Pradžia
Lt En

Pacientų registracija pas gydytojus

Pacientai, norėdami patekti pas gydytoją, privalo užsiregistruoti asmens sveikatos priežiūros įstaigoje nustatyta tvarka.
Registruotis galima:
- elektroniniu būdu www.esveikata.lt sistemoje;
- telefonu;
- atėjus į asmens sveikatos priežiūros įstaigą pačiam ar paciento artimajam.

Registracija skirstoma į skubią ir išankstinę. Skubiai (pacientas pas gydytoją patenka tą pačią dieną) registruojama:

 • ūmių būklių atvejais (pvz., karščiuojant, su ūmiu skausmu);
 • nėščiosios;
 • vaikai iki 1 m. amžiaus;
 • asmenys su negalia.

Išankstinė registracija vykdoma siekiant sureguliuoti pacientų srautus, išvengti eilių, taupant pacientų laiką. Iš anksto registruojami pacientai, kurie kreipiasi dėl lėtinių ligų, profilaktinių patikrinimų bei dėl kitų sveikatos priežiūros klausimų.

Kreipiantis pas gydytojus-specialistus (išskyrus dermatologą) į II ar III sveikatos priežiūros paslaugų lygio įstaigas, būtina turėti gydytojo siuntimą.

Be siuntimo priimami pacientai:

 • dėl būtinosios medicinos pagalbos;
 • sumokėję už konsultaciją Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą mokestį.

  SVARBU! Rekomenduojama naudotis registracija pas gydytojus elektroniniu būdu esveikata.lt.
  IPR – tai išankstinė pacientų registracijos sistema, dalis e. sveikatos platformos, kuri leidžia automatizuoti išankstinės registracijos pas gydytoją procesus tiek pacientams, tiek specialistams, vykdyti juos skaidriai, tinkamai identifikuojant pacientą.
  Išankstinė registracija vykdoma nuotoliniu būdu ir tai vyksta greičiau nei kitomis veikiančiomis priemonėmis, tokiomis kaip telefonu ar atvykus į sveikatos priežiūros įstaigą.
  IPR sistema leidžia pacientams nuotoliniu būdu rezervuoti priėmimo laiką, gauti pranešimus ir priminimus apie numatytą apsilankymą pas gydytoją, atšaukti apsilankymą, internete stebėti visų savo planuojamų bei įvykusių apsilankymų istoriją. 
  Ši sistema padeda sukurti tolygų pacientų pasiskirstymą tarp gydymo įstaigų ir specialistų, o pacientai mato, koks yra realus gydytojų  užimtumas ir gali rinktis tą įstaigą, kurioje pas gydytoją patekti bus galima greičiau.
  Sistema pati primena pacientui apie artėjantį apsilankymą pas gydytoją, tad jei pacientai laiku atvyksta pas gydytoją jiems paskirtu metu, gydymo įstaigos gali aptarnauti daugiau pacientų, o pacientai išvengia laukimo eilių.
  IPR yra susieta su e. sveikatos sistema, todėl pacientai gali lengviau registruotis paslaugoms, kurioms reikia e. siuntimo, tėvai gali lengvai ir patogiai registruoti savo vaikus konsultacijai pas sveikatos priežiūros specialistus.
Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading