pavyksta sujaudinti aplinkinius, pasikraunu gerų emocijų“. O paprasčiausias „ačiū“ Vaidai yra geriausias atpildas už darbą ir paskata kurti bei tobulėti.

Spalio 18 dieną „Vėtrungės“ gimnazijos mokiniai ir mokytojai turėjo unikalią galimybę dalyvauti „Gyvenimo tamsoje“ savaitės baigiamojoje socialinėje – meninėje veikloje „Muzika tamsoje“, kurios metu galėjo patirti ir pajausti muzikos, kvapų ir kitų pojūčių gamą. Dalyviams teko „stebėti“ renginį visiškoje tamsoje, kad lengviau suvoktų, jog pasaulį galima matyti ne tik akimis, bet ir širdimi. Vaida – ne tik šio koncerto idėjos kūrėja, bet ir pagrindinė žvaigždė. Ji buvo renginio vedėja, aktorė ir solistė, kurios balsas suvirpino daugelio širdis ir nepaliko abejingais nė vieno. Atgarsiai po koncerto: „Labiausiai patiko pojūčiai, viskas jautėsi žymiai stipriau nei matant.“ ,“ Buvo nuostabu!“,  „Buvo labai įdomu ir sukėlė daug minčių“, „Nepakartojama patirtis! Labai patiko!“.

„Kartais reikia, kad kažkas atvertų akis. Pasirodo, padaryti tai gana paprasta – tereikia juodo raiščio ant savo akių. Tada iš didelio tampi mažu, iš “kieto” savim pasitikinčio bičo – nusigandusia būtybe, kuri bijo paleisti šalia einančio ranką. Nes per daug aplink nežinomybės. Bet tada veriasi kitos akys. Imi vertinti tą, kuris šalia. Tada nesvarbu, kokios firmos jo džinsai ir ar tų džinsų kišenėje naujausias “Iphone” modelis. Tau nerūpi, kokia jo šukuosena, kūno linijos ir kokiais pažymiais jis mokėsi ir kiek dabar uždirba. Terūpi viena – ar jis patikimas. Ar jis pakankamai šviesus, kad jo akimis galėtum pamatyti viską aplinkui ir tada džiaugtis, kad esi?

Sakome, kad neregiai – likimo nuskriausti žmonės. Bet gal tie beviltiškai apakę esame mes patys? Negebantys užuosti spalvų, išgirsti greta esančio žmogaus liūdesio, nejaučiantys gyvenimo pilnatvės skonio. Negebantys matyti širdimi. Kokia laimė, kad šįkart raištį nuo akių galėjau nusiimti. Bet manau, kad tapau šiek tiek kitokia – iš tikro reginti. AČIŪ Tau, Vaida!“ 

 


Tarptautinė jaunimo mainų programa MULTI Mersino mieste 

Š. m. liepos 22–rugpjūčio 6 d. grupė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinių, lydimi Švietimo skyriaus vyr. specialisčių Vidos Bubliauskienės ir Danguolės Andrijauskienės, dalyvavo tarptautinėje jaunimo mainų programoje MULTI Mersino mieste (Turkija).

Mokiniai buvo apgyvendinti šeimose ir tai padėjo dar geriau pažinti šios šalies kultūrą, papročius, užmegzti draugiškus ryšius su šeimų nariais. Įdomi ir įvairiapusė vizito programa suteikė galimybes aplankyti įsimintinas Mersino, įsikūrusio prie Viduržiemio jūros, ir jo apylinkių vietas, Tarsuso miestą. Mokiniams įspūdį paliko apsilankymai Mersino ir Tarsuso miestų savivaldybėse, kur dalyvavo miestų merų priėmime. Savo didybe sužavėjo kalnai, kalnų upės ir tarpekliai, akį glostė mandarinų, alyvuogių giraitės. Apsilankymas etnokultūros centre, išvyka į Viduržiemio jūrą, tradiciniai turkiški pusryčiai nepaliko abejingų. Vizito programą vainikavo nuotaikingas uždarymo vakaras. Dvi savaitės, viešint svetingame Mersine, prabėgo greitai, atsisveikinome iki kitų metų vasaros, kada mūsų mieste lankysis Mersino mokiniai ir juos lydintys vadovai.

Už galimybę išvykti į minėtą kelionę visa grupė yra dėkinga Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriui Sauliui Budinui, miesto mero pavaduotojai Juditai Simonavičiūtei, už pagalbą ruošiantis kelionei – savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus specialistams. 


Ant mokyklos stogo

Ar tikrai nuo mokyklos stogo viskas matyti geriau, aiškiau, šviesiau? Į šį klausimą gali atsakyti uostamiesčio mokytojai ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei kiti miesto svečiai birželio 20 d. 11.00 val. sudalyvavę paskutinėje netradicinėje pamokoje ant Vytauto Didžiojo gimnazijos stogo.

Nors mokyklų klasės jau ištuštėjo, mokytojo kasdienybėje mažai kas pasikeitė: valstybiniai ir mokykliniai egzaminai, jų taisymai, mokinių vasaros stovyklos, gilinimasis į būsimų mokslo metų ugdymo planus, pamokų bei darbų planavimas, vertinimai ir įsivertinimai – žodžiu, darbas darbą veja. Didelis iššūkis tokiu metu prisivilioti mokytojus susiburti bendrystei. Belieka tik viena – paraginti visus tiesiog akimirkai pabėgti ir užsiropšti ant mokyklos stogo. 

Pirmą kartą organizuotas renginys „Ant mokyklos stogo“, kurio tikslas – sukurti šventę ir Mokslo metus užbaigti kitaip, mokytojų entuziastų ir Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro dėka virto gražia garso, judesio ir bendrystės fiesta. Šis sambūris, sutelkęs pusšimtį Klaipėdos miesto pedagogų ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei kitų institucijų atstovus, daugelį tą rytą Klaipėdos gatvėmis skubančių gyventojų privertė suklusti, stabtelėti ir, užvertus galvas aukštyn, įsiklausyti į tratančius būgnų garsus, dainas ir šokio ritmus, nešiojamus vėjo ir nuvilnijančius uostamiesčio stogais... 

O ar jūs svajojote kada, būdami vaikais, pabėgę iš mokyklos drauge su Tomu Sojeriu nudažyti tvorą arba su Mažyliu ir Karlsonu ropštis stogais? Ar nesinorėjo kada prisėsti greta Kaminkrėčio, tiesiog ant Danės krantinės namo stogo, ir pasimėgauti muzika, mintyti norus, stebėti vaikus, skubančius jų tėvus? Tiesiog akimirkai pabėgti... Išties gal nuo stogo viskas matyti geriau, aiškiau, šviesiau?

Pasitikime vasarą pakylėti virš kasdienybės!


Europos ateitis Lietuvos vaikų akimis

Lietuva skaičiuoja antrąjį narystės Europos Sąjungoje dešimtmetį. ES projektas, kurio pirminis tikslas buvo užtikrinti taiką tarp bloko narių, šiuo metu įgijęs bendrų vertybių, standartų, kertinių laisvių ir demokratijos lopšio statusą. Sąjungą sukrėtęs Jungtinės Karalystės sprendimas pasitraukti iš Bendrijos europiečių galvose sukėlė ne tik sąmyšį – jis paskatino naujai pažvelgti į tai, ką laikėme savaime suprantamomis duotybėmis, ir permąstyti, ką Europos Sąjungoje būtų galima keisti ir tobulinti, kad radikalių idėjų šalininkams atskirose valstybėse narėse nepavyktų dar labiau sugriauti dešimtmečius puoselėto taikos, ekonominio klestėjimo ir demokratinių laisvių projekto.

Siekdamas išgirsti mūsų ateities – vaikų – balsą apie idealios Europos Sąjungos viziją, gegužės 9-ąją minimos Europos dienos proga europarlamentaras Bronis Ropė inicijavo moksleivių kūrybos konkursą „Kuriu ateities Europą“. Konkurse buvo kviečiami dalyvauti visos Lietuvos moksleiviai, kurių buvo prašoma teikti savos kūrybos piešinius ir nuotraukas, vaizduojančius neregėtą Europą vaiko akimis. Konkurse dalyvavo per 350 Lietuvos moksleivių iš įvairių savivaldybių, taip pat ir iš Klaipėdos savivaldybės.

Sveikiname Klaipėdos Vėtrungės gimnazijos mokinę Eriką Žukauskaitę konkurse „Kuriu ateities Europą“ užėmus garbingą pirmąją vietą! Klaipėdoje įvykusiame baigiamajame konkurso renginyje pasveikinęs nugalėtojus, europarlamentaras Bronis Ropė pakvietė Eriką Žukauskaitę apsilankyti Europos Parlamente, iš arčiau susipažinti su šios 500 milijonų ES piliečių balsą atstovaujančios institucijos veikla bei pristatyti savo viziją apie šviesesnę Europos Sąjungą EP nariams. 


„Auskim, vaikai, žaidimus“

2017 m. gegužės 23 d. vyko tradicinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų neformalaus švietimo pedagogų organizuojama sveikatos ir sporto šventė prie jūros „Auskim, vaikai, žaidimus“. Šios šventės tikslai – siekiant vaikų sveikatos stiprinimo, skatinti jų fizinį aktyvumą gryname ore ir, kaupiant įvairios fizinės veiklos patirtį, tenkinti judėjimo, saviraiškos, pažinimo poreikius gamtoje. Šventėje šurmuliavo virš 400 vaikų iš 30 ikimokyklinio ugdymo įstaigų: vaikai žaidė liaudies žaidimus, suko ratelius. Paplūdimys pasipuošė  margomis tautinėmis juostomis, bolavo baltos auklėtojų palaidinės, šiaudinės skrybėlės. Juk  šiais metais minime Tautinio kostiumo metus.

Šio renginio organizatoriai: Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyrius; Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras; Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų neformalaus švietimo pedagogai.


Organizuoti mokymai apie dingusių vaikų atvejų vadybą

Gegužės 19 d. Klaipėdos miesto savivaldybėje Dingusių žmonių šeimų paramos centras organizavo pirmuosius Lietuvoje mokymus apie dingusių vaikų atvejų vadybą. Mokymuose dalyvavo 15-ka Vaiko gerovės komisijos (toliau – VGK) narių iš Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Skuodo, Šilutės rajono, Neringos,  apskrities savivaldybių.

Mokymų metu lektorės Simona Bieliūnė ir Odeta Intė VGK nariams pristatė nemokamą Lietuvoje veikiančią karštąją liniją 116 000, skirtą pranešimams dėl dingusių vaikų, bei linijos paslaugas dingusių vaikų artimiesiems ir patiems dingusiems ar apie pabėgimą galvojantiems vaikams. 

VGK nariai mokymų metu diskutavo apie skirtingus vaikų dingimo atvejus, nagrinėjo efektyvaus bendravimo su vaikais metodikas. Dalyviai aptarė ir pagrindines vaikų dingimo priežastis. Dažniausia vaikų dingimo priežastis – bėgantys vaikai.

Praktinės užduoties metų VGK nariai piešė bėgančio vaiko portretą, kuriame nurodė tokiam vaikui būdingas charakterio savybes. Diskusijoje buvo įvardintas stereotipinis požiūris į bėgantį vaiką: sunkus, dėmesio norintis, probleminis ir nutarta, jog neverta vadovautis šiais stereotipais, o vaiko dingimo atveju būtina detaliai analizuoti tikrąsias vaiko bėgimo priežastis: smurtas artimoje aplinkoje, konfliktai su tėvais, globos institucijomis, bendraamžiai, neatsižvelgimas į vaiko poreikius ir kiti vidiniai bei išoriniai pabėgimą sąlygojantys veiksniai.


