Pradžia
Lt En

KUDŽI (KUJI), JAPONIJA

Sutartis pasirašyta 1989 m., atnaujinta 2009 m.

Nacionalinė šventė - Imperatoriaus Naruhito (皇太子徳仁親王, Kōtaishi Naruhito Shinnō gimimo diena vasario 23d. (1960 m.).

Miesto šventė – Miesto gimtadienis kovo 6 d. (2006 m.).

Kudži - Šiaurės Rytų Japonijos miestas Iwate prefektūroje, turintis 40 tūkst. gyventojų. Įkurtas1954 m. Ramiojo vandenyno Sanriku pakrantėje.

 

Miestas yra apsuptas gražios gamtos ir kalnų. Garsėja kaip viena svarbiausių gintaro apdirbimo vietų Japonijoje, turi modernų Gintaro muziejų. Išvystyta žvejybos pramonė. Tarp unikalių turizmo atrakcijų – Ama nardymo centras, kur moterys nardytojos be nardymo įrangos neria į jūrą iki 10 m gylio ieškoti jūros gėrybių ir perlų. Kudži garsėja unikalia Kokujiyaki stiliaus keramika. Po2006 m. administracinės reformos miestas išplėtė savo teritoriją prijungdamas Yamagata kaimišką vietovę.

Kuji labai nukentėjo per2011 m. kovo mėn.11 d. žemės drebėjimą ir cunamį.

Bendradarbiavimas

  • 1989 m. – oficialus Kudži miesto mero p. Yoshiaki Kuji ir delegacijos vizitas į Klaipėdą.
  • 1990 m. – atsakomasis Klaipėdos miesto delegacijos vizitas į Kudži. Delegacijos sudėtyje moksleiviai, kurie dalyvavo jaunimo konferencijoje ir diskutavo taikos ir demokratijos tema ir taip pat parodė koncertinę programą.
  • Po1991 m. sausio 13 d. įvykių Lietuvoje Kudži miesto meras palaikė Lietuvos Nepriklausomybės judėjimą nusiųsdamas protesto laišką TSKP Generaliniam sekretoriui M. Gorbačiovui, reikalaudamas sustabdyti ginkluotą agresiją prieš Lietuvą ir Klaipėdą.
  • 1991 m. - Kudži miestas organizavo humanitarinę pagalbą Klaipėdai „Meilės ranka“. Buvo surinkta 120 000 USD aukų, už kurią nupirkta medicinos įrangos trims Klaipėdos ligoninėms.
  • 1992-1993 m. – Klaipėdos mokytojas Vytautas Dumčius išvyko į Kudži vienerių metų stažuotei. Jis dirbo Kudži mero komandoje ir tobulino savo japonų kalbos žinias.
  • 1994 m. – su svaria Kudži miesto pagalba Klaipėdos universitete įkurtas Rytų studijų centras. Tarp lektorių – V. Dumčius. Studentai turėjo galimybę mokytis japonų kalbos ir literatūros. Centro veikla daugelį metų nukreipta ir į platesnę miesto auditoriją: propaguojama japonų kultūra Klaipėdoje organizuojant japonų kaligrafijos ir origamio parodas, Japonijos kino filmų peržiūras, rengiami japonų kalbos kursai, pats V. Dumčius verčia japonų pasakas ir poeziją (iki 2011 išleisti 2 rinkiniai).
  • 1995 m. – Klaipėdos miesto savivaldybės, verslo ir kultūros atstovai lankėsi Kudži.
  • 1995 m. Pasaulio Vietinių valdymo organų kongresas Hagoje pripažino Klaipėdos ir Kudži ryšius vienu įdomiausių susigiminiavusių miestų bendradarbiavimo pavyzdžių pasaulyje.
  • 1996 m. – oficialus Kudži miesto delegacijos vizitas į Klaipėdą tradicinės Jūros šventės dienomis.
  • 1998 m. – Kudži mieste surengtas Gintaro festivalis, kuriame eksponuoti gintaro papuošalai ir natūralūs gintaro gabalai iš Palangos Gintaro muziejaus ir privačių kolekcijų. Koncertavo Klaipėdos folkloro grupė.
  • 2002 m. – vietos verslininkų iniciatyva Kudži mieste atidarytas pirmasis lietuviškos virtuvės restoranas Japonijoje „Gintaras“. Šie verslininkai atvyko į Klaipėdą ir parinko 4 studentes praktikai iš Klaipėdos Turizmo mokyklos. Visą vasaros sezoną dirbo padavėjomis. Joms taip pat buvo surengta plati laisvalaikio programa, kurios metu buvo puiki galimybė daug sužinoti apie Japonijos kultūrą ir gyvenimo būdą.
  • 2004 m. rugpjūčio 25-26 d. – sakurų sodinimo ceremonija kartu su Japonijos Sakurų sodinimo asociacija Klaipėdoje.
  • 2004 m. lapkričio 1d. – oficialus Klaipėdos miesto delegacijos vizitas į Kudži šio miesto 50-mečio jubiliejaus proga.
  • 2004 m. - privati kompanija Kuji Kohaku Ltd., siekdama įnešti privataus kapitalo segmento įnašą stiprinant ryšius tarp Kudži ir Klaipėdos, įsteigė parduotuvę savo bendrovės patalpose ir importavo įvairias lietuviškas prekes (pvz. žaislus) ir gėrimus, o taip pat gintaro dirbinius.
  • 2006 m. kovo 3 d. – Kudži miesto susijungimo su kaimynine Yamagata gyvenviete.Klaipėdos merasnusiuntė sveikinimo raštą.
  • 2006 m. - Japonijoje išleista knyga apie Kudži miestus partnerius su straipsniais ir fotografijomis apie Klaipėdą.
  • 2008 m. gegužės 22 d. – buvęs Kudži meras p. Yoshiaki Kuji pristatė savo memuarų knygą. Daug vietos joje skirta bendradarbiavimui su Lietuvos miestu partneriu Klaipėda. Knygos pristatymo renginio proga Klaipėdos meras nusiuntė sveikinimo raštą, kurį oficialiai ceremonijoje įteikė buvęs LR Ambasadorius Japonijoje p. Algirdas Kudzys.
  • 2008 m. – Kudži ir Klaipėdos susigiminiavimo 20-mečio išvakarėse, buvęs Kudži miesto meras p. Yoshiaki Kuji buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos vyriausybiniu apdovanojimu – Vytauto Didžiojo ordinu už ypatingą politinę paramą Lietuvos Nepriklausomybei ir nuopelnus Klaipėdai ilgo bendradarbiavimo tarp miestų laikotarpiu.
  • 2009 m. liepos 30 - rugpjūčio 2 d. – Japonijos Kultūros dienos Klaipėdoje, skirtos miestų giminystės sutarties tarp Klaipėdos ir Kudži 20-mečiui. 18 asmenų delegacija, vadovaujama Kudži miesto mero p. Takafumi Yamauchi surengė programą Klaipėdos Menų komunikacijos centre. Renginius aplankė minios klaipėdiečių. Buvo pristatytas japonų tradicinis šokis, arbatos gėrimo ceremonija, kaligrafija, origami, ikebanos menas, buvo galima įsigyti japoniškų suvenyrų.
  • 2009 m. rugpjūčio 1d. – iškilminga Kudži ir Klaipėdos susigiminiavimo sutarties pratęsimo ceremonija.
  • 2009 m. rugpjūčio 19 d. – vakaras skirtas Kudži ir Klaipėdos bendradarbiavimo 20-mečiui Kudži Koncertų salėje. Fotografijos ir filmas apie Japonijos Kultūros diena Klaipėdos mieste buvo pristatytos Kudži miesto visuomenei. Koncertavo fortepijono duetas R. ir Z. Ibelhauptai.
  • 2010 m. – Kudži miesto architektai konsultavo Klaipėdos vienuolius pranciškonus arbatos kambario ir japoniško sodo įrengimo klausimais, taip pat dėl Japonijos meno galerijos ir Dzen meditacijos vietos naujai statomame Paramos vėžiui centre. Klaipėdoje. Pagal prašymą Kudži miesto architektai vienuoliams paštu atsiuntė vizualinės medžiagos, brėžinių ir reikalingos techninės informacijos.
  • 2010 m. gruodžio 1 d. Japonijos Nacionalinės dienos priėmimo proga Japonijos ambasadoje Vilniuje, klaipėdietis Vytautas Dumčius buvo apdovanotas Japonijos Užsienio reikalų ministerijos apdovanojimu už ypatingus nuopelnus skatinant draugiškus ryšius tarp Kudži ir Klaipėdos, kurį jam įteikė ambasadorė J.E. p. Miyojo Akashi. Taip pat jam buvo įteiktas ir tradicinis japonų pagarbos ženklas - šilko skepetaitė.
  • 2011 m. kovo 11 d. – Kudži miestas labai nukentėjo nuo baisaus žemės drebėjimo ir cunamio bangos - žuvo žmonių, sugriauta šimtai namų, fabrikų, paskandinti laivai. Klaipėdos miesto tarybos nariai savo sesijoje pagerbė stichijos Japonijoje ir Kudži mieste aukas tylos minute. Klaipėdoje organizuota solidarumo su Kudži akcija: surinktos aukos apie 20 000 Eur išsiųsta į Kudžį.
  • 2011 m. rugpjūčio 8 d. – Klaipėdos mokyklos pagrindinėje miesto aikštėje organizavo baigiamąjį moksleivių solidarumo su Kudži renginį „Tūkstantis gervelių“. Tūkstančius popierinių gervelių išlankstė mokiniai ir aikštėje išpuošė medžius kaip užuojautos nelaimės ištiktiesiems Japonijoje, vilties ir draugystės su Kudži ženklą.
  • 2011 m. gegužė – išleista knyga –foto albumas apie Klaipėdos moksleivių solidarumo akciją su Kudži vaikais „Tūkstantis gervelių“ ir išsiųsta į Kudži miestą.
  • 2011 m. rugpjūčio 19 d. – Kudži miesto meras p. Takafyumi Yamauchi atsiuntė padėkos laišką Klaipėdos miesto tarybai ir Klaipėdos žmonėms, išreikšdamas „nuoširdžiausią ir giliausią padėką už šiltus ir padrąsinančius laiškus, maldas ir paramą Kudži miestui ir už brangias aukas iš Jūsų miesto, kurios bus panaudotos cunamio aukų medicininėms, vaikų priežiūros ir mokyklinėms išlaidoms padengti, jos taip pat bus skiriamos Kudži žvejybos pramonei atgaivinti.“
  • 2011 m. lapkričio 15-30 d. – Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje atidaryta paroda, skirta, Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 20-mečio proga.
  • 2012 m. liepos 30- rugpjūčio 4 d. Klaipėdos 760-mečio proga lankėsi ir miesto šventiniuose renginiuose dalyvavo Kuji miesto vicemeras Masatoshi Todate, Kuji miesto Tarybos pirmininkas Tomoo Yaezakura, Kuji miesto savivaldybės Tarptautinių ryšių skyriaus specialistė Michiko Sasaki, Japonijos ambasadorė Lietuvoje Kazuko Shiraishi.

 

Jūsų vardas
Jūsų el. pašto adresas
Klaidos arba netikslumo aprašymas
Loading
Gyventojams
Skip to content