Pradžia
Lt En

Nemokama teisinė pagalba

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija visiems asmenims, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Klaipėdos miesto savivaldybėje, arba asmenims, kurie neturi gyvenamosios vietos ir gyvena Klaipėdos mieste (yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą prie Klaipėdos miesto savivaldybės), teikia pirminę teisinę pagalbą.

Valstybės garantuojama teisinė pagalba finansuojama iš valstybės biudžeto.

Pirminė valstybės garantuojama teisinė pagalba - teisinė informacija, teisinės konsultacijos ir valstybės ir savivaldybių institucijoms skirtų dokumentų rengimas. Pirminė teisinė pagalba apima, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymo 15 straipsnio 7 dalyje nurodytų procesinių dokumentų parengimą, taip pat patarimus dėl ginčo sprendimo ne teismo tvarka, veiksmus dėl taikaus ginčo išsprendimo ir taikos sutarties parengimą, bet neapima mokesčių administratoriui teikiamų deklaracijų pildymo.
Pirminė teisinė pagalba gyventojams teikiama nuotoliniu ir kontaktiniu būdu (telefonu (8 46) 39 61 70 arba el. paštu teisinepagalba@klaipeda.lt ) žemiau nurodytu pirminės teisinės pagalbos konsultavimo laiku:
• pirmadieniais 8.30–12.00 val.;
• antradieniais 12.00–18.00 val.;
• trečiadieniais 7.00–11.00 val.;
• ketvirtadieniais 13.00–17.00 val.;
• penktadieniais 8.30–12.00 val.

Jeigu, teikiant pirminę teisinę pagalbą, paaiškėja, kad pareiškėjui reikės antrinės teisinės pagalbos, pirminę teisinę pagalbą teikiantis asmuo pareiškėjui padeda užpildyti ar užpildo prašymą suteikti antrinę teisinę pagalbą.

Valstybės užtikrinama neteisminė mediacija


Antrinė teisinė pagalba – tai dokumentų rengimas, gynyba ir atstovavimas bylose, įskaitant vykdymo procesą, atstovavimas išankstinio ginčo sprendimo ne teisme atveju, jeigu tokią tvarką nustato įstatymai ar teismo sprendimas. Be to, ši teisinė pagalba apima bylinėjimosi išlaidų bylose, išnagrinėtose civilinio proceso tvarka, su bylos nagrinėjimu administracinio proceso tvarka susijusių išlaidų ir su baudžiamojoje byloje pareikšto civilinio ieškinio nagrinėjimu susijusių išlaidų atlyginimą.

Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Neringos, Pagėgių, Palangos miesto, Plungės rajono, Rietavo, Skuodo rajono, Šilalės rajono, Šilutės rajono ir Tauragės rajono savivaldybių gyventojai dėl antrinės teisinės pagalbos suteikimo turi kreiptis į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos Kauno skyrių (adresas: Vilties g. 10, Klaipėda, tel. 8 700 00 191).

Daugiau informacijos rasite interneto svetainėje https://vgtpt.lrv.lt/.


Klaipėdos teismai:

Klaipėdos miesto apylinkės teismas

Klaipėdos apygardos teismas

Klaipėdos apygardos administracinis teismas

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content