Pradžia
Lt En

Mokesčiai už lifto priežiūrą

Nuo 2015 m. rudens pirmuosiuose ir antruosiuose daugiabučių aukštuose esančių butų savininkai taip pat turi mokėti mokesčius už lifto priežiūrą. Jiems neskaičiuojama tik už lifto sunaudotą elektros energiją. Toks mokestis grindžiamas  2015 08 05 Vyriausybės priimtu nutarimu Nr. 831, kuriuo patvirtinti nauji Daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administravimo nuostatai.

Lietuvos aukščiausias teismas vienoje iš bylų yra nusprendęs, kad už lifto tvarkymą turi mokėti visi namo gyventojai. Konstatuotina, kad namo bendrojo naudojimo objektų išlaikymas pagrįstas ne jų faktiniu naudojimu, o bendrąja nuosavybe ir visų bendrasavininkių prievole šią nuosavybę išlaikyti. Teismas išskyrė dvi išlaidų grupes:

Pirmoji grupė - išlaidos, susijusios su kasdieniu naudojimu. Teismas nurodė, kad kasdienis lifto naudojimas, lygiai taip pat kaip ir kurios nors gyvenamojo namo laiptinės laiptų naudojimas, yra skirtas konkrečių bendraturčių, besinaudojančių šiais objektais, poreikiams tenkinti, todėl ir šių objektų naudojimo išlaidos, t. y. lifto elektros energijos sąnaudos ar laiptų valymo išlaidos, turi būti dengiamos tik šiais objektais besinaudojančių bendraturčių.

Antroji grupė - išlaidos, susijusios su bendro naudojimo objektų išsaugojimu, pagerinimu ar atnaujinimu. Jeigu nėra sudarytas atskirai naudojamų bendrojo naudojimo objektų aprašas, jos yra priskirtinos prie tokių objektų naudojimo išlaidų, paskirstytinų proporcingai visiems bendraturčiams, nepriklausomai nuo to, ar jie tiesiogiai naudojasi šiais objektais.

Daugeliui gyventojų kyla klausimas - ar turiu mokėti už lifto remontą, jei gyvena pirmame  ar antrame aukšte ir nesinaudoju liftu. Ar tai sąžininga, ar teisinga?

Asmenys, nesinaudojantys liftu, gali būti atleisti nuo tokių išlaidų tik tuo atveju, jei bus sudarytas bendrojo naudojimo objektų, skirtų nepriklausomos, atskiros pastato dalies funkcionavimui ir jos naudotojų poreikiams tenkinti, aprašas. Tokiame apraše šių objektų administratorius, ar daugiabučio gyvenamojo namo bendrija, įvertinusi bendrojo naudojimo objektų funkcionalumą, atskirumą ir panašiai, iš anksto nustato tokių objektų valdymo ir naudojimosi jais tvarką bei sąlygas, kurios turi būti žinomos ir suprantamos bendraturčiams ir leistų bendraturčiams susitarti dėl bendrojo naudojimo objektų valdymo ir naudojimo. Tačiau tai turi būti padaryta iki atsirandant konkrečioms remonto išlaidoms.

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content