Pradžia
Lt En

Europos jaunimo sostinė 2021

Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021!  Europos jaunimo sostinė 2021

Klaipėda jaunimas, jaunimo organizacijos ir miesto savivaldybė dvejus metus iš eilės pateko į Europos jaunimo sostinės konkurso finalą ir, galiausiai, įrodė sau ir Europai, kad yra verti Europos jaunimo sostinės 2021 vardo. Mūsų kvietimas rinktis Klaipėdą – #chooseklaipeda – buvo išgirstas ir gavome šansą čia suburti jaunimą iš visos Europos.

Šis titulas Klaipėdai ir Lietuvai – tai platforma naujoms jaunimo iniciatyvoms, socialiniams, pilietiniams, kultūros projektams. Tai galimybė transformuotis, įtraukti jaunimą aktyviau dalyvauti miesto gyvenime, suteikti daugiau galių formuoti jaunimo politiką, pritraukti Europos jaunimo dėmesį, pristatyti miestą tarptautiniame kontekste ir stiprinti Europos jaunimo identitetą.

Beje, 2021 metais Lietuva taip pat švęs jaunimo politikos 25-metį. Atšvęskime šią progą Klaipėdoje kartu su visos Lietuvos ir Europos jaunimu! 


EUROPOS JAUNIMO SOSTINĖ

Europos jaunimo sostinių iniciatyva prasidėjo prieš daugiau nei dešimtmetį. Konkursą organizuoja Europos jaunimo forumas.

Titulas suteikiamas Europos miestui vieneriems metams, bet pasirengimo, programos įgyvendinimo, iniciatyvų ir tarptautinio bendradarbiavimo vystymas iš viso trunka apie penkerius metus.

2019-aisiais Europos jaunimo sostinė – Novi Sad (Serbija), 2020 m. vardą perims Amiens (Prancūzija).

Daugiau informacijos apie Europos jaunimo sostinės konkursą – https://www.youthforum.org/youthcapital.

 


 

#CHOOSEKLAIPEDA

Uostamiesčio jaunimas, jaunimo organizacijos ir miesto savivaldybė apjungė jėgas dėl bendro tikslo – kad jauni žmonės taptų girdimi, pilietiški ir padėtų kurti tokį miestą, kuriame jaustųsi laukiami ir reikalingi, norėtų čia likti gyventi, studijuoti, pradėti karjerą, leisti laisvalaikį.

Į paraiškos rengimą ir #chooseklaipeda iniciatyvas įsitraukė daugiau nei 500 jaunų žmonių. Jie dalinosi savo mintimis ir įžvalgomis, kokių pokyčių reikėtų, kad galėtume ne tik išjudinti jaunimo politiką, bet ir tapti pavyzdžiu kitiems miestams. Jie sukūrė #chooseklaipeda ir išaugino į miesto jaunimo judėjimą. Inicijavome pilotinį #chooseklaipeda ambasadorių projektą – įtraukėme jaunus žmones, kurie nedalyvauja formalių jaunimo struktūrų veikloje, kad ir jų balsas būtų išgirstas.

Klaipėdos siekis išjudinti Europos jaunimo sostinių geografiją ir tapti pirmąja tokia sostine Šiaurės Europos ir Baltijos jūros regione sulaukė palaikymo. Pradėjome bendradarbiauti ir vystysime ilgalaikes partnerystes su daugiau nei 30 jaunimo ir su jaunimu dirbančių vietos, regiono, nacionalinių bei tarptautinių organizacijų. Mus palaiko ir daugiau nei 100 miestų vienijančios Baltijos miestų sąjungos (UBC) jaunimo komisija, Baltijos jūros valstybių subregioninio bendradarbiavimo (BSSSC) jaunimo taryba bei Euroregiono „Baltija“ (ERB) jaunimo taryba.


IŠŠŪKIAI

Klaipėdos jaunimas identifikavo pagrindinius iššūkius, kuriuos siekiame įveikti įgyvendindami programą:

 • Gyventojų mažėja, miestas sensta;
 • Selektyvus solidarumas;
 • Silpnas socialinis ir pilietinis aktyvumas;
 • Prarastas identitetas;
 • Nepakankamas verslumo ir kūrybiškumo skatinimas;
 • Nuobodus ir nepatrauklus miestas;
 • Tabu temos ir žmonės.

VIZIJA

 

Klaipėda – atskleisto jaunimo potencialo miestas: atviras, bendradarbiaujantis, jaunimui draugiškiausias miestas Baltijos jūros regione.


PROGRAMA

Klaipeda per kelerius metus įgyvendins kompleksinę, iš 9 platformų sudarytą programą. #chooseklaipeda programa suformuota pagal jaunimo identifikuotus iššūkius, nukreipta į jauniems žmonėms svarbių problemų sprendimą ir bus vystoma trimis pagrindinėmis kryptimis – „Veik“, „Kurk“, „Atskleisk“.

Kviečiame jaunimo organizacijas ir jaunus asmenis tapti lygiaverčiais Europos jaunimo sostinės programos vykdytojais.

Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021 jaunimą įtrauks į daugiau nei 200 gebėjimams ugdyti skirtų veiklų, jauni žmonės įsitrauks, organizuos, dalyvaus apie 400 renginių, užmegsime ir ilgalaikes partnerystes su daugiau nei 70 vietos, nacionalinių, tarptautinių organizacijų, subursime 1000 savanorių komandą.

 

VEIK KURK  ATSKLEISK HORIZONTALIOS PLATFORMOS
Jaunimo socialinis ir pilietinis aktyvumas Patraukli, į jaunimą orientuota kūrybiškumo ir verslumo aplinka Atviras, draugiškas ir patrauklus jaunimui miestas
 • Jungtys. Vietos, regioninio, nacionalinio ir tarptautinio bendradarbiavimo vystymo platforma
 • Dialogai.  Jaunimo socialinių ir pilietinių teisių užtikrinimo platforma
 • Lyderystė. Jaunimo verslumo platforma
 • Erdvės. Saugių, atvirų erdvių plėtojimo, pritaikymo platforma
 • Solidarumas. Savanorystės ir jos pripažinimo skatinimas, darnaus vystymosi ir humanitarinės pagalbos platforma
 • Out of the box (kūryba). Jaunimo kūrybiškumo platforma
 • Šiaurė-Pietūs. Jaunimo renginių, bendruomenės įtraukties platforma
 • Potencialas. Gebėjimų stiprinimo ir programos vystymo platforma
   
 • Spalvos. Terpės atvirai bręsti platforma
 

Susipažink su Klaipėdos – Europos jaunimo sostinės 2021 paraiška ir #chooseklaipeda programa - ČIA

Daugiau informacijos:

http://chooseklaipeda.eu/

 www.facebook.com/chooseklaipeda 

 chooseklaipeda 

Projekto ataskaitos:

I ketvirtis

2020 m. I pusmečio

2020 m. III ketvirčio ataskaita

,,Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021 m." projekto rezultatai

"Choose Klaipėda" žurnalas (lietuvių k.)

"Choose Klaipėda" journal (English)

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading