Aprašymas: Laba diena,
prašau įvertinti situaciją prie Kauno g. 47, Klaipėdoje, namo kieme esančiame centriniame žolyne. Šis žolynas yra bendro naudojimo kiemo erdvė, kurioje nuolat žaidžia vaikai – bėgioja, sėdi ant žolės, voliojasi ir leidžia laiką.
Problema ta, kad vienas gyventojas reguliariai atveda šunį į patį šio žolyno vidurį ryte, per pietus ir vakare, kad šuo ten atliktų gamtinius reikalus. Tai vyksta nuolat toje pačioje vietoje, nors ši veja realiai naudojama vaikų žaidimams ir poilsiui.
Mano vertinimu, tokia situacija kelia nehigieniškas ir nesaugias sąlygas vaikams, kurie po to toje pačioje vejoje žaidžia, sėdi ir liečiasi prie žolės. Nors šioje vietoje nera specialaus draudžiamojo ženklo, ši erdvė akivaizdžiai naudojama vaikų poreikiams, todėl prašau įvertinti, ar toks šuns vedžiojimas nepažeidžia gyvūnų laikymo taisyklių ir viešosios tvarkos reikalavimų. Tos moters jau ne viena kaimyne prase nevesti cia suns, bet nekreipia demesio, o mes saugome savo vaikus.
Prašau:
1. patikrinti situaciją vietoje;
2. įpareigoti laikytis gyvūnų vedžiojimo ir švaros taisyklių;
3. apsvarstyti informacinio / draudžiamojo ženklo įrengimą šiame žolyne, kad jis nebūtų naudojamas šunų vedžiojimui;
4. informuoti, kokių veiksmų bus imtasi, siekiant apsaugoti vaikų naudojamą kiemo erdvę.