Pradžia
Lt En

KLYVLENDAS (CLEVELAND), JAV

Bendradarbiavimo ryšiai užmegzti 1992 m.

Nacionalinė šventė - Nepriklausomybės diena liepos 4 d. (1776).

Miesto šventė - Miesto gimtadienis liepos 22 d. (1796).

Klyvlendas – miestas JAV šiaurės rytuose, Ohajo valstijoje. Miestas įkurtas 1796 m. ir pavadintas generolo Mozės Klyvlendo vardu.

 

 

Tai uostas prie Erio ežero. Yra tarptautinis oro uostas, metropolitenas. Svarbus finansų, prekybos ir kultūros centras. Išvystyta juodoji metalurgija, metalo apdirbimas, mašinų gamyba, elektrotechnika, elektronika, chemijos ir poligrafijos pramonė. Dinamiškai vystoma aukštųjų technologijų pramonė. Yra universitetai, NASA mokslinių tyrimų centras, žymūs pasiekimai medicinos mokslo ir sveikatos apsaugos paslaugų srityje. Daug muziejų, teatrų - vienas iš seniausių ir antras pagal dydį šalyje – Play House.

2010 m. duomenimis mieste gyveno 396 815 žmonių, tačiau nuo 2000 m. stebimas gyventojų skaičiaus sumažėjimas 17 proc. Pagal gyventojų skaičių Klyvlendas užima antrą vietą Ohajo valstijoje ir 45-tą vietą šalyje.

www.cleveland-oh.gov

Bendradarbiavimas

Bendradarbiavimas vyksta medicinos mokslo ir paslaugų srityje. Klyvlendo Universitetinė klinikinė ligoninė ir Klaipėdos miesto universitetinė ligoninė jau 16 metų vykdo “Vilties partnerystės programą”, kurios dėka Klaipėdos medikai - gydytojai chirurgai, anesteziologai ir operacinės slaugytojos, talkinančios operacijų metu, perima turtingą Klyvlendo kolegų patirtį.

Vienas iš itin svarbių "Vilties partnerystės" programos pasiekimų - ortognatinės chirurgijos, koreguojančios bei normalizuojančios veido išvaizdą ir sąkandį, įdiegimas Klaipėdos ligoninėje. Pagal "Vilties partnerystės" programą medikai iš Klyvendo savo atostogų metu kasmet savaitei atvyksta į Klaipėdos ligoninę, kur be atlygio atlieka operacijas ir sykiu perduoda savo patirtį Klaipėdos specialistams.

Klaipėdos ligoninės gydytojai per nepilnus metus kruopščiai atrenka pacientus, kuriuos operuos kartu su kolegomis amerikiečiais. Parenkant suaugusiuosius, daugiausiai atsižvelgiama į operacijų sudėtingumą. Kalbant apie mažuosius pacientus, turinčius įgimtas anomalijas, pirmumas teikiamas globos namų auklėtiniams, tai yra vaikams, augantiems be tėvų. Taip pat operuojami vaikai iš socialiai remtinų šeimų, neturinčių finansinių galimybių išvykti į užsienį. Parenkant pacientus konsultacijų metu naudojamas specialiai Klaipėdos ligoninėje amerikiečių lėšomis įdiegtas tiesioginis tele ryšys su Klyvlendo universitetinių klinikų specialistais. Pastarieji likus maždaug mėnesiui iki atvykimo jau yra išsamiai susipažinę su pacientais, kuriuos operuos Klaipėdoje. Kasmet JAV medikų delegacija uostamiestyje vieši savaitę ir per tą laiką klyvlendiečiai kartu su klaipėdiečiais atlieka virš 20 operacijų.

Devynerius metus į Klaipėdos ligoninę su labdaringomis misijomis daugiausiai atvykdavo veido ir žandikaulių bei kaklo chirurgijos, LOR specialistai. Tai - Klyvlendo universitetinių klinikų Stomatologijos instituto dekanas Dž. Goldbergas (Jerry Goldberg), veido ir žandikaulių chirurgijos specialistas Polas Bertinas (Paul Bertin), galvos ir kaklo chirurgijos - Edvardas Fainas (Edward Fine) ir Deividas Stepnikas (David Stepnik), taip pat LOR specialistė Džuli Redan (Julie Reddan). Bendradarbiavimo metai ypatingi tuo, jog "Vilties partnerystės" programoje dalyvauja ne tik chirurginio profilio, bet ir kitų sričių Klyvlendo universitetinių klinikų specialistai. Kartu su amerikiečių chirurgų komanda, kuri pasipildė abdominalinės chirurgijos specialistu, atvyko ir oftalmologas bei vidaus ligų gydytojas.

Profesorius Dž. Goldbergas už paramą Lietuvai apdovanotas Didžiojo kunigaikščio ordinu.

Klyvlende stažavosi daugelis Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojų.

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content