Vaidinimų kraitelė – 17

Jau septynioliktą kartą Klaipėdoje gegužės 9–11 dienomis ikimokyklines įstaigas vėl sukvietė  tradicinis respublikinis ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų kūrybinės raiškos festivalis „Vaidinimų kraitelė“. Festivalyje dalyvavo 225 vaikai nuo 3 iki 7 metų. Lopšeliuose-darželiuose „Atžalynas“, „Klevelis“ ir „Pušaitė“ suvaidintas 21 įdomus ir spalvingas vaikų vaidinimas: iš jų 7 teatrinių lėlių ir 2 šešėliukų teatro vaidinimai. Vaikams šiemet atsakingai ir aktyviai talkino net 17 pedagogų, vaidindami drauge su vaikais.

Smagu pasidžiaugti, kad 21 ikimokyklinėje įstaigoje (l.-d. „Atžalynas“, „Ąžuoliukas“, „Aitvarėlis“, „Bangelė“, „Boružėlė“, „Berželis“, „Žilvitis“, „Žiogelis“, „Klevelis“, „Kregždutė“, „Nykštukas“, „Saulutė“, „Vėrinėlis“, „Volungėlė“, „Pušaitė“, „Pumpurėlis“, „Pagrandukas“, „Rūta“, m.-d. „Šaltinėlis“, Gargždų l.-d. „Saulutė“ ir Priekulės vaikų lopšelis-darželis), taikant, panaudojant teatro meno elementus ir dirbant komandinio darbo metodu, vaikų vaidinimai parengti  profesionaliai ir kūrybiškai. Didelis ir našus meninio ugdymo mokytojų indėlis – vaidinimams parinkta tinkama muzika ir dainelės. Neformaliojo ugdymo dailės pedagogės dalinosi patirtimi ir praktinėmis idėjomis, kuriant vaidinimų afišas, scenografiją, lėles bei teatrinius kostiumus.  Smagiai ir linksmai praleidome laiką, pabuvojome pasakoje, kurią ilgai prisiminsime ir į kurią būtinai sugrįšime kartu su „Vaidinimų kraitele“.

Festivalio organizatoriai: Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyrius; Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras; Klaipėdos miesto auklėtojų metodinis būrelis.


Vyko susitikimas su Panevėžio miesto savivaldybės švietimo tarybos atstovais

Š. m. gegužės 10 d.  Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo tarybos nariai susitiko su  Panevėžio miesto savivaldybės švietimo tarybos atstovais.  Susitikimo metu svečiai domėjosi Klaipėdos miesto švietimo tarybos veikla, darbo organizavimu ir kt. Diskutuota švietimo klausimais, svečiams atsakyta  į pateiktus klausimus. 


Pilietinė akcija „Tėvai mokykloje“

Besibaigiantis balandis į Prano Mašioto progimnaziją atnešė smagią šventę „Šeimų savaitė“. Renginys mokykloje vyksta ne pirmi metai ir nuolat sulaukia visokeriopo mokyklos bendruomenės palaikymo. Šių metų renginio šūkis buvo „Džiugu mokykloj ir šeimoj, smagu gyventi Lietuvoj“. Kadangi Lietuvoje šie metai paskelbti „Tautinio kostiumo metais“, renginiuose dalyvaujantys tėveliai puošėsi tautiniu kostiumu. Tėvai visą savaitę vedė vaikams pamokas, dalyvavo orientacinio sporto varžybose bei seminare „Per juokus į laimingą santuoką“. Šį kartą šeimų savaitė vyko ne tik mūsų mokykloje. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Vaiko gerovės komisija ir Prano Mašioto progimnazija paskelbė akciją „Tėvai mokykloje“. Šios akcijos tikslas taip pat buvo skatinti mokyklų tėvų bendruomenes burtis ir kartu su mokyklos pedagogais bei vaikais organizuoti įvairias veiklas. Tam mokyklos turėjo visą savaitę. Akcijoje dalyvavo 12 Klaipėdos miesto mokyklų: „Santarvės“ pagrindinė mokykla, Vitės pagrindinė mokykla, Sendvario progimnazija, „Smeltės“ progimnazija, Vydūno gimnazija, „Aukuro“ gimnazija, Baltijos gimnazija, „Žaliakalnio“ gimnazija, Liudviko Stulpino progimnazija, Tauralaukio progimnazija, Ievos Simonaitytės mokykla, Prano Mašioto progimnazija.

