Pradžia
Lt En

2005 m. Klaipėdos miesto kultūros magistrai Povilas Gaidys ir Vytautas Grubliauskas

POVILAS GAIDYS gimė 1937 m. gegužės 24 d., Vilniuje baigė vidurinę mokyklą, 1954 m. įstojo į Lietuvos valstybinės konservatorijos teatrinį fakultetą, kurį baigė 1958 m., įgijęs dramos aktoriaus specialybę. Tais pačiais metais įstojo į Maskvos valstybinį A.Lunačiarskio teatro meno institutą (GITIS‘ą), kurį baigė 1963 m., įgijęs dramos teatro režisieriaus specialybę.

1963 m. buvo paskirtas Klaipėdos dramos teatro vyriausiuoju režisieriumi, ėjo šias pareigas 35 metus. 1998 m. buvo paskirtas teatro vadovu, nuo 2001 m.- teatro meno vadovas.

Daugiau nei per keturiasdešimt kūrybos metų P.Gaidys režisavo beveik aštuoniasdešimt pastatymų. Po vieną spektaklį yra sukūręs Vilniaus valstybiniame operos ir baleto teatre, Šiaulių dramos teatre, Valstybiniame jaunimo teatre, Sankt-Peterburge, Jungtinėse Amerikos valstijose Čikagos lietuvių teatre. Yra sukūręs nemaža ryškių vaidmenų kino ir televizijos filmuose.

Nuo 1971 m. P.Gaidys dėstė režisūros pagrindus Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetuose. Šiuo metu dėsto Klaipėdos universiteto Menų fakultete bei yra šios aukštosios mokyklos docentas. Paruošė teatrui dvi aktorių laidas (1980 m. ir 1996 m.), ruošia trečiąją.

Klaipėdos dramos teatro meno vadovas, režisierius P.Gaidys daugiau nei keturiasdešimt metų susiejęs savo gyvenimą su Klaipėda ir miesto kultūra. Jo dėka suformuotas brandus teatro repertuaras, kuris išugdė gausų teatro žiūrovų būrį bei skatino klaipėdiečių tautinę savimonę. P.Gaidys suformavo vieną kūrybingiausių teatro kolektyvų Lietuvoje. Jo išugdyti scenos meistrai garsina Klaipėdos miestą puikiais kūrybiniais darbais, akademinis jaunimas Klaipėdos universiteto Menų fakultete perima režisieriaus patirtį ir amžinų vertybių sampratą.

Už nuopelnus lietuvių teatro menui P.Gaidžiui 1971 m. suteiktas Lietuvos nusipelniusio meno veikėjo garbės vardas; 1979 m. apdovanotas Lietuvos valstybine premija; 1987 m. suteiktas Lietuvos liaudies artisto vardas; 2002 m. apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu.

VYTAUTAS GRUBLIAUSKAS – dvylikos Klaipėdos Pilies džiazo festivalių, vykusių nuo 1994 m. iki 2005 m. sumanytojas ir režisierius. Šio festivalio dėka Klaipėda vadinama Lietuvos Naujuoju Orleanu. Didžiausias Vytauto Grubliausko nuopelnas, kad klaipėdiečiai ir miesto svečiai turi unikalią galimybę nemokamai pamatyti, išgirsti ir susipažinti su geriausiomis pasaulinio lygio džiazo muzikos žvaigždėmis. Kiekvienais metais festivalio programa tampa vis įvairesnė žanriniu požiūriu. Jau išaugo klaipėdiečių karta, kuri didžiuodamasi gali pasakyti, kad žino, supranta ir mėgsta gerą džiazą. Iš viso pasaulio gausiai atvykstantys festivalio dalyviai išsiveža kuo geriausius įspūdžius ir prisiminimus apie mūsų miestą ir jo žmones, ypač nustebinti puikiu mūsų publikos muzikiniu skoniu ir išsilavinimu.

V.Grubliausko darbas ir veikla:

1982-1984 m. Lietuvos Valstybinės filharmonijos ansamblio „Nerija“ artistas-solistas;

1984-1987 m. Lietuvos Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų Estradinės muzikos katedros koncertmeisteris-solistas;

1987-1997 m. Lietuvos Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų Estradinės muzikos katedros dėstytojas, vyr. asistentas;

1997-2003 m. Klaipėdos Universiteto Menų fakulteto Džiazo muzikos katedros vedėjas;

2000 m. suteiktas docento pedagoginis vardas;

1984-2003 m. profesionalaus pučiamųjų instrumentų orkestro „Bangpūtys“ solistas;

Taip pat dalyvavo organizuojant džiazo muzikos vakarus Jūros švenčių metu, kalėdinius džiazo balius 1996-1999 m.

Nuo 2004 m. Lietuvos Respublikos Seimo narys;

1996-2004 m. Klaipėdos džiazo klubo prezidentas;

1994-2005 m. vykusių dvylikos Klaipėdos Pilies džiazo festivalių sumanytojas ir režisierius;

Nuo 1999 m International Association School‘s of Jazz (IASJ) narys;

Nuo 2000 m. iki 2004 m. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys.

Nuo 2001 m. klubo „Klaipėda Rotary“ narys.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Lt En
Gyventojams