Visos mokyklos turėjo ne tik veikti, bet ir savo vykdomas veiklas fiksuoti, todėl organizatoriams buvo pateikta daug vaizdinės medžiagos. Veiklos buvo įvairios: vienur tėvai organizavo karjeros dienas, kitur kartu su visa mokyklos bendruomene dalyvavo sporto varžybose, organizavo pavasarines talkas ar ruošė inkilus sugrįžtantiems paukščiams.

Penktadienį vykusiame baigiamajame renginyje organizatoriai pagerbė ir paskatino visas akcijoje dalyvavusias mokyklas. Tačiau reikėjo išrinkti ir tris šauniausiai pasirodžiusias mokyklas. Pirmąją vietą šiųmetėje akcijoje užėmė Vydūno gimnazija, antrąją Smeltės progimnazija, o trečioji atiteko „Santarvės“ pagrindinei mokyklai. Renginio rėmėjų dėka, visos mokyklos buvo apdovanotos padėkos raštais ir dovanėlėmis. Esame ypatingai dėkingi rėmėjams: PC Akropolis, PC BIG, Karinių jūrų pajėgų Karininkų klubo asociacijai, boulingui „Honolulu“, „Neptūno“ krepšinio klubui, „Atlanto“ futbolo klubui, laipiojimo uolomis centrui „Skala dream“, boulingo centrui „Honolulu“, spaustuvei „Druka“.

Prano Mašioto progimnazijos Tėvų klubas įsteigė specialųjį prizą, kuris atiteko Liudviko Stulpino progimnazijai.

Baigiamajame renginyje tarsi užbaigėme šiuos mokslo metus ir paskleidėme daug naujų idėjų ateinančių metų mokyklų tėvų bendradarbiavimui. Džiugu, kad Klaipėdos miesto mokyklų tėvelių bendruomenės yra aktyvios ir suprantančios, kad vaikų gerovę turime kurti kartu. 

 
   

Viktorinoje „Eik – veik – sveik“ mokiniai pasitikrino žinias apie sveiką gyvenseną

Balandžio 24 dieną Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokykloje jau antrus metus iš eilės vyko prevencinė viktorina ,,Eik – veik – sveik”. Pernai joje dalyvavo penkios, o šiemet – jau dešimt uostamiesčio bendrojo ugdymo mokyklų komandų. Taip pat prasiplėtė ir viktorinos tematika – daug dėmesio skirta ne tik žalingų įpročių prevencijai, bet ir kitiems sveiką gyvenseną sudarantiems elementams: asmens higienos užtikrinimui, sveikos mitybos propagavimui, fizinio aktyvumo palaikymui, streso kontrolei, sveikos aplinkos sukūrimui.

Susirinkusiesiems į prevencinę viktoriną dramos studijos nariai parodė meninę kompoziciją „Neleiskim sielai susirgti!“, skatinančią rūpintis ne tik kūno, bet ir dvasios sveikata.

Komandų nariai varžėsi atlikdami skirtingo tipo užduotis: sprendė kryžiažodį apie sveikatą „Surask paslėptus žodžius“, demonstravo pirmosios medicinos pagalbos teikimo žinias ir įgūdžius, atliko testą apie priklausomybę nuo psichiką veikiančių medžiagų, kūrė ketureilius bei šūkius pagal sveiką gyvenimo būdą vaizduojančius paveikslėlius.

Viktorinos „Eik – veik – sveik“ dalyvių žinias vertino komisija, sudaryta iš pedagogų, Klaipėdos miesto savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus bei Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistų.

Susumavus komandų rezultatus, paaiškėjo nugalėtojai – Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijos ugdytiniai, kurie buvo apdovanoti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vaiko gerovės komisijos įsteigtu prizu. Antra vieta teko mokiniams iš Klaipėdos „Versmės“ progimnazijos, o treti liko septintokai iš Klaipėdos Prano Mašioto progimnazijos. Visas tris prizines vietas iškovojusioms komandoms įteikti diplomai.

Viktorinoje dalyvavę 7–8 klasių mokiniai ir juos ruošę mokytojai gavo padėkos raštus, atminimo dovanėles bei buvo pavaišinti obuoliais.

Viktorinos „Eik – veik – sveik“ organizatoriai džiaugiasi jos dalyvių gausa, aktyvumu ir tikisi, kad pagilintos žinios mokiniams padės sveikai gyventi.


„Projektų mugė“ subūrė Lietuvos švietimo įstaigas dalytis, mokytis, sužinoti

2017 m. balandžio 12 d. Klaipėdos Gedminų progimnazijoje šurmuliavo II respublikinė švietimo įstaigų projektų paroda „Projektų mugė“, kurioje dalyvavo šalies ikimokyklinio, bendrojo ugdymo bei neformalaus švietimo įstaigų, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Klaipėdos universiteto bendruomenės, komandos. Buvo pristatyti 83 projektai: nuo mokyklinio iki tarptautinio. Projektų komandos, svečiai – Švietimo mainų paramos fondo, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus, Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centro atstovai – bei mugės lankytojai dalijosi gerąja projektinės veiklos patirtimi, išradingai pristatė sukurtus produktus, pasisėmė gražių idėjų, susirado bendraminčių naujiems projektams vykdyti.

Mugės dalyviai bei lankytojai dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse, paskaitose, seminaruose: susipažino su „Europass“ dokumentais, programų „Erasmus+“ „eTwinnining“, „Nordplus“ teikiamomis galimybėmis, projektų rengimo ir vykdymo žingsniais, IT įrankiais, skirtais projektams, interkatyviam mokymui(si) skirta parograma MozaBook, iKlasėje mokėsi kūrybiškai dirbti su iPad planšetėmis. Ikimokyklinukai ir mokiniai improvizavo forumo teatre, susitiko su skraidančių dronų entuziastu, išbandė medžio apdirbimo stakles, virtualizuotą (vCloudPoint) kompiuterių klasę, 3D konstruktorius, iMO-LEARN išmaniuosius kubus.

„Projektų mugės“ dalyviai bei lankytojai galėjo ne tik susipažinti su pristatytais projektais, bet ir balsuoti už jiems labiausiai patikusį projektą. Mugės dalyvių sprendimu Sėkmingos lyderystės nominacija atiteko Šiaulių lopšelio-darželio „Žiogelis“ projektui  „Atrandu darželį“, Bendruomeniškiausiais projektais pripažinti Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelio-darželio projektas „No barriers for Europeans“ bei Klaipėdos Gedminų progimnazijos projektas „Let's act together!“. Inovatyviausiu projektu išrinktas Klaipėdos Maksimo Gorkio pagrindinės mokyklos projektas „Šiuolaikinių kompiuterizuotų mokymo sistemų panaudojimas gamtamokslinėje tiriamojoje veikloje“. Nominacija „Už gamtosauginį ugdymą“ atiteko Klaipėdos Gedminų progimnazijos projektui „ACTIVE in NATURE, ENJOYING the NATURE!“, „Už sveikatinimo skatinimą“ –Klaipėdos Ievos Simonaitytės mokyklos projektui „Sveikas vaikas – laiminga ateitis", „Už liaudies kultūros puoselėjimą“ – Panevėžio r. Naujamiesčio gimnazijos projektui „Matematiniai koornamentai". Už kalbinį ugdymą buvo apdovanoti du projektai – Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos projektas „My daily routine and free time“ bei Klaipėdos Gedminų progimnazijos projektas „Tell me your story“. Nominacijoje „Už jūrinės kultūros skatinimą“ geriausiu buvo pripažintas Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos projektas „Jūrų keliais“, o už skaitymo skatinimą buvo apdovanotas Klaipėdos Gedminų progimnazijos projektas „Letters around us“. Specialiaisiais prizais buvo apdovanoti Klaipėdos rajono Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos projektas „Home alone“ bei Kauno rajono Raudondvario gimnazijos projektas „Active teenagers“. Nominantai buvo apdovanoti vertingais rėmėjų prizais.

Tikimės, kad aktyvūs, veiklūs, kūrybingi Lietuvos mokiniai bei mokytojai ir kitais metais nustebins savo darbais švietimo bendruomenę trečiojoje „Projektų mugėje“.


Tarptautinis seminaras Baltarusijos valstybiniame universitete

2017 m. kovo 23–24 dienomis Baltarusijoje (Baranovičių mieste) įvyko VIII tarptautinis seminaras „Ikimokyklinis ugdymas: patirtis, problemos ir perspektyvos“, kurį organizavo Baltarusijos Respublikos Baranovičių miesto valstybinis universitetas.

Lietuvai šiame seminare atstovavo asociacijos „Slavų vainikas“ septyni nariai iš Vilniaus ir Klaipėdos. Klaipėdos lopšelio-darželio „Žiburėlis“ atstovės direktorė Tamara Čiulanova ir logopedė Olga Michno pristatė pranešimus ir supažindino su ugdomosios veiklos planavimo naujovėmis Lietuvoje. Po pranešimų vyko diskusija, kurios metu kitų šalių kolegos susidomėjo ugdomosios veiklos planavimu Lietuvoje. Diskusijoje dalyvavo svečiai iš Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos valstybių. Lietuvos naujoji veiklos planavimo sistema pasirodė inovatyvi, informatyvi, dinamiška ir patraukli, tačiau reikalaujanti nemažai pasikeitimų švietimo sistemoje.

Visiems konferencijos svečiams buvo įteikti seminaro dalyvio sertifikatai. Šis seminaras organizuojamas jau VIII kartą, tačiau klaipėdiečiai jame dalyvavo pirmą kartą. Tai yra gera europietiškų vertybių ir bendradarbiavimo bei partnerystės su kitų šalių pedagogais pradžia.


Tarptautinis vaikų kūrybinės raiškos festivalis „Pasakų šalyje“

Jau  septintą kartą buvo organizuotas tradicinis Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų Tarptautinis vaikų kūrybinės raiškos festivalis „Pasakų šalyje“: muzikinė pasaka „Pradingusių pasakų beieškant“, įvykęs  2017 m. kovo 28 d.  Klaipėdos dramos teatre. Šis gražus renginys buvo skirtas Lietuvos kultūros sostinės metams. Įvairiausių pasaulio pasakų herojai – ikimokyklinių švietimo institucijų ugdytiniai  – padovanojo įvairiaspalvę pasaką klaipėdiečiams ir miesto svečiams.

Renginio organizatoriai ir idėjos autoriai yra Klaipėdos lopšelio-darželio „Žiburėlis“ bendruomenė. Auklėtojų Nataljos Jemeljanenko, Tatjanos Lapickajos, Nataljos Derevianko, Natalijos Potapovos, Karolinos Kuzmenko, Veros Borodinos ir kitų pedagogų neblėstanti energija  augina vaikų kūrybinės raiškos gebėjimų ugdymą.

 Festivalyje dalyvavo 100 vaikų kartu su pedagogais iš Klaipėdos lopšelių-darželių: „Žiburėlis“, „Alksniukas“, „Linelis“, „Šermukšnėlė“, „Žemuogėlė“, „Du gaideliai“, „Putinėlis“, „Švyturėlis“, „Pingvinukas“, „Bangelė“, „Traukinukas“, „Pakalnutės“ mokyklos-darželio.

Į festivalį atvyko svečiai iš Svetlogorsko lopšelio-darželio „Rodničiok“ (Rusija) ir 20 pedagogų iš respublikinės asociacijos „Slavų vainikas“.

Festivalį rėmė Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto ir apskrities profesinė sąjunga (pirmininkas Edvardas Šalkauskas). Klaipėdos savanoriškosios rusų kultūros draugija „Otečestvo“ (pirmininkė Tamara Lochankina) padovanojo galimybę organizuoti šį nepamirštamą renginį kultūros miesto širdyje – Klaipėdos dramos teatre.

Šis tradicinis renginys yra tapęs mažųjų klaipėdiečių kūrybinių galių puoselėjimo, pilietinės savimonės brandinimo švente.


Akcija „Atsodinkime Kuršių neriją!“

Klaipėdos miesto pedagogų švietimo ir kultūros centras balandžio 1 d. (šeštadienį) Klaipėdos miesto pedagogus ir jų šeimos narius sukvietė susiburti į talką ir įsijungti į pušelių sodinimo akciją „Atsodinkime Kuršių neriją!“, skirtą gerais darbais įamžinti Lietuvos Valstybės atkūrimo 100-ąsias metines.

Smiltynės miškas atgimsta – 2006 m. išdegusiame plote jau sužaliavo tūkstančiai naujai pasodintų pušelių. Šių metų talkos dalyviai, kurių susirinko net 46 (jauniausiam talkininkui 5 metai), tuo įsitikino, aplankydami praėjusiais metais švietimiečių apsodintą dviem futbolo aikštėm prilygstantį plotą Smiltynėje – pušelės prigijo ir pastebimai ūgtelėjo. Šių metų talkos dalyvius Kretingos miškų urėdijos girininkai nulakino atsodinti 2014-aisiais metais gaisro nusiaubtą Smiltynės mišką. Pasodinta apie 2000 pušelių, tad Kuršių nerija sėkmingai atsodinama – rudenį pakviesime visus talkinti sodinti kalnapušes.

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir įsijungusiems į šią akciją!


Klaipėdos Gedminų progimnazijos mokinių žygis ,,Eik taip, kaip eina laisvė“

2017 m. kovo 10 d. Klaipėdos Gedminų progimnazija netradiciškai minėjo 27-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines – net šimtas gedminiečių išsiruošė pajūriu į žygį „Eik taip, kaip eina Laisvė“. Žygyje dalyvavo mokiniai, sukūrę filmukus tema „Aš tikrai myliu Lietuvą“.

Ryšėdami geltonos, žalios ir raudonos spalvų šalikus, nešini trispalve, Melnragės paplūdimyje žygio dalyviai sugiedojo Lietuvos himną, aptarė šios šventės svarbą visiems lietuviams ir pajudėjo Girulių link. Nuėję trečdalį kelio, mokiniai bei mokytojai, išreikšdami pagarbą ir meilę savo šaliai, sustojo į didžiulę širdį. Dar paėjėjus, liaudiškų šokių kolektyvo „Gedmina“ šokėjėliai pakvietė visus pašokti. Liaudies šokis „Tranksveras“ nepasirodė per sunkus net pajūryje!

Pakili nuotaika, geras oras lydėjo žygeivius iki pat Girulių. Aktyvieji gedminiečiai Girulių kempinge mėgavosi gardžiais pačių gamintais pietumis, papuošė medį trispalvėmis juostelėmis.

Tikimės, kad kitais metais prie gedminiečių prisijungs ir bendraminčiai iš kitų miesto mokyklų.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams